مطالب دورژانس

معرفی کامل راهبند اتوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ برای پارکینگ های عمومی، ساختمانها، اماکن امنیتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این نوع راهبندها به جای انواع دستی پیشرفتی است که مرهون تکنولوژی های جدید است و انواع مختلفی از راهبند اتوماتیک پارکینگ با کارایی های متنوع را می توان به کار گرفت. استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ از آنجائیکه به ایمنی مربوط می شود، لازم و ضروری است. 

راهبند اتوماتیک پارکینگ تشکیل شده از یک اهرم هوشمند برقی می باشد که توسط ریموت کنترل می شود. 

راهبند اتوماتیک پارکینگ ارائه کننده راه حل هایی برای درب های ورودی می باشد. راهبند اتوماتیک پارکینگ ممکن است انواع مختلفی داشته باشد که به تناسب محل مورد نیاز و همچنین شاخص های دیگر تولید می شود. 

این محصول دارای مدل هایی می باشد که با ریموت اداره می شوند و همچنین مدل دیگری وجو دارد که کاملا هوشمند عمل می کند. 

یکی دیگر از انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ مدل اهرمی می باشد که با سرعت متناسب، هد دو اهرم باز و بسته می شود. لازم به ذکر است سرعت باز و بسته شدن به راحتی قابل تنظیم است.

استفاده از این نوع راهبند اکثرا در فضاهای باز می باشد. همچنین از این دستگاه در مراکز امنیتی، نیروگاه ها، انبارها و … نیز استفاده می شود. بازوی راهبند اتوماتیک پارکینگ حداکثر 4 متر طول دارد و بخش آلومینیومی 76 × 38 میلیمتری مستطیل شکل است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ هوشمند

ویژگی بازوی هوشمند راهبند اتوماتیک پارکینگ جسم را تشخیص می دهد، به صورت اتوماتیک بالا می رود.

زمان باز و بسته شدن با توجه به ویژگی های سیستم و تراکم وسایل نقلیه در پارکینگ، متفاوت می باشد.

برای باز و بسته شدن راهبند، فاصله زمانی از 1 تا 6 ثانیه در دسترس است.

سیستم راهبند اتوماتیک پارکینگ برای کنترل و ایمنی عبور وسایل نقلیه است. انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ می توانند در 3 متر، 4 متر، 5 متر، 6 متر و … ​​قرار بگیرند، می توانید تمامی نقاط را به طور کامل ببندید و فقط به وسایل نقلیه ی مجاز، اجازه عبور و مرور بدهید.

راهبند دورژانس

لازم است برای محافظت از پارکینگ در مکان هایی با ترافیک سنگین با تعداد بیشماری از وسایل نقلیه از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده کرد.

سیستم های بسیاری برای محافظت از این مناطق طراحی شده اند. از راهبند اتوماتیک پارکینگ در بزرگراه ها و یا خیابان هایی که در ساعات خاصی برای ترافیک بسته شده اند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در ساختمان ها به طوری می باشد که ورود به پارکینگ با داشتن حق ورود امکان پذیر است و راهبند اتوماتیک پارکینگ باز می شود.

انعطاف پذیری راهبند اتوماتیک پارکینگ

سیستم های راهبند اتوماتیک پارکینگ بسیار متنوع هستند و می توانند برنامه ریزی شده با توجه به نیازهای فردی باشند.

بنابراین، انواع پروژه ها می توانند از نصب آنها بهره مند شوند. آنها صرفا برای پارک های عمومی نیستند بلکه می توانند برای مالکین خصوصی و بسیاری از انواع کسب و کار سودمند باشند. یکی دیگر از نکات مهم در مورد تکنولوژی خواندن شماره پلاک است. پس قادر خواهید بود که شماره های وسایل نقلیه را به راحتی ذخیره نمایید.

مزیت راهبند اتوماتیک پارکینگ

یکی از مزایای اصلی راهبند اتوماتیک پارکینگ، برای اهداف امنیتی می باشد.

جایی که دسترسی به هر منطقه باید محدود شود تا امنیت مردم و زیرساخت ها به صورت درست فراهم شود، استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ یک محصول ایده آل است.

با توجه به این که افراد و وسایل نقلیه آن ها را متوقف می کند تا قبل از ورود یا خروج مورد بررسی قرار گیرند، ممیزی های امنیتی می توانند به صورت شخصی یا از راه دور، از طریق دوربین مدار بسته انجام شوند.

یکی دیگر از مزیت های راهبند اتوماتیک پارکینگ خودکار در کنترل ترافیک فوق العاده زیاد پارکینگ می باشد.

در زمان اوج شلوغی، راهبند اتوماتیک پارکینگ بسیار به شما کمک می کند که کنترل امور را در دست داشته باشید و بتوانید اوضاع را مدیریت کنید، زیرا که با راهبند اتوماتیک اتوموبیل ها و مشخصات آنها به درستی ثبت و تحت کنترل می باشد و از آشفتگی و بی نظمی جلوگیری به عمل می آید.

این محصول با موتورهای الکتریکی که توسط سیستم های سوئیچینگ اتوماتیک از راه دور استفاده می شود، کار می کند.

با سویئیچ موتور، دنده حرکت می کند و بازوی سد بالا می رود و پارکینگ باز می شود. در مدل استاندارد موانع 6 متر است اما می توان آن را با 9 متر در مناطق گسترده و در شرایط خاص نیز به کار برد.

بازوی سفت باعث افزایش زمان کار می شود. این دستگاه هنگامی که از کنترل از راه دور استفاده می شود به طور خودکار عمل می کند. راهبند بالا می رود و وسیله نقلیه وارد پارکینگ می شود. آنها همچنین از سیستم ایمنی فتوشیمی بهره می برند و عدم ورود کامل وسیله نقلیه به پارکینگ را متوجه می شوند.

تاثير راهبند اتوماتیک پارکینگ در برقراري امنيت

راهبند اتوماتیک پارکینگ در برقراري امنيت نقش مهمي بازي مي كنند.

در جهان امروزي افراد بي گناه مهم ترين قربانيان خشونت هستند. با توجه به وقوع حوادث تروريستي در شهرهاي مانند استانبول، داكا و ديگر شهرهاي جهان، مهم ترين سوالي به ذهن مي رسد، اين است كه در اين شهرها امنيت چقدر تضمين شده است؟در جهاني كه هيچ محلي امن نيست، زندگي و كار در جامعه ايمن يكي از مهم ترين خواست ها و نيازهاي هر فرد و جامعه اي است.

اين امر يكي از دلايلي است كه در بسياري از مكان ها ايستگاه هاي بازرسي نصب مي شود و براي تامين امنيت نيز مي توان از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده كرد.

راهبند اتوماتیک دورژانس

نحوه کار راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ از ميله اي ساخته شده كه از نقطه ثابتي به صورت عمودي حركت مي كند.

به همين دليل است كه خودرو يا شخص نمي تواند به محل مشخص شده وارد شود. راهبند اتوماتیک پارکینگ در ورودي و خروجي ادارات و شركت ها، كارخانجات، و پاركينگ مراكز تجاري به كار گرفته مي شوند و در تامين امنيت مردم نقش به سزايي ايفا مي كنند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ از ورود و خروج افراد و خودروهاي ناشناس به محوطه جلوگيري مي كند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ بهترين گزينه براي تامين امنيت محوطه هاي مسكوني و تجاري است. راهبند اتوماتیک پارکینگ به صورت پنوماتيك، هيدروليك و مكانيكي و كنترل از راه دور طراحي و ساخته مي شوند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ در انواع و اقسام مختلفي طراحي و ساخته مي شود تا هميشه و در همه حال نسبت به تامين امنيت مطمئن بود.

كيفيت ساخت راهبند اتوماتیک پارکینگ و منحصر به فرد است. تنوع عملكرد راهبند اتوماتیک پارکینگ به قابليت برنامه ريزي ، كارايي و پشتيباني شركت ارائه دهنده بستگي دارد. راه بند مكانيكي به يك موتور مجهز شده و ميله راه بند را در جهت عمودي به حركت در مي آورد، در حالي كه در راهبند اتوماتیک پارکینگ سيستم اتوماتيك بوده و ميله راه بند به صورت الكترونيكي در جهت عمودي حركت مي كند.

هر راهبند اتوماتیک پارکینگ دفترچه راهنمايي دارد كه كاربر مي تواند در مواقع برخورد به مشكل در زمينه قطع برق، عدم كاركرد باتري و مشكل كلي سيستم به آن مراجعه كرده و مشكل خود را برطرف كند.

هر راهبند اتوماتیک پارکینگ طرح و ماژول هاي مخصوص به خود را دارد. جهت و ميزان دقت، موتور، سرعت سيستم، توازن سيستم و سيستم كنترل هاي الكترونيكي برق ساير بخش هاي راهبند اتوماتیک پارکینگ يك موتور و كاهنده سرعت سيستم بر روي اين پلت فرم نصب شده است. كاهنده سرعت متناسب با نسبت هاي كاهش سرعت متفاوت بوده و مي تواند متناسب با خروجي برق و سرعت گردش هسته سيستم جايگزين شود.

متن سربرگ خود را وارد کنید

راهبند اتوماتیک پارکینگ به مدت زمان طولاني مي توانند مورد استفاده قرار گيرند.

به سبب نياز به استفاده از راه بند هاي گيت در مراكز تجاري بخاطر ورود و خروج كاميون ها و تريلرها، مي توان راهبند اتوماتیک پارکینگ در اين مراكز استفاده كرد.

راه بندها ، بيشتر الكترو – مكانيكي بوده و با برق 24 ولت كار مي كنند. راهبند اتوماتیک پارکینگ مطمئن بوده و از ورود و خروج خودروها و اشخاص غير مجاز به محوطه جلوگيري مي كند. از آن جايي كه به هنگام كار گرماي زيادي را توليد نمي كنند براي كار در مراكز تجاري، نظامي و هر كاربري در داخل شهر مناسب هستند.

بررسی انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ امروزه جای انواع دستی آن را گرفته است و خود را با تکنولوژی های جدید وفق داده است.

این راهبندها رفت و آمد وسایل نقلیه را کنترل می کنند و در پارکینگ ها، ساختمان های بزرگ تجاری و مسکونی و … کاربرد وسیعی دارند.

این روزها ساختمان ها و پارکینگ های شیک و به روز سعی می کنند تا تمام بخش های خود را با تکنولوژی های روز طراحی کنند و تا می توانند از کارهای دستی و نیازمند به حضور انسان جلوگیری کنند.

در این صورت شاید هزینه های اولیه زیاد شود ولی روی هم رفته هزینه های طولانی مدت بسیار جبران کننده است و صرفه جویی در انرژی و هزینه های ساختمان را در کنار بالا بردن ارزش استفاده از آن به همراه دارد.

راهبند دورژانس

عملکرد راهبند اتوماتیک پارکینگ

این راهبندها از یک میله و یک ورقه تشکیل شده اند که به صورت افقی میله را در مقابل خودروها قرار می دهد تا از عبور و مرور بی مورد جلوگیری کند.

استفاده از این راهبندهای اتوماتیک سبب می شود تا کنترل بهتر شود و حتی می توان به کمک آن هزینه پارکینگ نیز محاسبه شود. راهبند اتوماتیک پارکینگ به کمک یک موتور کار می کند و به نیروی الکتریسیته متصل است.

استفاده از راهبندهای اتوماتیک سبب می شود تا مدیریت همزمان چندین ورودی و خروجی را بتوان انجام داد و حتی نیازی به اپراتور در پارکینگ های هوشمند نباشد. این راهبندها دارای دوربین هستند که پلاک خودرو را در هنگام ورود و خروج چک کرد و با تطبیق آن عبور و مرور را مدیریت می کنند. از این رو سرقت و سو استفاده را در پارکینگ ها به نزدیک صفر می رساند.

برخی از این مدل راهبند اتوماتیک پارکینگ از راه دور کنترل می شوند و برنامه های کاربردی دارند. در بخش هایی که دارایی های ارزشمند وجود دارد کنترل عبور و مرور با این راهبندها راحت تر است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ قابلیت ضد برخورد دارد و در صورتی که خودرو در زیر آن باشد حرکت متوقف می شود به همین علت به خودروهایی ورودی و خروجی آسیبی وارد نمی کند. نحوه ی باز و بسته شدن راهبند اتوماتیک پارکینگی دو مدل هیدرولیکی و مکانیکی دارد که مکانیزم آن ها با هم تفاوت دارد. در انواع مکانیکی مکانیزم با باز شدن توسط یک چرخ دنده کار می کند و در نوع هیدرولیکی از دستگاه هایی مانند دستگاه کارت خوان، ریموت کنترل، دوربین و … برای باز و بسته شدن کمک می گیرد.

انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ

دسته بندی های متعددی برای راهبند وجود دارد که به بررسی راهبند اتوماتیک پارکینگ و انواع آن ها می پردازیم. راهبند ها در دو نوع اهرمی و زنجیری وجود دارند.

راهبند اوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک پارکینگ اهرمی

این نوع راهبندها با تمام تکنولوژی های مدارهای الکترونیکی سازگارند و با فناوری های روز دنیا تولید شده اند. این دستگاه یک کنترل کننده ی خوب است که داشتن یک راهبند پارکینگ خوب را تضمین می کند.

راهبندهای اتوماتیک اهرمی دارای طول های مختلفی هستند که بسته به محیط مورد استفاده تعیین می شوند. با یک کلید دستی یا یک کنترل باز و بسته می شوند که حتی می توانند به صورت هوشمند هنگام نزدیک شدن خودروها باز شوند.

از مزایای راهبند اتوماتیک پارکینگی اهرمی، داشتن کیفیت بالا و امنیت است که در پارکینگ ها و ساختمان های دارای عبور و مرور کنترل شده می توان از آن ها به خوبی بهره برد.

راهبند اتوماتیک پارکینگ زنجیری

نوع دیگری از راهبندهای اتوماتیک، نوع زنجیری آن است.

تقریباً تمامی مزایایی که راهبندهای اهرمی دارند در این مدل راهبند نیز به چشم می خورد.

تنها تفاوت در کارایی و راهبندی است که در آن ها به کار رفته است. این راهبند به جای اهرم از یک زنجیر استفاده می کند که با کشیدن و شل کردن زنجیر تمام کارهایی که یک راهبند اهرمی می تواند انجام دهد را پشتیبانی می کند.

مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ زنجیری، طول زیادی است که نسبت به نوع اهرمی می تواند داشته باشد. در انواع این راهبندها طول بین 6 تا 16 متر را می توان ایجاد کرد که در قسمت هایی با عرض زیاد ورودی پارکینگ از این مدل راهبند استفاده می شود. در برخی فضاها نیز جایی برای بالا رفتن اهرم وجود ندارد و مجبور به استفاده از راهبند زنجیری هستند.

زنجیر مورد استفاده در این راهبند توسط دو کابین جابه جا می شود.

راهبند اتوماتیک دورژانس
شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع راهبندهای ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *