مطالب دورژانس

چگونه سرعت درب اتوماتیک دورژانس را تنظیم کنیم

تنظیم-سرعت-درب-اتوماتیک دورژانس

یکی از دغدغه های بسیاری از مصرف کنندگان درب های اتوماتیک به طریقه تنظیم سرعت درب اتوماتیک مربوط می شود.

در برخی مواقع و به علت قطع شدن جریان برق، عملکرد درب های اتوماتیک با اختلال مواجه می گردد. برای جلوگیری از این مشکلات، تنظیم زمان و سرعت درب اتوماتیک یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی طریقه تنظیم سرعت انواع درب های اتوماتیک، کرکره برقی، جک برقی و درب اتوماتیک شیشه ای بپردازیم.

متن سربرگ خود را وارد کنید

لازم به ذکر است که متناسب با نوع و مدل درب اتوماتیک، تنظیم سرعت از تفاوت هایی برخوردار می باشد.

یکی از تفاوت ها به کاربری محل و مکان استفاده از درب اتوماتیک مربوط می شود. بر این اساس، تنظیم سرعت باز شدن یا بسته شدن درب اتوماتیک در محل های دارای حساسیت و حائز اهمیت در مقایسه با محل های عادی بسیار متفاوت می باشد.

در هنگام نصب و اجرای درب اتوماتیک به صورت پیش فرض تنظیماتی برای این تجهیز در نظر گرفته شده است. بر همین اساس، متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری می توان این تنظیمات را تغییر داد.

تنظیم سرعت درب های اتوماتیک با استفاده از نیروی موتور و تایمر تعبیه شده متناسب با نوع نیاز کاربر امکان پذیر می گردد.

درب-شیشه-ای دورژانس

نحوه تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای

پروگرام کردن یکی از روش های کاربردی برای تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه ای به شمار می رود. در این روش، با فشار دادن دکمه Stop/set ریموت کنترل و نگه داشتن آن برای ۵ ثانیه می توان به حالت پروگرام کردن وارد شد.

روشن شدن چراغ های نشانگر هر کدام از LED ها، نشان دهنده فعال بودن عملیات می باشد. برای اعمال تنظیمات سرعت درب شیشه ای، انتخاب کردن LED های L1 تا L8 کمک شایانی می نماید.

بر این اساس، در ابتدا کلید SET را فشار داده و چند ثانیه صبر کرده تا LED1 فعال شود. با استفاده از گزینه های close یا open کلید LED3 را که مربوط به تنظیم سرعت درب اتوماتیک است، انتخاب می نماییم.

لازم به ذکر است که کلید motor speed برای اعمال تنظیمات موردنیاز سرعت موتور درب بوده که با نشانگرهای L1 الی L8 مشخص شده است. بر این اساس، نشانگر L1 موید سرعت خیلی آهسته، نشانگر L2 سرعت آهسته، L3 سرعت معمولی و L4 سرعت عادی می باشد. همچنین، سرعت بالا با نشانگر L5، سرعت خیلی زیاد با کلید L6، آهسته بسته شدن و با سرعت باز شدن L7 و بسته شدن معمولی و باز شدن با سرعت بالا با نشانگر L8، مشخص می شود.

کرکره-برقی دورژانس

نحوه تنظیم سرعت کرکره برقی

به طور کلی، اعمال تنظیمات سرعت کرکره برقی یکی از مهم ترین موضوعات در نصب کرکره برقی بوده و وابستگی بسیار زیادی به موتور آن دارد. به بیان دیگر، نقش موتور کرکره برقی در افزایش راندمان، قدرت و سرعت این تجهیز کاربردی را نمی توان نادیده گرفت. بر این اساس، موتورهای ساید و توبلار از انواع موتور کرکره برقی رایج و متداول برای استفاده در ساختار کرکره های برقی به شمار می روند.

روش دیپ سوئیچ یکی از روش های متداول برای تنظیم سرعت کرکره برقی تلقی می گردد. به طور معمول، ۳ عدد دیپ سوئیچ بر روی مدار فرمان درب اتوماتیک یا کرکره برقی موجود بوده که وظیفه غیر فعال یا فعال کردن تایمر بسته و باز شدن و میزان سرعت کرکره برقی را بر عهده دارند.

جهت تنظیم سرعت کرکره به این روش کلید دیپ سوییچ اتو کلوز را تا مدت زمانی که برای پایین آمدن کرکره برقی مدنظر شما است، روی روشن (on) قرار دهید. برای غیر فعال کردن این حالت اتو کلوز مدار فرمان خاموش کنید.

تنظیم-سرعت-کرکره-برقی دورژانس

برای تنظیم سرعت کرکره اتوماتیک روش دیگری نیز وجود دارد. برای این کار با توجه به مدل مدار فرمان کرکره برقی ،ابتدا دکمه تایم را فشار می دهید ( این دکمه اولین دکمه از سمت چپ و پایین می باشد).

حالا دکمه D قرار گرفته بر روی ریموت کرکره را فشار داده و پس از سپری شدن زمان دلخواه برای بسته شدن کرکره مجددا بر روی دکمه D فشار دهید.

طریقه تنظیم سرعت جک پارکینگ

غالبا کنترل برد جک پارکینگ علاوه بر اعمال تنظیمات سرعت جک درب اتوماتیک، قدرت موتور را نیز کنترل و تنظیم می نماید.

همچنین، قابلیت تنظیم سرعت جک پارکینگ در پرتو وجود موتور به کار رفته در ساختار آن امکان پذیر می گردد. نحوه تنظیم سرعت جک برقی به واسطه موتور الکتریکی و با حرکت چرخ دهنده ها و بلبرینگ های تعبیه شده در ساختار جک پارکینگ اجرایی می شود.

گفتنی است که مرکز کنترل وظیفه صادر کردن و مدیریت کلیه فرمان ها اعم از توقف، باز و بسته شدن و تنظیم سرعت را عهده دار می باشد.

همچنین، ریموت کنترل دستگاه ایجاد ارتباط میان مرکز کنترل و مصرف کننده را به نحو مطلوب محقق می سازد. بنابراین، اصلی ترین قسمت برای کنترل و تنظیم سرعت درب مربوط به باکس کنترل آن می شود. 

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع فتوسل های ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *