مطالب دورژانس

برای افزایش امنیت درب‌ اتوماتیک دورژانس شیشه‌ای چه‌کار کنیم

شیشه ای
درب‌ شیشه‌ای در حال حاضر جزء پرکاربردترین درهای اتوماتیک محسوب می‌شوند که در مکان‌های زیادی مانند فروشگاه‌ها و هتل‌ها و برج‌های مسکونی به‌طور گسترده استفاده می‌شوند. این درها معمولاً سنسوری دارند که به نور یا حرارت حساس است و به محض نزدیک شدن افراد به درب اتوماتیک شیشه‌ای در خودبه‌خود باز می‌شود. برای بالا بردن امنیت درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای به نکات زیر توجه کنید:
۱- جنس شیشه در امنیت درب‌ اتوماتیک حرف اول را می‌زند. شیشه‌های سکوریت از امنیت بالاتری برخوردار هستند. چون مقاومت بیشتری در برابر دما، حرارت و ضربه دارند؛ و ضمناً اگر به هر دلیلی شیشه سکوریت درب اتوماتیک تخریب شود قطعات شیشه به افراد صدمه نمی‌زند. چون این شیشه‌ها معمولاً نمی‌شکنند و فقط ترک برمی‌دارند. این امر جزء مزیت‌های فوق‌العاده درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک است که شکستن آن‌ها باعث تولید قطعات نوک‌تیز و خطرناک شیشه نمی‌شود. پس اولین نکته در ایمنی بیشتر درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای جنس شیشه آن است.
۲- از قفل‌های هوشمند برای بالا بردن امنیت درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای کمک بگیرید. قفل‌های هوشمند قفل‌هایی هستند که روی درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک نصب می‌شوند و با کارت‌های هوشمند و تلفن همراه کنترل می‌شوند. این قفل‌ها در صورت تلاش برای باز کردن درب می‌توانند آژیر را به صدا در بیاورند.
۳- از قفل‌های صد سرقت و ضد مته استفاده کنید. قفل‌های ضدسرقت در انواع مختلفی وجود دارند که می‌توانند امنیت درب‌های اتوماتیک را چند برابر کنند. بعضی از انواع این قفل‌ها چند زبانه در جهات مختلف دارند که آن‌ها را ضد ضربه می‌کند. دقت کنید که وقتی از قفل‌های ضدسرقت فلزی استفاده می‌کنید از قفل‌هایی استفاده کنید که با فلزات مقاوم‌تر و سنگین‌تری تولید می‌شوند. انواع دیگری از قفل‌های ضد سرقت توسط اثرانگشت باز می‌شوند.
۴- تقویت زبانه و لولا و شیشه درب اتوماتیک: تقویت زبانه‌های درب اتوماتیک می‌تواند با کمک صفحات نگهدارنده زبانه انجام شود. هم‌چنین لولاهای درب اتوماتیک را می‌توان به کمک پیچ و مهره‌ها محکم‌تر کرد. هراندازه که لولاها و زمینه درب اتوماتیک قوی‌تر باشند، احتمال باز شدن در توسط سارقان کاهش می‌یابد. تقویت شیشه درب اتوماتیک هم می‌تواند امنیت درب را افزایش دهد. استفاده از صفحات فولادی در لبه‌ی در می‌تواند از فرسایش و پوسته‌پوسته شدن در جلوگیری کند.
۵- استفاده از دوربین مداربسته و تأمین امنیت پنجره‌های نزدیک درب اتوماتیک. اگر شما برای افزایش امنیت درب‌های اتوماتیک از دوربین‌های مداربسته استفاده کنید، می‌توانید حتی از فاصله‌ی زیاد هم امنیت درب را کنترل کنید. دقت کنید که تأمین امنیت پنجره‌های نزدیک در نقش مهمی در محافظت از اموال شما در مقابل سارقان دارد. چون در اکثر مواقع وقتی سارقان به یک درب ضد سرقت و محکم برمی‌خورند، از طریق پنجره اقدام به ورود به ساختمان می‌کنند. توجه به امنیت پنجره‌ها نکته‌ی بسیار مهمی است که گاها افراد از آن غافل می‌شوند.
از مهم‌ترین دلایل استفاده افراد از درب‌ اتوماتیک به‌جز زیبایی و راحتی می‌توان به امنیت بالای این درب‌ها نسبت به درب‌های معمولی اشاره کرد. اگر شما یک درب اتوماتیک مناسب برای ساختمان انتخاب کنید گام خوبی در تأمین امنیت ساختمان خود برداشته‌اید؛ اما باید توجه داشته باشید که امنیت این درب‌ها به نحوه صحیح راه‌اندازی، مقاومت و ضد سرقت بودن جنس درب اتوماتیک و استفاده‌ی درست کاربر از آن بستگی دارد. نکاتی که در این مقاله عنوان شد برای افزایش امنیت درب‌های اتوماتیک مفید هستند؛ اما هم چنان هوشیاری و احتیاط شما شرط لازم برای جلوگیری از دستبرد سارقان است.

برای خرید درب های اتومات با شرکت دورژانس تماس بگیرید

021-91003369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *