مطالب دورژانس

علت ضعیف شدن برد ریموت در برقی

هنگامی که شما یک درب اتوماتیک را به خوبی نصب کرده اید، به راحتی می توانید تصور کنید که با فشار دادن یک دکمه باز و بسته می شود. از این گذشته ، بیشتر اوقات ، همه چیز همان طور که باید کار می کند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است مسائل به طور غیر منتظره ایجاد شوند. در این مقاله چند نکته تخصصی برای عیب یابی ریموت درب برقی ارائه شده است.

چرا ریموت درب برقی شما کار نمی کند یا ضعیف شده است؟

اگر نمی توانید در اتوماتیک خود را با کنترل از راه دور باز کنید، ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:

ریموت-چند-کرکره-برقی دورژانس

باتری خالی شده یا ریموت در برقی معیوب

اگر ریموت در برقی شما کار نمی کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از دستگاه دیگری مانند صفحه کلید، اینترکام یا کنترل از راه دور پشتیبان، در را باز کنید.

اگر این ها کار نکنند، ممکن است باتری های کنترل از راه دور شارژ خود را از دست داده باشند.

احتمال دیگر این است که ریموت نیاز به برنامه ریزی مجدد دارد یا به کل معیوب است و باید تعویض شود.

سنسور های مسدود شده ریموت در برقی

اگر چیزی در مسیر حسگر های عکس چشمی در برقی دروازه شما باشد، از باز و بسته شدن دروازه جلوگیری می کند.

بررسی کنید که آیا آن ها مسدود شده اند یا خیر. اکثر سنسور ها هنگام فعال شدن به رنگ قرمز چشمک می زنند.

از دست دادن برق یا مشکلات الکتریکی

اگر نه کنترل از راه دور و نه سایر کنترل‌ های گیت (صفحه‌کلید، اینترکام یا کنترل از راه دور پشتیبان) کار نمی‌ کنند، منبع تغذیه درب برقی را بررسی کنید.

اگر مطمئن نیستید که کدام سوئیچ در جعبه کنترل شما به گیت شما متصل می شود، به دنبال سوئیچ هایی باشید که در موقعیت خاموش هستند.

هم چنین ممکن است مشکل الکتریکی در خود درب بازکن برقی وجود داشته باشد، مانند موتور معیوب یا کابل آسیب دیده. چنین تعمیراتی باید به یک تکنسین گیت واجد شرایط سپرده شود.

دورژانس

تداخل الکتریکی ریموت در برقی

اگر مشکلات ریموت درب برقی از راه دور شما همچنان ادامه دارد، تداخل الکتریکی می تواند مقصر باشد.

تداخل می تواند ناشی از یک دستگاه الکتریکی معیوب در مجاورت باشد. سعی کنید وسایل برقی نزدیک را خاموش کنید سپس بررسی کنید که آیا کنترل از راه دور دروازه کار می کند یا خیر.

اگر دستگاه معیوب را شناسایی کردید، آن را خاموش نگه دارید تا زمانی که توسط یک برق کار حرفه ای تعمیر شود.

تداخل الکتریکی هم چنین می تواند ناشی از یک سیگنال رادیویی قوی در منطقه شما باشد.

اگر یک ایستگاه رادیویی، مسیر پرواز، فرودگاه یا پایگاه نظامی در این نزدیکی وجود داشته باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد. ممکن است برای رفع این مشکل به گیرنده و آنتن خاصی نیاز باشد.

تداخل فرکانسی ریموت کنترل درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک دارای یک واحد کنترل الکتریکی هستند که ورودی های مختلفی به آن ارسال می شود، اما سیگنالی که می تواند بیشترین مشکل را داشته باشد سیگنالی است که توسط ریموت کنترل به موتور مرکزی منتقل می شود، زیرا در فرکانس مورد استفاده بسیاری از دستگاه ها قرار دارد.

مجموعه تمام تجهیزات الکترونیکی که در یک فرکانس حرکت می کنند اغلب مشکلاتی را برای اتوماسیون دروازه شما ایجاد می کند.

بنابراین، شما یک اتوماسیون برای دروازه ها نصب کرده اید تا در نهایت از پیاده شدن مداوم از ماشین و باز و بسته کردن دستی دروازه حتی در باران اجتناب کنید،

اما در شرایطی قرار گرفته اید که نمی توانید مکانیزم را به کار ببندید زیرا تداخلی در آن وجود دارد.

در این حالت شما مطمئناً با یک تداخل خارجی امواج رادیویی که فرکانس انتقال کنترل از راه دور را مختل می کند، مشکل دارید که قادر به ارسال صحیح سیگنال به واحد کنترل الکتریکی گیت نیست.

یک ناراحتی واقعی اما در مدت زمان کوتاهی قابل حل است. این یک مشکل کلاسیک است که به ویژه در مناطق پرجمعیت مانند ساختمان‌های آپارتمانی، جایی که دستگاه‌های رادیویی زیادی وجود دارند که با فرکانس مشابه کار می‌کنند، رخ می‌دهد.

امواج بر روی یکدیگر همپوشانی دارند و به طور خودکار در دروازه های اتوماتیک تداخل ایجاد می کنند. بیشترین فرکانس مستعد ابتلا به این نوع مشکل 433.92 مگاهرتز است.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *