مطالب دورژانس

معرفی انواع فتوسل آسانسور

فتوسل-آسانسور دورژانس

آسانسورها  از وسایل بسیار کاربردی در هر ساختمان محسوب می‌شوند.  این دستگاه رفت و آمد در بین طبقات مختلف را بسیار آسان کرده است.

امروزه استفاده از آسانسور ها در انواع ساختمان های اداری ، مسکونی و مجتمعات بزرگ رواج دارد .

حتماً تا به حال با تدابیر امنیتی که هنگام باز و بسته شدن درب های آسانسور از مسافران محافظت می‌کنند مواجه شده اید، در واقع فتوسل ها هستند که این وظیفه را انجام می دهند . فتوسل انواع مختلفی دارد و در این مقاله به معرفی انواع فتوسل آسانسور و کارکردهای آن می پردازیم.

همچنین اگر قصد خرید فتوسل آسانسور را دارید، با استفاده از این اطلاعات می توانید دقت بیشتری هنگام خرید داشته باشید.

 

فتوسل آسانسور چیست؟

سنسورهای موجود در هر آسانسور، قطعات مهمی هستند که ایمنی آسانسور را تامین می کنند.

یکی از مهم‌ترین سنسور ها ، سنسور ورود و خروج است که در تمامی آسانسورها تعبیه می شود و از آسیب رسیدن به مسافران جلوگیری میکند .

فتوسل همان چشم الکترونیکی و یا چشمی آسانسور می باشد.

 این سنسور وظیفه تشخیص هرگونه مانعی از جمله انسان و یا اجسام دیگر را دارد. در واقع زمانی که سنسور اشیاء متحرک کوچک و بزرگ مانند موتور، اجسام و یا افراد را  شناسایی کند؛ دستور بسته شدن درب آسانسور را ارسال نمی کند. با جلوگیری از بسته شدن درب آسانسور به ایمنی افراد کمک می کند .

سنسورها در تمامی آسانسورها وجود داشته و یکی از اجزای اصلی آن محسوب می شوند . دورژانس ایمن فک این قطعه را تولید و در آسانسورها تعبیه می کند.

فتوسل ها چگونه کار می کنند؟

در واقع  کارکرد آنها بسیار ساده و در عین حال مهم می باشد . این قطعات در قسمت ورودی و معمولا در یک طرف درب آسانسور قرار می گیرند و  سیگنالهای نوری خود را به گیرنده ارسال می کنند.

زمانی که وجود داشته باشد، توسط این سنسور ها تشخیص داده شده و سیگنال به گیرنده ارسال نمی شود . درنتیجه با صادر نشدن فرمان بسته شدن درب آسانسور، فتوسل از مسافرین محافظت می کند .

انواع فتوسل آسانسور

فتوسل ها در انواع مختلفی ساخته می شوند و با توجه به کارکرد  آسانسور مورد نظر روی آن نصب خواهند شد . 

آشنایی دقیق با این محصول شما را خرید فتوسل آسانسور و نصب آن یاری می کند.

مدل اول : فتوسل نقطه ای یا چشمی

فتوسل چشمی آسانسور  یا نقطه ای  در بخش کناری درب آسانسور قرار می گیرند. این سنسور ها سیگنال را به شکل یک نقطه به گیرنده ارسال می کنند و به همین دلیل است که به آنها نقطه ای گفته می شود. محل نصب این فتوسل ها در ارتفاع 50 تا 70 سانتی متر از سطح زمین در نظر گرفته می شود.

این قطعات تنها یک نقطه ی خاص را پشتیبانی می کنند. معمولا این بخش از وسط تا پایین آسانسور است. قیمت این فتوسل ها پایین تر از نوع دیگرشان است. البته قیمت بیشتر به معنای این است که قطعات به کار رفته در این بخش کمتر هستند و به همین دلیل تولید آن هزینه ی کم تری بر می دارد، به همین منوال هنگام فروش فتوسل آسانسور نیز این هزینه پایین تر خواهد بود. بهتر است با توجه به نیاز خود و کارکردی که برای آن در نظر دارید، دست به انتخاب بزنید. پیش از خرید ابتدا با بک متخصص صحبت کنید تا شما را در این مورد راهنمایی کند.

از اجزاء  این نوع فتوسل از جمله می توان به  منبع تغذیه ، سیم ، مدار فتوسل آسانسور، لیزر و قطعاتی که برای فرستادن یک سیگنال از سمت فرستنده یکطرفه درب آسانسور به سمت دیگر آن لازم هستند، اشاره کرد.

 

فتوسل چشمی دورژانس
فتوسل/ارتباط با دورژانس

شرکت دورژانس ایمن فک ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات فروش و خدمات پس از فروش و همچنین خدمات نصب و تعمیر انواع فتوسل میباشد.

شما عزیزان میتوانید بصورت 24 ساعته با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط  بوده و بسته به نیاز خود راهنمایی دریافت کنید.

69 33 00 91

فتوسل-ارتباط با دورژانس

مدل دوم:فتوسل پرده ای

 فتوسل پردهای اسانسور مانند فتوسل نقطه ای  کار می کنند و عملکردشان شبیه به هم می باشد . چیزی که این دو را از هم متمایز می کند نقاط تحت پوشش هریک است. همانطور که پیش تر نیز به این موضوع اشاره شد؛  فتوسل های نقطه ‌ای تنها یک نقطه را تشخیص می دهند اما فتوسل پرده ای قادر به تشخیص و تحت پوشش گرفتن چندین نقطه است و بصورت کامل تمام سطح درب آسانسور را پوشش می دهد.

در واقع فتوسل پرده ای تقریباً تمام سطح ورودی درب آسانسور را بررسی می کند و به همین دلیل به آن پرده نوری آسانسور نیز گفته می‌شود . در صورت تشخیص شیئ کوچک نیز درب آسانسور بسته نخواهد شد و این یعنی دقت و امنیت در بالاترین سطح ممکن تامین می‌شود .

به دلیل  کنترل بالا و امنیت بیشتر در مواقع بسیاری از فتوسل های پرده ای استفاده می کنند . محل نصب فتوسل پرده ای بین لته های درد و بدنه کابین است. به همین دلیل است که این قطعه دارای قطری حداکثر ۸ میلیمتر می‌باشد . فتوسل های پرده ای در دو نوع متحرک و ثابت تولید شده و بیشتر از نوع ثابت آن استفاده می شود .

فتوسل پرده ای دورژانس
فتوسل پرده ای دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *