مطالب دورژانس

دلایل خرابی کرکره برقی دورژانس چیست؟

خرابی کرکره دورژانس

در اینجا به بررسی مشکلات رایج کرکره برقی که ممکن است برای کرکره برقی شما نیز پیش بیاید می پردازیم، تا درصورت مشاهده خرابی کرکره برقی، بدانید با چه ابزار و وسایل و نیروی کاری می توانید در صدد رفع مشکلات کرکره برقی بر بیایید.

بالا نرفتن درب کرکره برقی :

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در کرکره برقی به وجود می آید، عدم بالا رفتن، اصطلاحا باز ماندن کرکره برقی و یا بسته نشدن کرکره برقی می باشد. یکی از مشکلاتی که بسیار وقت گیر و اعصاب خرد کن است این است که وقتی برای خارج شدن عجله دارید ولی درب کرکره برقی باز نمیشود. متاسفانه دلیل اصلی علت بالا نرفتن کرکره برقی خراب شدن موتور کرکره برقی است.

اگر موتور خراب شده باشد عملکرد کلی کرکره برقی با مشکل رو به رو میشود و نمیتواند وظیفه اصلی خود را که باز و بسته شدن است انجام دهد.

دلیل دیگر بالا نرفتن کرکره برقی خراب شدن پیچ فنر کرکره برقی است. اگر این قطعه خراب شده باشد حتی اگر موتور هم سالم باشد باز هم موتور قدرت کافی برای بالا کشیدن کرکره را نخواهد داشت. برای رفع این مشکل حتما با متخصص ترین تعمیرکاران کرکره برقی تماس بگیرید.

علت وقوع این مشکل، 3 دلیل می تواند داشته باشد :

1-اشکال در اتصال کرکره برقی به برق

ممکن است اتصالات سیم های برق یا فیوز برق کرکره، دچار اختلال شده باشد. برای رفع این مشکل بهتر است ابتدا از صحت اتصال به برق در کرکره برقی اطمینان حاصل کنید.

2-خرابی ریموت کنترل

خرابی کرکره دورژانس

 احتمال خرابی در ریموت کنترل کرکره اتوماتیک نیز وجود دارد.

در صورت خرابی یا اتمام باتری ریموت کنترل کرکره برقی، چراغ ریموت کنترل کمرنگ یا خاموش می شود.

خرابی موتور کرکره برقی

خرابی کرکره دورژانس

یک دیگر از دلایل بروز اختلال در عملکرد صحیح کرکره، خرابی موتور کرکره برقی می باشد. همان طور که میدانید موتور کرکره برقی نقش اساسی در بالا و پایین بردن تیغه های کرکره برقی دارد و اگر این قطعه اساسی و حساس خراب شود کل روند کار کرکره برقی با مشکل رو به رو میشود. تعمیر انواع موتور کرکره برقی تخصص ویژه هکماران ما در دورژانس لست. شما میتوانید برای تعمیر موتور توبولار و ساید کرکره برقی با متخصصین ما تماس بگیرید. ما متخصص نصب و راه اندازی کرکره برقی هستیم

ایراد در دستگاه مرکزی و فیوز

برای چک کردن سلامت دستگاه مرکزی و فیوز کرکره برقی، کافی است، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و دکمه ای از ریموت کنترل را فشار دهید، اگر صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شد، به معنی سالم بودن ریموت، فیوز و دستگاه مرکزی می باشد.

در صورت عدم شنیدن صدا از دستگاه مرکزی، ابتدا باید از سلامت فیوز مطمئن شویم. اگر فیوز هم سالم بود، حتما ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد.

در این موارد کرکره برقی نیاز به کارشناسی دقیق تر دارد، و بهتر است برای جلوگیری از مشکلات جدی تر، و اطمینان بیشتر، تعمیر کرکره برقی خود را به تعمیرکار برقی کرکره بسپارید.

اشکال در بازویی درب اتوماتیک :

گاهی اوقات پیش می آید، که درب کرکره برقی، نه باز می شود، نه بسته می شود.

در این مواقع اشکال از جک های بازویی می باشد، که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. تعمیر بازویی بسیار تخصصی است و یادتان باشد که این کار را به کارشناسا خبره بسپارید زیرا امکان دارد کرکره برقی شما در قطعات دیگر با مشکل رو به رو شود و هزینه تعمیر بیشتری روی دست شما بگذارد.

دورژانس دارای تیم متخصص در نصب و تعمیر انواع کرکره و اجزای ان است در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما در تماس باشید

91003369

خدمات درب اتوماتیک دورژانس

خرابی چشمی یا فتوسل :

خرابی کرکره دورژانس

اگر همه موارد ذکر شده را چک کردید ولی درب کرکره برقی باز می شد ولی بسته نمی شد، اشکال از ارتباط چشمی های کرکره برقی می باشد، که قطع شده و نمی گذارد درب کرکره برقی بسته شود.

در صورت ایراد در چشمی کرکره برقی، ممکن است چیزی مانع رسیدن پرتو مادون قرمز  به گیرنده شود و باعث بروز اختلال گردد.

برای رفع این مشکل باید از تمیز بودن چشمی مطمئن شوید.

همچنین عدم تراز بودن چشمی نیز سبب اختلال در کارکرد صحیح آن می شود.

از آنجا که نسل جدید کرکره ها، کرکره های هوشمند  هستند، در بعضی از موارد هم امکان دارد چشمی درب کرکره اتوماتیک، در مسیر مستقیم تابش نور خورشید قرار گرفته باشد، و چون نور خورشید خود اشعه تولید می کند، باعث بروز اختلال در کار چشمی می شود. معمولا این مورد در تابستان بیشتر به چشم می خورد، که با قرار دادن سایبان برای چشمی قابل حل است.

اگر با نکات ذکر شده چشمی به درستی کار نکرد، چشمی کرکره برقی شما دچار مشکلات جدی تری شده که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی

یکی از رایج ترین مشکلات کرکره برقی که مشتریتن ما بسیار از آن گله میکنند کار نکردن ریموت کرکره برقی است.دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد ولی بهترین کاری که شما باید برای پیشگیری از این موضوع انجام دهید این است که ریموت کرکره برقی را از یک برند معتبر خریداری کنید.

درصورتی که ریموت خراب شده باشد سیگنال برای باز و بسته شدن به کرکره برقی ارسال نمیشود. علت کار نکردن ریموت کرکره برقی میتواند به دلایل ضربه خوردن ، افتادن ، تمام شدن باتری ، ورود آب به داخل ریموت و خراب شدن آنتن ریموت باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع باتری کرکره برقی و روش های تعمیر باطری کرکره برقی میتوانید به صفحه باطری کرکره برقی مراجعه کنید.

در صورتی که باتری تمام شده باشد شما میتوانید به راحتی با تعویض باتری این مشکل را برطرف کنید اما اگر آنتن خراب شده باشد نیاز است از یک مرکز معتبر کمک بگیرید.

کارشناسان ایران کرکره آمادگی ارائه خدمات در 24 ساعت شبانه روز به شما عزیزان هستند.

علت پایین نیامدن کرکره برقی

علت پایین نیامدن کرکره برقی دلایل مختلفی دارد. بیشترین دلیلی که در زمان تعمیر کرکره برقی مشتریان با آن مواجه هستیم مشکل در جریان برقی در کرکره برقی است که باعث میشود کرکره برقی پایین نیاید. برای رفع مشکل پایین نیامدن کرکره برقی شما باید اتصالات و سیم های برق کرکره برقی را بررسی کرده و اشکالات فنی ایجاد شده در اتصالات را برطرف کنید. بهتر است برای رفع این مشکل هرگز خودتان دست به کار نشوید و این کار را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

باز شدن خود به خود کرکره برقی

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعداد کمی از کرکره برقی ها با آن ها مواجه بودیم باز شدن خود به خود کرکره برقی بود.

این مشکل میتواند امنیت ساختمان را به خطر بیندازد و جلوی ورود افراد متفرقه به ساختمان را نگیرد.

برای رفع این مشکل نادر میتوانید از تجربه همکاران ما بهره مند شوید. چون دلیل بروز این مشکل گسترده است باید توسط متخصص مورد بررسی قرار بگیرد و نمیتوان یک دلیل کلی برای این مشکل برشمرد.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع فتوسل های ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *