مطالب دورژانس

عیب یابی درب اتوماتیک دورژانس

عیب یابی درب اتوماتیک دورانس

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با راهنمای رفع اشکال

مشکل:درب اتوماتیک شیشه ای کشویی من کمی بسته می ماند و دوباره باز میشود!

جستجو کنید که: رنگ چراغ های روی سنسور دربالای درب تغیر نکرده باشد یاهنگامی که درب دوباره باز میشود چراغها چشمک نزند.

راه حل: ممکن است یک مهره ی قدیمی داخل درایو شل شده باشد،یکی از اجزاء قدیمی شده باشد یا چرخ دنده فرو ریخته باشد .دراین مورد به شما توصیه میکنیم که با متخصص مربوطه تماس بگیرید تا مولفه ی فرسوده یا اسیب دیده را تنظیم یا تعویض کند.

جستجو کنید که: روی پایه ی در که به زمین چسبیده است چیزی نباشد.(به سنسور ها اسیب نرسیده باشد)

راه حل ممکن: اگر سنسور اسیب دیده باشد برق درب اتوماتیک شیشه ای را قطع کنید یا درب را در حالت باز بودن قرار دهید و سریعا با ما تماس بگیرید چون ممکن است این موقعیت خطرناک و نا امن باشد.

جستجو کنید که: روی لنزهای سنسور خیس نباشد یا در نزدیکی سنسور اب نریخته باشد.

راه حل:

درب اتوماتیک شیشه ای را در حالت باز ماندن قرار دهید، آب را با یک حوله ی کاغذی نرم پاک کنید.یا در صورت وجود قطره ی اب با استفاده از هوای ازاد اب را خشک کنید و لطفا از سنسور برای ما عکس بفرستید تا توصیه های لازم را به شما بکنیم.

جستجو کنید که: جسم خارجی در مسیر درب کشویی وجود نداشته باشد.

راه حل:

این جسم خارجی ممکن است سنگ یا اشغال هایی باشد که در زیر درب مانده است لطفا قبل از اینکه بخواهید آنهارا جمع کنید،اطمینان حاصل کنید که برق اپراتور درب جدا شده وتمام چراغهای سنسور خاموش شده باشد.

درب اتوماتیک دورژانس
مشکل: درب اتوماتیک شیشه ای کشویی من بسته نمیشود و دائما باز است.

جستجو کنید که: اجسام خارجی برروی فتوسل قرار نگرفته باشد.

راه حل: در دربهای کشویی قدیمی تر، فتوسل در دوقسمت عمودی قاب در نصب شده است.بررسی کنید که فتوسل ها دستکاری نشده و تمیز باشند.

گاهی اوقات ما به مکان گزارش شده برای تعمیر میرویم و ادامس های جویدنی و برچسب هایی که روی فتوسل چسبانده اند را برمیداریم.

جستجو کنید: چراغهای بالای درب روی سنسور را چک کنید

دلیل:

بیشتر دربهای اتوماتیک شیشه ای دارای سنسورهای ایمنی برای عبور عابران از ورودی است.

این سنسورها عمدتا نوری هستند و با اشعه ی مادون قرمز که از سنسور تا زمین و اطراف در فرستاده میشوند،استفاده میکنند وقتی مکان را ثابت شناسایی کند درب بسته میشود. باتوجه به طراحی سنسورها اگر جسم ثابتی در ورودی قرار داده شود(مثل:گیاهان،دکوراسیون ها،درخت کریسمس و حتی سبد خرید)یا یک جسم نزدیک درب ورودی حرکت کند میتواند مانع بسته شدن درب شود.اکثر سنسورها ۶۰ ثانیه را محاسبه میکنند و اگر جسم خارجی بیشتر از ‌۶۰ثانیه بدون حرکت بماند بعنوان پس زمینه شناخته میشود،

اگر شی بطور ناگهانی حذف شودسنسور نیاز به بیشتر از ۶۰ ثانیه زمان دارد تابتواند شی را نادید بگیرد. اگر درب اتوماتیک شیشه ای ورودی شلوغ باشد ممکن است چندساعت طول بکشد تا درب بسته شود.

راه حل:

برای مدت بیشتر از ۶۰ثانیه ترافیک درب ورودی را متوقف کنید.
درب را به تنظیمات کارخانه برگردانید و برق انرا قطع کنید(روش ریست کردن را ببینید)

جستجو کنید: کلید را درخارج از کادر چک کنید

راه حل:

اگر کلید را درخارج از کادر در پیدا کردید،بررسی کنید که بصورت صحیح تنظیم شده باشد.اگر بطور صحیح تنظیم نشده باشد موقعیت درب را در حالت باز نگه میدارد.

مشکل: وقتی صفحه فشار را فشار میدهم، درب اتوماتیک شیشه ای چرخشی باز نمیشود.

دلیل:

درب از جای خود در آمده است و یا دارای مانع است.

راه حل:

برق درب را قطع کنید یا دفترچه راهنما را باز کنید یا درب را از حالت عملیاتی خارج کنید.

درب اتوماتیک شیشه ای را بصورت دستی بدون هیچ فشاری باز کنید زمانی که ایمنی برقرارشد اجازه دهید که درب بصورت خودکار بسته شود

دراین صورت مشاهده میکنید که درب بدون توقف و کندی بصورت خودکار بسته میشود،در صورت مقاومت ممکن است درب نیاز به جابجایی داشته باشد زیرا اپراتور نمیتواند بین مقاومت درب واحتمال ورود درب به یک جسم ثابت تفاوت ایجاد کند .

دلیل:

باطری های مسطح روی دکمه ی فشار

بعضی از پد های ضربه گیر، در حال حاضر بی سیم هستند و به باتری ها تکیه می کنند تا اپراتور به درب اتوماتیک سیگنال دهد.اگر متوجه شدید که درب باز نمیشود ممکن است شارژ باطری ها تمام شده باشد.برای رفع مشکل بهتر است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

راه حل:

مکانی که روزنه ها قابل دسترسی باشند در پشت پد فشار،که آچار آلن داخل آن روزنه جاسازی شده است و پیچ چند ضلعی ثابت را درجهت خلاف عقربه های ساعت چندین دور بپیچانید و همینکار را با دیگر پیچ های ثابت انجام دهید
بعد از اینکار صفحه ی پد فشار میتواند به طرف بالا حرکت کند و به جعبه ی نصب(مونتاژ)برسد.
باطری های ان مکان باطری های معمولی با استاندارد ۹ولت یا از نوع باطری ساعت است.
عوض کردن ان باطری ها با یک باطری که عمر طولانی یا کیفیت بالایی دارد تضمین میکند که باطری های ایمن و متفاوت و رسانا(فلزی) میتوانند جریان برق را در زمان کوتاه منتقل کنند.

صفحه ی فلزی داخل جعبه را تعویض کنید و آن را در موقعیت درست قرار دهید، سپس صفحه ی فلزی را با آچار آلن محکم کنید. برای محکم کردن صفحه ی فلزی در مکان صحیح با ضربه زدن به پد فشار در هر چهار گوشه ی صفحه میتوانید اینکار را انجام دهید و انرا به موقعیت صحیح برگردانید.

اگر گیر کرده است، برای نصب صفحه ی فلزی شل شده و تنظیم کردن ان در نقطه ی مرکزی تلاش میکنید.

دلیل:

وجود لنزهای کثیف در سنسورهای ایمنی

راه حل:

بعضی از درب های اتوماتیک چرخان بادستورالعملهای نوشته شده بر روی برگه هابی روب درب نصب شده اند تا درب ورودی درب را باز نگه داشته و دوباره باز شود. با انتخاب سوئیچ درب به موقعیت خاموش / بسته / قفل شده، به دقت در درون دروازه قرار بگیرید و لنزهای سنسور را بر روی زمین بررسی کنید. . در صورت امکان لنزها را پاک کنید. یا قطرات آب راازروی لنزهاخشک کنید.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *