مطالب دورژانس

روش های نوین در کنترل درب های اتوماتیک دورژانس

استفاده از ریموت کنترل رایج ترین شیوه در زمینه کنترل عملکرد درب های اتوماتیک می باشد. ریموت کنترلر ها برحسب نحوه کددهی به سه گروه FIX code، FIX code و Hopping code تقسیم می شوند. در مقاله “انواع ریموت کنترل” در همین سایت در خصوص تفاوت های این سه مدل ریموت کنترل توضیح داده شده است.
بغیر از ریموت، امروزه روش های دیگری برای کنترل حرکت درب های اتوماتیک معرفی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال کنترل عملکرد به کمک پنل اس ام اس (GSM control system) و از طریق تلفن همراه یکی از این روش ها می باشد که بویژه در مجتمع های مسکونی بزرگ و یا مجتمع های تجاری مورد استفاده مدیران ساختمان و یا کاربران ویژه قرار می گیرد. در این شیوه تنها به کمک تلفن همراه و از طریق ارسال پیام کوتاه، فرمان حرکت به درب صادر شده و دیگر نیازی به استفاده از ریموت کنترل نمی باشد. همچنین محدودیت جغرافیایی از میان رفته و از هر نقطه کشور تنها با ارسال پیام کوتاه می توان عملکرد درب را کنترل نمود. 
روش نویین
لاوه بر پنل اس ام اس، استفاده از شبکه دیتا وای فای (Cloud Board) می توان برای کنترل حرکت درب استفاده نمود. در این روش با استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت و یا لپ تاپ می توان با اتصال به شبکه اینترنت عملکرد درب را کنترل نمود. این شیوه در سیستم های کنترل هوشمند منازل (BMS) مورد استفاده قرار می گیرد
روش های نوین کنترل عملکرد امروزه در بسیاری از تجهیزات منازل مورد استفاده قرار میگیرد و کمپانی های بزرگ فعال در زمینه درب اتوماتیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و خود را با این تغییرات تطبیق داده اند. کمپانی SEA ایتالیا از جمله فعالان شناخته شده در زمینه درب اتوماتیک بوده که همواره به واسطه خلاقیت ها و نوآوری هایی که در محصولات خود داشته مورد تحسین فعالان این عرصه قرار گرفته است. استفاده از مراکز کنترل هوشمند با قابلیت تطبیق پذیری بالا از جمله ویژگی های منحصر بفرد محصولات کمپانی SEA می باشد. همچنین معرفی سیستم های کنترل پیامکی (GSM) و تجهیزات کنترل اینترنتی (SEA Cloud Board) گامی مهم در راستای تطابق تولیدات کمپانی با تکنولوژی روز دنیا می باشد. با تولید این محصولات، شرایطی ایجاد میشود که رضایت کامل خریداران درب اتوماتیک SEA به صورت صد در صد تامین گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *