مطالب دورژانس

دلیل نیاز به ریست کردن درب برقی چیست؟

جک درب برقی

دلیل نیاز به ریست کردن درب برقی را بدانید!

درب برقی دارای سیستم کنترل از راه دور است و به راحتی می توان با کمک ریموت درب برقی را کنترل نمود. هر نوع سیستمی که از قبل برنامه ریزی شده باشد و بتوان آن را به هر شکلی که دلبخواهتان هست تنظیم و مدیریت کنید بعد از یک مدت استفاده دچار مشکل می شود. برای اینکه دوباره به حالت قبل برگردد و عملکردی درست داشته باشد به قول خودمانی باید سیستم تنظیمات کارخانه آن را بازگرداند برای اینکار هم نیاز به ریست کردن درب برقی دارید. 

در فرآیند تعمیر و عیب یابی درب برقی ، ریست کردن از جمله مراحل اصلی محسوب می شود چراکه این کار باعث می شود تمام تنظیمات به حالت اولیه برگردد و مشکل حل شود البته اگر با ریست کردن هم درست نشود نیاز است تا متخصص نسبت به حل آن مشکل درب و تمام سیستمش را مورد بررسی قرار دهد. 

در چه مواردی نیاز به ریست کردن درب برقی داریم؟

موارد متعددی وجود دارد که باعث می شود تا نیاز به ریست کردن درب برقی داشته باشید که قبل از اینکه مواردش را بررسی کنیم این نکته را در ذهنتان داشته باشید که ریست کردن جهت برطرف کردن اختلالات و مشکلی که  در عملکرد در برقی وجود دارد انجام می شود. 

اگر مشکلی موجب اختلال در عملکرد عادی در برقی  شود معمولا سرویس کاران بعد از عیب یابی و تعمیر ریست کردن را در دستور کار قرار می دهند. البته خودتان نباید به هیچوجه درب برقی را ریست کنید باید آن را به شخصی که در این زمینه مهارت دارد بسپارید. حالا در ادامه مواردی که نیاز به ریست کردن درب برقی دارید را ذکر می کنیم : 

1) در صورت گم شدن ریموت در برقی احتیاج به ریست کردن دارید

اگر ریموت در برقی گم شود نمی توان در برقی را باز و بسته کرد در این صورت باید سریعاً اقدام به ریست کردن درب برقی نمایید با این کار تنظیمات درب و ریموت به حالت اولیه باز می گردد.

هدف ما از انجام این کار این است که ریموت وقتی گم شده باشد دیگر قابل استفاده نیست و امنیت ساختمان دیگر به خطر نمی افتد. دلیل دوم هم این است که وقتی ریموت تازه تهیه می کنید باید تنظیمات را از ابتدا انجام دهید و جایگزین تنظیمات قبلی گردد در این صورت به راحتی می توانید درب برقی را باز و بسته نمایید. 

2) برای برنامه ریزی دوباره در برقی ریست انجام دهید

از دیگر موارد ریست کردن در برقی این است که نیاز دارید دوباره تنظیمات انجام شود و برنامه ریزی مجدد صورت  گیرد در این صورت احتیاج به ریست کردن درب اتوماتیک دارید. برخی از مواقع هم به دلیل اینکه تمام برنامه ریزی های انجام شده پاک شده باشد و نیاز به برنامه ریزی مجدد داشته باشید اول از همه باید عمل ریست کردن صورت گیرد. 

دلیل اهمیت برنامه ریزی دوباره درب برقی این است که جهت حفظ امنیت باید تعمیر و عیب یابی به واسطه ی ریست کردن صورت گیرد. مخصوصا زمانی که درب اتوماتیک عملکردش دچار اختلال شده باشد نیاز است تا ریست را حتما تعمیرکار متخصص انجام دهد. 

به عنوان مثال : زمان باز و بسته کردن در برقی دچار مشکل شده ، باز و بسته شدن درب برقی دچار مشکل شده از کارهایی که در اولویت تعمیرکاران قرار داده می شود تنظیم مجدد و ریست کردن در برقی است. 

چگونه ریست درب برقی انجام می شود؟

همانطور که قبل تر این مسئله را توضیح دادیم متوجه شدید که ریست کردن درب برقی به منظور پاک کردن اطلاعات قبلی و اعمال تنظیمات مجدد است تا عملکرد در برقی به خوبی انجام گیرد بدون اینکه اختلالی پیش بیاید. این کار باید متناسب با نوع درب انجام شود. به عنوان مثال اگر درب برقی از صفحه ی نمایشگر جهت انجام تنظیمات برخوردار باشد به راحتی می تواند ریست کردن را انجام داد. 

ریست کردن در برقی با انجام قطع کردن و پاک کردن برنامه ها انجام می شود و برای اینکه ریموت در برقی را هم دوباره برنامه ریزی کنید نیاز است تا دکمه ی open و close را به طور همزمان فشار دهید به این شکل ریموت هم ریست می شود. اگر مشکلی در عملکرد ریموت در برقی ، برد در برقی پیش آمد حتما با متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. 

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع جک های  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:
69 33 00 91 -021
خدمات درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *