مطالب دورژانس

اطلاعاتی درباره اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای دورژانس

اپراتور-درب-اتوماتیک-شیشه-ای دورژانس

برای آشنایی بیشتر با اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای در این مقاله با ما همراه باشید.

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

 • موتور
 • کنترل باکس یا واحد گیرنده
 • دو عدد چشمی یا حسگر
 • چرخهای نگه دارنده
 • دو عدد ریموت
 • کلید پنج حالته دیجیتالی چند حالته

مشخصات موتور توبولار (تیوبلار)

 • این مدل موتور درب اتوماتیک کرکره ای مورد استفاده در تمامی انواع اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.
 • این موتور کرکره برقی استوانه ای شکل است و دارای شکلی لوله مانند می باشد.
 • موتور درب کرکره ای توبولار به نسبت موتور کرکره برقی ساید فضای کمتری اشغال می کند.
 • موتور توبولار از بهترین نوع موتور در استفاده درب کرکره برقی می باشد و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های موتور

از ویژگی های این موتور کرکره که بخشی از اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است  نصب آسان آن می باشد. یکی از خصوصیات موتور کرکره توبولار امنیت زیاد، نصب راحت و صدای کم نام برد. از این مدل موتور درب کرکره ای بیشتر در  نصب درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ های کوچک با تردد کم استفاده می شود که بسیار زیبا می باشد.

کنترل باکس

کنترل باکس درب اتوماتیک در واقع یک برد الکترونیکی می باشد و به عنوان جعبه فرمان سیستم درب اتوماتیک استفاده می‌شود.

تمامی دستورات در قسمت کنترل باکس درب اتومات تجزیه و تحلیل می شود به همین دلیل از کنترل باکس به عنوان مغز دربهای الکترونیکی یاد می کنند.

تمامی قطعات درب برقی زیر نظر کنترل باکس عمل می کنند به همین دلیل کوچکترین مشکل در کنترل باکس باعث ایجاد خرابی در عملکرد درب خودکار می شود.

برد درب اتوماتیک شیشه ای به دو صورت آنالوگ و دیجیتال موجود می باشند.هر کنترل باکس دارای دو ورودی می باشد یکی جهت اتصال به موتور و دیگری جهت اتصال به پاور می باشد.

کنترل باکس درب اتوماتیک دورژانس

چشمی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

امروزه اگر در سطح شهر به درب پارکینگ منازل نگاه کنید دو قطعه سیاه رنگ که بر روی دیوارهای دو سمت درب نصب شده اند جلب توجه می کند. این دو قطعه در واقع همان فتوسل و یا چشم ایمنی می باشند که در چهارچوب درب قرار گرفته است.

فتوسل ها نوعی سنسور تشخیص مانع می باشند. روش کار آنها بدین صورت است که فرستنده یک اشعه باریک از نور مادون قرمز را در راستای خط مستقیم ارسال می کند و گیرنده که دقیقا در مقابل فرستنده نصب شده است این اشعه را دریافت می کند.

این سنسورها که اصطلاحاً چشمی یا فتوسل نیز نامیده می شوند دارای دو قسمت جداگانه فرستنده (TX) و گیرنده ( RX ) می باشند. يك جفت از اين سنسورها (گیرنده و فرستنده) در بیرون و يك جفت ديگر در فضای داخل در دو طرف در روبروی هم نصب می شوند. حداقل ارتفاع نصب 25 سانتی متر می باشد و آن ها را در محل هایی که امکان نصب روی دیوار نباشد بر روی پایه های خاصی نصب می نمایند طرز کار سنسورها به این صورت است که دستگاه فرستنده ( TX ) نور مادون قرمز را توسط یک دیود گالیم آرسنيد تولید و پخش می کند. این اشعه توسط یک فتودیود روی گیرنده ( RX ) دریافت می گردد.

کلید پنج حالته اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

 • کلید فرمان باتنی و فشاری جهت دادن فرمان
 • جهت دادن فرمان باز و بسته شدن درب های اتوماتیک
 • قابل استفاده در سیستم های ورودی و خروجی
 • فروش نصب و اجرای سیستم های کنترل تردد توسط دفتر چشم سوم
 • چشم سوم درب اتوماتیک
انواع-اپراتور-درب-های-اتوماتیک دورژانس

ریموت درب های اتوماتیک

نحوه عملکرد ریموت اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای
با فشردن هر یک از کلیدهای فرستنده ریموت درب اتوماتیک، که یک ماژول رادیویی RF ارسال اطلاعات می باشد، یک رجیستر8 بیتی با فرکانس 433MHZ یا 315MHZ در شعاع 20 الی 50 متر در فضا منتشر می شود.
این رجیستر شامل یک کد اختصاصی بوده که بین هر یک از کلیدها و دستگاه های مشابه منحصر به فرد بوده و حکم یک کلید دیجیتال را داراست، البته شایان ذکر است منحصر به فرد بودن آن امنیت درب اتوماتیک را تضمین می نماید.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب هاب اتوماتبک ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *