مطالب دورژانس

محاسبه قدرت موتور کرکره دورژانس

انواع مختلفی از موتور کرکره ها با توان و قدرت متفاوت برای انواع درب اتوماتیک پارکینگ کرکره مورد استفاده قرار می گیرند.
 موتور کرکره های تک فاز تیوب (240 ولت) عموماً در کرکره های کوچک تر، درب بازکن برقی پارکینگ، درب برقی گاراژ، سردر مغازه ها و کرکره های تجاری استفاده می شوند. آن ها برای چند عملیات در روز طراحی شده اند. امکان عملکرد دستی نیز وجود دارد که می توان از آن برای باز و بسته کردن شاتر در صورت قطع برق استفاده کرد.
موتور کرکره

موتور های صنعتی کرکره برای بلند کردن کرکره های بزرگ تر طراحی شده اند یا برای مواقعی که استفاده زیاد از جک پارکینگ مورد نیاز است. این موتور ها عموماً در تک فاز (240 ولت) یا 3 فاز (415 ولت) موجود هستند. برخی از موتورهای 3 فاز موجود با استفاده زیاد یا سرعت بالا هستند که برای بارگیری و درب اتوماتیک پارکینگ ایده آل هستند.

بسته به نیازهای تثبیت و موتور، موتور ها می توانند درایو داخلی یا مستقیم باشند. موتور های صنعتی دارای یک زنجیر بازدارنده هستند، بنابراین درب اتوماتیک برقی می توانند در صورت قطع برق کار کند.

خصوصیات و قدرت موتور کرکره توبلار

1.نوع: WS9M-230

2.ولتاژ نامی: 220 VAC/50Hz

3.توان ورودی: 285 وات

4.ظرفیت در حال اجرا: 16μF/450VAC

5.گشتاور نامی: 150 نیوتن متر

6.سرعت خروجی: 12r/min

7.شاخص عایق: F

8.شاخص حفاظت: IP44

9.مدت زمان: S2 4 دقیقه

قدرت موتور کرکره دورژانس، قدرتی است که یک موتور می تواند خارج کند. می توان آن را در واحد های قدرت، معمولاً کیلو وات یا اسب بخار بیان کرد.

از نظر موتور های احتراق داخلی، قدرت موتور معمولاً توان نامی را توصیف می کند، که یک توان خروجی است که موتور می تواند در مدت زمان طولانی طبق یک روش آزمایش خاص، به عنوان مثال ISO 1585، حفظ کند. اما به طور کلی، یک دستگاه داخلی موتور احتراق دارای یک شفت بلند کننده قدرت (میل لنگ) است، بنابراین، قانون قدرت شفت برای موتورهای احتراق داخلی اعمال می شود: قدرت موتور حاصل ضرب گشتاور موتور و سرعت زاویه ای میل لنگ است.

قدرت خروجی یک موتور چقدر است؟

توان خروجی انرژی مکانیکی با فرآیند سرعت چرخش (اندازه‌گیری شده بر اساس دور دقیقه ‌ای) و توان (که از مقدار انرژی تولید شده در طی واکنش به دست می ‌آید) تعریف می ‌شود. گشتاور را می‌توان به عنوان اندازه ‌گیری سرعت کشش بر حسب نیوتون متر بیان کرد. (Nm).

قدرت موتور کرکره تابع قدرت برابر است با تفاوت بین کار و زمان. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، ماشین حساب هایی وجود دارند که به صورت آنلاین در دسترس می باشند.

یک اسب بخار مکانیکی برابر با یک است، بنابراین 0 برابر با 1 اسب بخار است. برای این که تعداد کیلو وات را بدست آورید، اسب بخار مکانیکی را در تعداد کیلو وات ضرب کنید.

توان خروجی از موتور کرکره؛ چند نوع توان خروجی و هم چنین تخمین ‌های متفاوتی از مقدار توان تحویل ‌شده در یک بازه زمانی معین وجود دارد. در صنعت به عنوان معیاری برای سنجش انرژی مکانیکی که در یک دوره معین تولید می شود، به کار می رود.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش ،نصب و تعمیر انواع کرکره برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره  02191003369 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *