مطالب دورژانس

نقش درب اتوماتیک دورژانس در کاهش مصرف انرژی

چگونگی کاربرد و نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی در ایران

در ایران سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون بشکه نفت جهت رفع نیازهای گرمایشی و سرمایشی مورد مصرف واقع شده  که در صورت ۱۰% مصرف بهینه در  سال مبلغی برابر با ۲۰ میلیون بشکه نفت که به عبارتی با حساب هربشکه ۵۲ دلار وهر دلار ۴۰۰۰ تومان معادل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می شود.

با روند بالای مصرف بیهوده و اتلاف انرژی هولناک در ایران و بی توجهی به هدر رفت این نعمت بزرگ و عدم چاره اندیشی درست و به موقع شاید می شود اظهار کرد ما بیش از مصرف کلی در حال اصراف منابع انرژی هستیم.
در هر صورت با به کارگیری نادرست اقتصاد تک محصولی و مصرف بی رویه آن در کشور ، نیازمند به تلاشی عمومی برای افزایش بهینه سازی مصرف سوخت هستیم.

نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی

در باور عمومی که وجود درب اتوماتیک امری هزینه بر تلقی می شود ، در صورتی که این گونه درب ها بسیار از نظر اقتصادی به صرفه است بوده و نقش بسزایی در پاییین آوردن هزینه ها دارد که این کار جز با ماندگاری بال در عین کاهش مصرف انرژی به دست نمی آید. درب اتوماتیک فقط در صورت تردد باز شده و پس از آن سریع بسته می شوند و این سرعت عمل نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی است .
در کل ، اختلاف فشار هوا بین فضای داخل و خارج سبب اتلاف انرژی فراوانی خواهد شد. مثلا در زمستان ها به دلیل پایین تر بودن چگالی هوای گرم در داخل اماکن، با باز شدن درب ها، هوای سرد که البته چگال تر نیز هست وارد محیط می شود و در لایه زیرین هوای گرم می ایستد، در این حالت با افت دما در محیط داخل، نیاز به تولید انرژی بیش تر برای گرمایش هوای سرد ورودی حاصل میشود، و  عکس آن نیز در تابستان حادث می شود. به نحوی که یک ساختمان اداری عظیم با درب اتوماتیک معمولی میزان جابجایی هوا در بین دو محیط بیش از  ۹۰۰ متر مکعب در دقیقه است.
نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی توجه به این مقدار تبادل هواست.

مصرف انرژی

چگونگی ایفای نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی توسط درب اتوماتیک دورژانس

· ماژولار بودن سیستم:

جدا بودن اجزای تشکیل دهنده درب ها سبب می شود در مواقع ایجاد عیب در کنترل باکس درب نیازی به خروج لت درب از محل خود که باعث باز ماندن درب نیست و اتلاف انرژی به وجود نمی آید.

· به کارگیری موتور دانکر آلمان:

کمپانی دانکر آلمان بزرگترین تولید کننده موتور الکتریکی در اروپا است و در ساخت محصول خود توجه بالایی به کاهش حداکثری مصرف انرژی دارد. به نوعی که موتور های ساخت این شرکت با راندمان انرژی بالایی دارند در حالی که سایر موتورهای متفرقه مصرف انرژی زیادی دارند. استفاده از موتور دانکر باعث بالا رفتن نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی است.

· مدولار بودن سیستم:

سیستم های به کار گرفته شده در درب های اتوماتیک شیشه ای در انواع TORMAX و EGEL قابل تنظیم و برنامه ریزی هستند و با در نظر گرفتن شرایط مناطق گوناگون آب و هوایی قابلیت برنامه ریزی هم تراز با آن وجود دارد و این قابلیت خود باعث افزایش نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی می گردد.

· عایق شدن همه قسمت ها و قطعات درب اتوماتیک دورژانس:

تمام متعلقات به کار گرفته شده درب های اتوماتیک در شرکت آسیا در پویش اعم از لاستیک درزگیر EPDM وشیشه و حتی فریم های آلومینیومی، با در نظر گرفتن استاندارد های روز اروپا بوده و این کار باعث جلوگیری از تبادل هوا بین محیط های داخل و خارج می شود و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. استاندارد سازی باعث افزایش نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی می شود.

مزایای شرکت آسیا دورژانس

· گستردگی و سرعت در خدمات پس از فروش خدمات پس از فروش:

رابطه شرکت دورژانس با مشتریان بعد از ارائه و فروش محصول و نصب درب اتوماتیک پایان نمی پذیرد بلکه آغاز می گردد. بین ما و خریدارن رابطه ای بلند مدت با هدف جلب رضایت برقرار است که با سرویس های متنوع انجام می شود.

· قیمت مناسب رقابتی درب اتوماتیک و امتیازات ویژه:

شرکت دورژانس با جلب رضایت مشتری در امر قیمت گذاری کالا های خود و با در نظرگرفتن اصیل بودن آن ها تلاش بر ارائه آن ها با حداقل سود ممکن کرده و امتیازاتی ویژه ضمانت نامه ها و سرویس های مشتری های خود ارائه می دهد.

با استفاده از درب اتوماتیک از نقش درب اتوماتیک در کاهش مصرف انرژی غافل نشوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *