مطالب دورژانس

نکاتی در مورد کنترل باکس درب اتوماتیک-دورژانس

انواع-کنترل-باکس-درب-اتوماتیک-1

مشخصات کنترل باکس

کنترل باکس مغز دستگاه می باشد که کلیه فرامین اپراتور از قبیل تجزیه، تحلیل سرعت، قدرت، دور کند، دور تند و ترمز انتهای کورس رفت و آمد لت ها را محاسبه می کند.

همچنین کنترل باکس اپراتور به دو صورت آنالوگ و دیجیتال می باشد که امروزه دارای سیستم مجهز و کاملتری می باشند. مجهز به عیب یاب خودکار و صفحه نمایش دیجیتالی می باشند و همچنين قابلیت تنظیم درب بصورت چند حالت مي باشند.

هسته اصلی کنترل باکس درب اتوماتیک

هسته ی اصلی از یک جعبه موتور تشکیل شده است که شامل گیربکس ، شفت و دیگر قطعات داخلی است . کنترل باکس این قابلیت را دارد که در مواقع ارسال سیگنال ها مبنی بر باز شدن درب از طرف سنسورها به وسیله حرکت گیربکس، چرخ دنده ها را به حرکت در بیاورد و درب باز شود و پس از مدت زمان معین و مشخص شده ای که قابل تنظیم دستی است درب به صورت اتوماتیک بسته شود.

به عبارت دیگر اصلی ترین و مهم ترین کاری که یک درب اتوماتیک شیشه ای قرار است انجام دهد تحت فرمان کنترل باکس صورت می گیرد و بدون وجود کنترل باکس بر روی محصول هیچ اتفاقی  نخواهد افتاد.

ویژگی اصلی قطعات درب اتوماتیک

یکی از اصلی ترین ویژگی های این قطعه که از قطعات مهم و اصلی درب اتوماتیک است.

کنترل همه جانبه سیستم است و در واقع تمام دستگاه زیر نظر این قطعه کار میکند.

این محصول به عنوان اصلی ترین قطعه مجموعه باید بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد .

طبیعی است که در صورت ایجاد مشکل در عملکرد این قطعه در عملکرد اصلی کل درب مشکل ایجاد می شود. این قطعه نقش هسته اصلی و پردازند را بر عهده دارد.

کنترل باکس دورژانس

تمامی قطعات وعملیات داخلی و خارجی درب اتوماتیک شیشه ای نظیر سنسورها، موتور، انکدر موتور، ولتاژ برق ورودی و خروجی به موتور و غیره از کنترل باکس فرمان می گیرند.
تمامی مشکلات و ایراداتی که مخل عملکرد درست درب اتوماتیک شیشه ای باشد از طریق کنترل باکس در کلید تعیین وضعیت در قالب کدهای خطایی تعریف شده در کاتالوگ دستگاه ظاهر می شوند و تعمیرکار به راحتی می تواند از طریق این کدها مشکل درب را برطرف نماید.

به این نکته نیز باید اشاره کرد که در برخی برندها برای رفع ایرادات دستگاه درب اتوماتیک باید مدارفرمان چک شود. زیرا کدهای خطا از طریق سون سگمنت (۷ segment) تعبیه شده روی سیستم کنترل نمایش داده می شود. تمامی تنظیمات برای حالات بازشوی کامل ، نیمه بازشو ، بازشوی یک طرفه درب اتوماتیک شیشه ای توسط این سیستم قابل اجرا می باشد.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *