مطالب دورژانس

فاکتورهای تعیین کننده بر قیمت درب اتومات شیشه ای توسط دورژانس

قیمت درب های اتوماتیک بنا به موارد خاصی متغیر می باشد. این موارد بر بالا رفتن و پایین آمدن قیمت تاثیر بسزایی می گذارد:

1- نوع اپراتور و فریمی که مورد استفاده قرار می گیرد.

2- نوع سنسور و موارد بسیار زیادی که کارشناسان و متخصصان دورژانس می توانند یاری رسان شما در این امر باشند.

معمولا افرادی که در این تجارت هستند، پیش از این که قیمت درب اتوماتیک را به طور دقیق مشخص کنند، یک بازرسی محیطی به عمل می‌آورند. باید ابتدا مشخص کنید کجا قرار است در اتوماتیک شما نصب شود، سپس با توجه به موارد زیر قیمت درب اتوماتیک تعیین خواهد شد:

مواد (متریال)

درب های اتوماتیک را می‌توان با مواد مختلفی از جمله آلومینیوم، چوب، آهن فرفوژه و استیل ساخت. از آن جا که استاندارد خاصی برای طرح و اندازۀ دربهای اتوماتیک وجود ندارد، انتخاب‌های موجود برای آنها بی حد و مرز هستند.

اگر به دنبال پایین بودن قیمت درب اتوماتیک هستید، چوب انتخاب ارزانی است. البته باید متذکر شد که دوام آن پایین است و نگهداری‌اش هم سخت می‌باشد. از طرف دیگر قیمت آلومینیوم از چوب بیشتر است اما به نگهداری خاصی نیاز ندارد و نسبت به چوب در مقابل بسیاری از عناصر مقاوم‌تر است. در بین مواد گفته شده آهن فرفورژه و فولاد بالاترین قیمت درب اتوماتیک را ارائه می‌دهند. البته گفتنی است این هزینۀ بالا مربوط به هزینۀ اولیه است و در درازمدت سرمایه‌گذاری ارزشمندی محسوب می‌شود. چرا که این مواد از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

اندازه

همان طور که پیش از این هم اشاره شد، استاندارد خاصی برای اندازۀ درب اتوماتیک شما وجود ندارد و این تصمیم به طور تمام و کمال بر عهدۀ خودتان می‌باشد. در تصمیم‌گیری راجع به این موضوع به خاطر داشته باشید که این تصمیم بر روی قیمت درب اتوماتیک شما به صورت کاملا چشم‌گیری تاثیرگذار خواهد بود. معمولا نصب‌کنندگان این درب‌ها به طور ساعتی کارمزد خود را حساب می‌کنند و ساخت یک درب اتوماتیک بزرگ‌تر قائدتا زمان بیشتری از آنها خواهد گرفت. از طرف دیگر مواد بیشتری هم برای ساخت نیاز دارد. بنابراین هرچه اندازۀ مورد نظرتان بزرگ‌تر باشد قیمت درب اتوماتیک شما بیشتر خواهد بود.

خدمات تخصصی

همانند یک درب‌ معمولی، یک درب اتوماتیک هم می‌تواند به صورت سفارشی درست شود که البته طبیعی است قیمت درب اتوماتیک سفارشی، از قیمت دربهای اتوماتیک‌ از پیش ساخته شده بیشتر باشد. اگر مجبور باشید برای نصب درب جدید، دربهای قبلی را از جا بکنید و محیط را از عوامل اضافه پاک و خالی کنید تا بتوان درب اتوماتیک جدید را در آن نصب کرد، این هزینه باز هم افزایش خواهد یافت. سرویس‌های تخصصی از قبیل همین مواردی که ذکر شد، قیمت درب اتوماتیک را افزایش خواهند داد زیرا برای نصب درب، به کار بیشتری نیاز است.

توجه کنید اولین نفری که قرار است هزینه‌ای به او بدهید، پیمانکاری است که برای ساخت درب اتوماتیک خود انتخاب می‌کنید. البته بعضی از پیمانکاران مشاورۀ اولیۀ خود را به صورت رایگان در اختیارتان خواهند گذاشت. به یاد داشته باشید مشاورۀ رایگان گرفتن از یک پیمانکار به این معنا نیست که شما باید پروژه را حتما در اختیار همین پیمانکار قرار دهید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که لزوما پایین بودن قیمت درب اتوماتیک به معنای انتخاب بهتر نیست، شما باید کیفیت را هم مد نظر داشته باشید. همچنین علاوه بر چک کردن قیمت درب اتوماتیک یک شرکت، نظرات مشتریان آن شرکت را هم جویا شوید تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید.

دربهای اتوماتیک در اندازه، طرح و جنس‌های بسیار متنوعی موجود هستند. بنابراین قیمت درب اتوماتیک تحت تاثیر عوامل زیادی می‌باشد. می‌توان گفت اندازۀ درب مهم‌ترین عامل اثرگذار بر روی قیمت درب اتوماتیک است و هر چه در مد نظرتان بزرگ‌تر باشد، گران‌تر خواهد بود. اگر مانند بسیاری از دربها، از شیشه هم برای دربها استفاده می‌کنید، کیفیت شیشه از لحاظ عایق بودن و ضخامتش نیز بر روی قیمت درب اتوماتیک موثر است. شیشه‌های ضخیم‌تر یا دوجداره قیمت بیشتری دارند اما با توجه به این که انرژی از طریق آنها حفظ می‌شودو هدر نمی‌رود، در درازمدت انتخاب به صرفه‌ای محسوب می‌شوند.
قیمت درب شیشه ای دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *