مطالب دورژانس

جک ریلی پارکینگ دورژانس انتخابی مطمئن و ایده آل برای پارکینگ شما!

جک ریلی
جک ریلی
جک ریلی

حتما با درب هایی که به صورت کشویی و به طرفین باز و بست می شوند، مواجه شده اید. این درب ها به جک ریلی مجهز هستند و به کمک آن می توانند در راستای افق حرکت کنند. در واقع نحوه حرکت آن ها مشابه پنجره های کشویی است با این تفاوت که این بار جک ها به میان آمده و می توانند حرکتی روان و نرم را ایجاد کنند. لازم به ذکر است برخی این جک ها را با نام جک کشویی نیز می شناسند.

جک ریلی در برقی کاربردهای مختلفی دارد. به طور مثال می توان از آن در پارکینگ مجتمع های مسکونی، انبارها، ساختمان های اداری و تجاری، کارخانه و … استفاده نمود. اما نکته ای که در مورد آن بسیار حائز اهمیت است، مربوط به فضا و شرایط پارکینگ می باشد. در واقع در پارکینگ هایی که فضای کافی برای حرکت لنگه های درب به صورت عقب و جلو وجود نداشته، اما دیوار کنار ورودی به اندازه لنگه های درب فضا دارد، بهترین انتخاب جک برقی ریلی یا کشویی می باشد. به این ترتیب درب به صورت افقی و در جهتی که فضای کافی برای حرکت وجود دارد، باز و بسته خواهد شد.

همان طور که گفتیم جک ریلی پارکینگی قابلیت حرکت در راستای افق را دارد. به همین دلیل از موتور های مخصوص برای این حرکت بهره می برد. این موتورها معمولا به کمک دنده شانه ای به جک درب کشویی متصل شده و امکان حرکت آن را به طرفین فراهم می کنند. این موتور ها همانند مدل های مورد استفاده در جک بازویی، قابلیت تنظیم سرعت حرکت و کاهش دور موتور در انتهای مسیر را دارند.

سیستم جک ریلی بر پایه چرخ دنده است. از این رو باید به طور مرتب و در فواصل زمانی کوتاه، چرخ دنده های آن را تمیز نموده و روان کاری کنید. برای این کار بهترین انتخاب گریس است. این عمل علاوه بر بهبود عملکرد درب و نرم شدن حرکت آن، موجب افزایش طول عمر جک نیز می شود.

نکته ای که در استفاده از این جک های ریلی باید در نظر داشته باشید، حساسیت مدار درب های کشویی نسبت به نوسانات برق می باشد. به همین سبب باید از محافظ برق حرفه ای و قدرتمندی برای پیشگیری از اختلال نوسانات برق در مدار استفاده نمایید.  

در باب مزایا نصب جک ریلی بر روی درب پارکینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– امنیت در درب های ریلی بالاتر از درب های کرکره ای است.

– سر و صدای حاصل از حرکت درب های کشویی بسیار کمتر از مدل های مشابه است. به خصوص اگر از موتورهای باکیفیت و معتبر در سیستم آن ها استفاده شود.

– جک ریلی قابلیت اتصال به سیستم اتوماتیک را دارد. به همین دلیل دیگر نیازی به دخالت مستقیم انسان برای باز و بسته کردن آن نخواهید داشت.

– نصب جک های کشویی برای درب پارکینگ بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

– در سیستم درب های ریلی می توان از تمام فضای ورودی برای تردد بهره گرفت.

– جک های کشویی را می توان در پارکینگ های مسقف و یا رو باز استفاده نمود و محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

– زیبایی و طراحی شکیل هم از دیگر مزیت هایی است که در درب های ریلی شاهد آن خواهید بود.

معایبی که هنگام استفاده از جک ریلی تجربه خواهید نمود، عبارتند از:

– جک های کشویی قابل استفاده در پارکینگ های کم عرض و کوچک نیست.

– برای نصب این جک ها باید فضای کافی جهت حرکت درب در یکی از طرفین ورودی وجود داشته باشد.

– وجود مانع بر سر راه درب کشویی مانع از حرکت آن خواهد شد.

نصب جک ریلی کاری تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. بنابراین امکان نصب آن توسط افراد عادی وجود ندارد. برای این که بتوانید بهترین عملکرد را در درب کشویی خود شاهد باشید، بهتر است از نصابان حرفه ای کمک بگیرید. زیرا آن ها به خوبی با قطعات این مدل درب ها آشنایی داشته و می توانند تنظیمات آن را در بهترین حالت قرار دهند. به این ترتیب درب کشویی در زمان باز و بسته شدن حرکتی نرم و روان خواهد داشت.

درب های پارکینگی مجهز به جک ریلی قابلیت باز و بست شدن به صورت اتوماتیک را دارند. از این رو نصب آن ها در مکان هایی پر تردد و شلوغ انتخابی ایده آل و کاربردی است. علاوه بر این توان تحمل این جک ها در مقابل فشار وزن بالای درب، امکان استفاده از آن را در مجتمع هایی با درب های سنگین وزن و ورودی های عریض فرهم آورده است. به این ترتیب می توان از جک های کشویی در ساختمان هایی با کاربری های مختلف و ورودی هایی با ابعاد مختلف به کار گرفت.

امنیت بالا در جک های ریلی،  نیز دلیل دیگری است که بر محبوبیت روز افزون آن ها در شهر ها صحه گذاشته است. این درب ها بسیار ایمن بوده و احتمال آسیب زدنشان به افراد یا اموال بسیار پایین است. از این رو انتخابی مقرون به صرفه و ایده آل هستند. در کنار این ها مواردی نظیر زیبایی درب های کشویی، صدای بسیار کم در زمان باز و بست شدن، حرکت نرم و روان و … نیز دلیلی بر کیفیت بالایی این جک ها و کارآمد بودنشان می باشد

خدمات درب اتوماتیک دورژانس
شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع جک های ریلی  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:
69 33 00 91 -021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *