مطالب دورژانس

۷ نکته مهم برای رفع صدای کرکره برقی دورژانس

رفع صدای کرکره برقی دورژانس

بررسی صدای کرکره برقی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کرکره برقی ، هنگام کار می­توانند پر سر و صدا باشند و با افزایش سن می­توانند صدای زیادی را ایجاد کنند.

شاید یکی از بارزترین دلیل این است که به مرور زمان و به دلیل کارآیی نیاز به سرویس و نگهداری دارند که عمدتا نادیده گرفته می­شوند.

مشتریان زیادی که برای محل کار، خانه یا سازمان خود از کرکره برقی استفاده کرده اند، از صدای کرکره برقی خود شاکی هستند، اما چه دلیلی باعث افزایش نویز کرکره های الکترونیکی می­شود؟

روغن کاری کرکره برقی

قطعات موتور برای کارکرد صحیح به روغن کاری نیاز دارند. وقتی چرخ دنده ­ها، چرخ ­ها و سایر قطعات فلزی متحرک به خوبی روغن کاری نشوند، تمایل دارند سر و صدا شوند.

روغن کاری نه تنها باعث ترمیم صدا می ­شود بلکه باعث کارایی موثرتر موتور نیز خواهد شد. همچنین کرکره ­ برقی هنگام شل بودن قطعات، در در محل خود یا خوردگی آنها، سر و صدا می­کنند.

 

جهت درخواست خدمات و مشاوره در مورد محصولات دورژانس با ما در ارتباط باشید

 

 

 

 

69 33 00 91

تیم دورژانس

علت صدای کرکره برقی

به خاطر داشته باشید که کرکره اتوماتیک معمولاً از قطعات فولادی ساخته می شوند که با باز شدن درب روی هم می غلتند.

این باعث ایجاد سر و صدای زیادی به جهت غلتیدن فلزها روی هم میشود. همچنین صدای کرکره برقی میتواند ناشی از لرزش فلز در برابر قسمت های دیگر کرکره یا ریل های شل شده باشد.
کرکره های برقی قدیمی، میتوانند مشکلات بیشتری را به وجود آورند، زیرا با گذشت زمان، حلقه ها کشیده میشوند و در اثر بالا آمدن درب، پیچ میخورد. این به نوبه خود باعث بار اضافی بر روی موتور می شود و باعث تشدید صدا میگردد.
دربهای بزرگتر با حرارت مستقیم منبسط شده و باعث اتصال و اصطکاک اضافی هنگام کار درب می شوند و این اغلب صدای بلندی را هنگام باز شدن درب باعث میشود.

این مهم است که کرکره برقی نقشی اساسی در تنظیم امنیت ساختمان شما دارد. اگر کرکره شما آسیب ببیند، این امر می تواند محل زندگی شما را آسیب پذیر کند.

رفع صدای کرکره برقی دورژانس

رفع صدای کرکره برقی

موارد کمی وجود دارد که کرکره برقی، پر سر و صدا و تحریک کننده “noisy shutter” باشد.

از این گذشته، چگونه می توان قطعه ای از ماشین آلات که قرار است آسایش خاطر و امنیت را فراهم کند، چنین صدای بلندی را تولید کند؟ بیشتر اوقات می توان با یک راه حل ساده مشکل را برطرف کرد.

صداگیری کرکره برقی

در حالی که صدای کرکره برقی می تواند به سادگی نشانه سن و فرسودگی آن باشد، اما همچنین می تواند نتیجه مستقیم عدم تعمیر و نگهداری باشد.

از این گذشته، بدون وجود یک متخصص در زمینه بررسی قطعات مکانیکی به طور منظم، شناخت دقیق مشکلی وجود ندارد.

برای جلوگیری از ایجاد صداهای بلند از کرکره برقی و ایجاد سلامتی و طول عمر بالاتر آن لازم است که همیشه اطمینان حاصل کنید که تمامی قطعات از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

چگونه صدای کرکره برقی را بگیریم؟

هنگامی که یک کرکره برقی در حال کار است، به روغن کاری قابل توجهی احتیاج دارد و این امر معمولاً در جلسات نگهداری و سرویس کنترل می شود.

وقتی سطح روغن خیلی کم شود، فلز شروع به مالیدن روی هم می کند و این نه تنها می تواند به قطعات مکانیکی کرکره برقی آسیب برساند، بلکه می تواند سر و صدای زیادی نیز ایجاد کند. برای رفع این مشکل موتور و اتصالات کرکره خود را روغن کاری کنید.
فلزاتی که بعضی از کرکره های برقی از آنها ساخته می شوند از تأثیرات هوا در امان نیستند و از آنجا که هدف از این محصول تأمین امنیت در محیط خارج است، به این معنی است که یک کرکره برقی باید بتواند در محیط بیرونی به خوبی دوام آورد.

با گذشت سال ها این امر می تواند منجر به خوردگی شود و در صورت عدم تعمیر و نگهداری، باعث از بین رفتن کیفیت فلز و ایجاد صدای کرکره برقی می شود. جلوگیری از این کار ساده است زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مراقب توسعه خوردگی باشید.
مهم ترین چیزی که می توانید برای سلامتی و مراقب از کرکره برقی خود انجام بدهید، تعمیر و نگهداری منظم است.

به این ترتیب می توان هر ایرادی را در همان اوایل کار یافت، قبل از اینکه خسارت قابل توجهی ایجاد کند و منجر به یک صورت حساب پرهزینه شود. هرچند، بیشتر اوقات کرکره برقی پر سر و صدا نتیجه یک مشکل بسیار ساده مانند کمبود روغن است.

صدای-موتور-کرکره-برقی دورژانس

صدای موتور کرکره برقی

یکی از بخش های مهم در کرکره برقی، موتور آن است که در ساخت کرکره برقی نقش مهمی را ایفا می کند.

موتور در این سیستم می تواند به عنوان مرکز عمل نموده و باعث عملکرد بهتر و کارآیی بالاتر کرکره شود.
عملکرد موتور کرکره برقی بدین گونه است که باعث به حرکت درآوردن شفت شده و بدین ترتیب تیغه ها بر روی رول به حرکت درآمده و به سمت بالا و یا پایین حرکت خواهند کرد.

موتور کرکره برقی شامل بخش هایی همچون ساید، سانترال یا تیوبلار است که کیفیت عملکرد موتور را می توانند باعث شوند.
از آن جایی که ساختار موتور کرکره برقی می تواند در کارکرد کرکره ها تاثیری مستقیم داشته باشند، لذا انتخاب صحیح آن ها و نصب و راه اندازی آن ها نقش مهمی دارد.

در گذشته از موتورهایی استفاده می شد که به طور معمول صدای کرکره برقی قابل شنود بود. اما نسل جدیدی از موتورهای به کار رفته در کرکره های امروزی، باعث شده است که کاهش چشمگیری را در تولید سر و صدا در این تجهیزات داشته باشیم.
چه کرکره دستی داشته باشید چه برقی، کرکره شما باید به راحتی و بدون مشکل کار کند. اگر آنها به سختی باز و بسته می شوند، قبل از اینکه مشکل بیشتر شود، آنها را ترمیم کنید. آن چه که روشن است در کرکره برقی، موتور باید بی صدا کار کند

کاهش صدای کرکره برقی

در جهت کاهش صدای کرکره برقی ، می توانید چرخ دنده ها چرخ ها و برخی دیگر از قطعات را بررسی کنید.

آنها معمولاً در شرایطی که وضعیت خوبی ندارند سر و صدا می کنند. در صورت نیاز به تعویض، باید در اسرع وقت آنها را تعویض کنید.
این روزها همه غلتک ها با موتورهای الکتریکی کار می کنند و فقط درصورتی که قطعات در وضعیت خوبی نباشند یا شل باشند سر و صدا می کنند.

تمام قسمتهای کرکره خود را همراه با صفحات، میله ها و … بررسی کنید، گاهی اوقات ذرات گرد و غبار منجر به این شرایط می شود.
وقتی صداهای غیرمعمولی از آن می شنوید، روشن است که به توجه و تعمیرات مناسب نیاز دارد تا دوباره به حالت عملیاتی ایده آل خود برگردد.

خرد کردن، جیغ زدن یا کلیک کردن نمونه هایی از این صداهای ناخواسته است.
در کرکره های برقی، طراحی غلتک به باز و بسته شدن ورق های فلزی بستگی دارد.

وقتی قطعات به هر دلیلی فرسوده یا خراب می شوند، صدای کرکره برقی نشانه این است که کرکره ها نیاز به تعمیرات فوری دارند. مسیرهای کرکره برقی باید همیشه پایدار و ایمن باشند. علائم مربوط به این موارد شامل لرزش در هنگام کار و بیرون آمدن کامل از دیوار است.

صدای تیغه کرکره برقی

برای آن که صدای تیغه کرکره برقی را کاهش دهید، می توانید بین تیغه های کرکره، غضروفی آلومینیومی استفاده کنید.

بدین ترتیب تیغه ها بدون ایجاد صدا بر روی هم حرکت خواهند کرد. در صورتی که با اینکار نتوانستید صدای آن ها را کاهش دهید، می توانید تیغه ها را تعویض کرده و آن ها را با محصولاتی مرغوب تر جابجا نمایید.

دقت داشته باشید که تیغه های با کیفیت می توانند در طول عمر کرکره برقی نقش مهمی داشته و صدای کرکره برقی در مدت زمان های نزدیکی ایجاد نشود.
در این مواقعی که صدا از موتور کرکره برقی می آید باید گیربکس موتور را تعمیر کنید. از تکنسین ها بخواهید که تعمیر موتور کرکره برقی را برای شما انجام دهند اگر بعد از تعمیر مشکل حل نشد باید موتور کرکره برقی را تعویض کنید.
از سویی دیگر، در صورتی که با شستن و نظافت تیغه ها نتوانستید صدا را رفع کنید، لازم است که قطر رول کرکره و قطر شفت را زیاد تر کنید تا اصطکاک میان تیغه ها به طرز چشمگیری کاهش یافته و هنگامی که رول می شود، بتواند در فضایی بیشتر حرکت کرده و صدایی را تولید ننماید.
در کنار توصیه های انجام شده، در صورتی که هنوز صدای کرکره برقی را دریافت می کنید، پیشنهاد می شود با یک تعمیر کار مجرب ما تماس بگیرید. یک کارشناسی می تواند علت مساله را به درستی شناسایی و بررسی نماید.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش ، نصب و تعمیر انواع کرکره های برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حل خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

69 33 00 91

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *