مطالب دورژانس

دلایل بسته نشدن کامل جک پارکینگ دورژانس

شما با خرید یک درب اتوماتیک به بالا ترین سطح امنیت و راحتی دست می یابید. می توانید انتظار داشته باشید که یک مدل با کیفیت خوب از یک بهترین برند درب برقی معتبر همیشه به خوبی کار کند، اما باز هم ممکن است هر از گاهی مشکلاتی وجود داشته باشد. یکی از مشکلات رایج بسته نشدن کامل و صحیح درب برقی است.

بسته نشدن جک درب پارکینگ دورژانس

عیب یابی مشکل جک پارکینگ

اولین گام قبل از اقدام برای تعمیر جک پارکینگ شناسایی عیب است. رایج ترین این ایرادات عبارتند از :

1- وجود مانع در مسیر حرکت درب برقی دورژانس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مسیر درب را برای هرگونه انسداد بررسی کنید. وجود سنگ ریزه ها ممکن است باعث ایجاد اصطکاک و مشکل در مسیر حرکت درب برقی شود. هم چنین انسداد می تواند توسط برگ ها و یا رشد ریشه های درختان در زیر زمین نیز ایجاد شود.

درب های لولایی و کشویی هر دو از این مشکل رنج می برند. در مورد انسداد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موانع را از میان بردارید تا درب به راحتی و با کم ترین اصطکاک، آستانه حرکت داشته باشد. 

2- عملکرد نامناسب فتوسل های ایمنی جک پارکینگ دورژانس

در بسیاری از موارد، مشکل از سنسور های فتوسل ایمنی ناشی می شود. برای تایید این موضوع، باید برق را خاموش کنید تا جک پارکینگ کار بیفتد. به این ترتیب جعبه تماس به سادگی گیت را آزاد می کند و به جای خود باز می گردد. سپس باید برق را دوباره روشن کنید و ببینید آیا چراغی وجود دارد که نشان دهنده مشکل در سنسور ها باشد یا خیر.

تشخیص عملکرد صحیح سنسورهای ایمنی درب کشویی آسان است. به طور مشابه، حسگر های فتوسل ایمنی درب لولایی نیز به وضوح قابل مشاهده هستند. شما قادر خواهید بود آسیب یا انسداد را فوراً شناسایی کنید. در برخی موارد، حیوانات کوچکی که به دنبال یک مکان گرم هستند باعث ایجاد مشکل می شوند. رطوبت و ناهمواری زمین هم می تواند علت  بروز این مشکل باشد.

1- اولین و رایج ترین علت، قطع برق (منبع تغذیه) است.

2- دوم این است که درب اتوماتیک شما عملکرد صحیحی نداشته یا آسیب دیده است.

3- سوم، اگر تجهیزات ایمنی را نصب کرده باشید، احتمالاً می تواند مشکل از تجهیزات ایمنی شما باشد.

مواردی از قبیل خرابی برد کنترل یا بروز مشکل در موتور AC نیز وجود دارد. هم درب های کشویی (اسلایدینگ) و هم درب های لولایی معمولاً راهکار های مشابهی برای رفع عیب دارند. درب های سنگین می توانند به موتورهای درب بازکن برقی آسیب برسانند، برای چند سال درب اتوماتیک شما به خوبی کار می کند و سپس یک روز به سادگی تسلیم می شود.

در بیشتر موارد، دریافت یک موتور الکتریکی قوی تر این مشکل را برطرف می‌کند، مواقعی نیز وجود دارد که خود دروازه نیاز به بازسازی دارد، برای مثال می توان لولاهای بهتر و پایه های محکم‌ تری نصب کرد.

3- تداخل فرکانس رادیویی

ممکن است در فرکانس رادیویی جک پارکینگ شما تداخل ایجاد شده باشد. همه اپراتور ها سیگنالی را برای خواندن از راه دور ارسال می کنند. وقتی این کار انجام شود، اپراتور درب برقی، دستور باز یا بسته شدن را صادر می کند. برخی از تداخل ها می تواند توسط Wi-Fi، تلفن های همراه و سیستم های خانه های هوشمند ایجاد شوند.

4- کلید های کنترل کننده جک پارکینگ به درستی کار نمی کنند

کلید های کنترل کننده یکی از اجزای اصلی درب برقی شما هستند که فرآیند باز و بسته شدن درب اتوماتیک شما را کنترل می کنند. هدف برقراری ارتباط با برد مدار است. هنگامی که سوئیچ های محدودگر با برد مدار ارتباط برقرار می کنند، در واقع مشخص می کنند که تا چه حد دروازه را باز کند و هم چنین برای بستن درب برقی کجا متوقف شود.

حال اگر معیوب باشد ممکن است قبل از بسته شدن کامل عملیات متوقف شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، درب از حرکت باز می ‌ایستد و ممکن است مجدداً باز شده یا کامل بسته نشود. سوئیچ های محدودگر معیوب را می توان آزمایش کرد تا بدانیم آیا باید تعویض شوند یا خیر.

5- برنامه ریزی مجدد سوئیچ DIP

سوئیچ های DIP یک بخش ضروری از برد کنترل و مکانیسم باز یا بسته شدن یک درب برقی هستند. آن ها هم چنین می توانند در برد مدار کنترل از راه دور شما پیدا شوند. گاهی اوقات سوئیچ‌های DIP ممکن است نیاز به برنامه‌ریزی مجدد داشته باشند، اگر چه در صورتی که در طول نصب اولیه به درستی برنامه ‌ریزی شده باشند، همیشه نیاز به برنامه ‌ریزی مجدد ندارند.

می توانید سوئیچ DIP خود را دوباره برنامه ریزی کنید تا ببینید آیا مشکل شما حل می شود یا خیر. ممکن است پس از برنامه ریزی مجدد نیز مشکل همچنان برقرار باشد. اگر چنین است با  متخصص درب های برقی دورژانس تماس بگیرید تا مشکل را ارزیابی کند.

6- چرخه الکتریکی به درستی کار نمی کند

یکی دیگر از ویژگی هایی که برای عملکرد صحیح درب اتوماتیک شما ضروری است، آشکارساز حلقه (Loop Detector)  می باشد. یک حلقه در یک دروازه الکتریکی برخلاف باورهای رایج، از طریق اندوکتانس کار می کند، نه مغناطیس. ماده ای که رسانای خوبی برای الکتریسیته است، مانند فلز، توسط حلقه شما شناسایی می شود.

ماشین ‌ها بیشتر از فلز ساخته شده‌اند، بنابراین وقتی وارد میدان تشخیص می ‌شوند، حلقه فعال شده و درب برقی باز می‌ شود. زمانی که جک برقی شما به طور تصادفی بسته یا باز می شود، ممکن است به این دلیل باشد که حساسیت حلقه بسیار زیاد است. آشکارساز حلقه یک سیم به طول پیوسته است که به برد مدار اصلی گیت متصل است. این حلقه در یک فرکانس منظم طنین انداز می شود، اما زمانی که یک جسم فلزی از روی حلقه عبور می کند، فرکانس افزایش می یابد.

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که بتوانید به تنهایی عیب یابی درب برقی  خود را انجام دهید، اما مواقعی نیز وجود دارد که برنامه ریزی برای عیب یابی و رفع ایرادات درب برقی توسط یک متخصص فنی حرفه ای آسان تر است. اگر مشکلی با درب اتوماتیک خود دارید و از تجربه کافی نیز برای رفع عیب برخوردار نیستید، همین امروز با  متخصص با تجربه دورژانس تماس بگیرید.

جک پارکینگ دورژانس
جک پارکینگ دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *