مطالب دورژانس

اپراتور و کنترل باکس درب شیشه ای دورژانس چیست؟

کنترل باکس دورژانس

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث راحت تر شدن زندگی بشریت شده است ،که یکی از آن ساختن درب های شیشه ای اتوماتیک می باشد.

اگر شما محل کار پر رفت و آمدی دارید استفاده از این درب ها به شدت توصیه می شود،  این درب ها باعث می شود در فصول گرم و سرد بیخود و بی جهت درب های ورودی باز نماند. این درب ها بدون داشتن اپراتور کنترل باکس هیچ ارزش و کارایی ندارد ، کنترل باکس درب اتوماتیک در واقع یک برد الکترونیکی می باشد و به عنوان جعبه فرمان سیستم درب اتوماتیک استفاده می‌شود .

 

اصلی ترین و مهم ترین کاری که یک درب اتوماتیک شیشه ای  قرار است انجام دهد ، تحت فرمان کنترل باکس صورت می گیرد و بدون وجود کنترل باکس بر روی محصول هیچ اتفاقی  نخواهد افتاد ، کنترل باکس حتی باعث رفع کردن نقص‌ها و عیب‌های سیستم درب نیز می شود .

 

کنترل باکس گران ترین قطعه این اپراتور است که کلیه ی فرمان های دستگاه اعم از تجزیه و تحلیل سرعت،قدرت، دور کند و تند و ترمز انتهای مسافت رفت و آمد پا ها را محاسبه می کند. اپراتورکنترل باکس دارای عیب یاب خودکار و صفحه نمایش دیجیتالی است که به شکل آنالوگ و دیجیتالی وجود دارد. وب سایت اسمارت کو ارائه دهنده انواع درب های اتوماتیک و همچنین اپراتور کنترل باکس می باشد .

مزایای استفاده از کنترل باکس

تمام قطعات درب اتوماتیک از اپراتور کنترل باکس فرمان میگیرند اعم از قطعات داخلی و خارجی به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام قطعی برق کنترل باکس دارای باتری بک اپ بوده که با استفاده از آن درب شیشه ای به صورت معمولی کار می کند ،این اپراتور نصب بسیار راحتی دارد همچنین برای باز و بسته شدن درب نیاز به نیروی انسانی نبوده و با استفاده از صفحه کلید ، اپراتورکنترل باکس  از راه دورعمل می کند .

 

با عملکرد کامل اعم از دایم باز  ،پارشال  ، ورود ممنوع ، قفل ، اتوماتیک که تمام عملکرد آن ایمن وقابل اعتماد است . یکی از مزایای مهم آن کار کردن کنترل باکس با صدای کم و عملکرد آسان و قابل تنظیم است و همچنین از تلف شدن انرژی جلوگیری می کند .

دوام بسیار بالایی دارد و در آزمایشات گوناگون هیچ عیبی از خود نشان نداده است امکان آپدیت و به روز رسانی درآن وجود دارد .

تنها عیبی که اپراتور کنترل باکس دارد این است که درهنگام تعمیر باید به آن توجه کرد ، سیستم وقتی برنامه‌ریزی می‌شود دوباره ریست می‌شود و تنظیمات قبلی به طور کامل از بین می‌رود. همچنین ولتاژ دستگاه افت کرده و میکرو کنترل از نو شروع به کار می‌کند .

تعمیر اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای

گاهی ایراداتی که در  اپراتور درب اتوماتیک رخ می دهد این قطعه را نیازمند تعمیر می کند .

اپراتور درب اتوماتیک شامل موتور درب اتوماتیک، کنترل باکس و … می باشد.

تعمیر اپراتور کابا با اپتیما با یکدیگر از تفاوت هایی برخوردار می باشد .

چنانچه که ایرادی کوچکی رخ دهد تنها می توان با ریست کردن و یا خاموش و روشن کردن درب مشکل را  رفع نمود ولی چنانچه مشکل بزرگ تر و اساسی باشد می بایست  از نصاب مربوطه جهت رفع مشکل بهره برد.

نصب و تعمیر درب اتوماتیک را نصاب باتجربه انجام می دهد. تعمیر درب اتوماتیک و یراق آلات مربوط به آن یک تخصص به شمار می رود و می بایست به وسیله فرد متخصص باید صورت گیرد .  در صورت عیب یابی درست دیگر نیاز به تحمیل هزینه اضافی برای تعمیر دوباره و تعویض قطعات نخواهد بود.

کنترل باکس دورژانس

اجزای تشکیل دهنده اپراتور کنترل باکس :

ریموت ،مدار فرمان کلید تعیین ، منبع تغذیه ترانس وضعیت می باشد.کلید تعیین وضعیت: همان طور که از نام این قطعه پیداست وظیفه آن تنظیم درب در حالت مورد نظر می باشد. پنل لمسی کلید تعیین وضعیت را به صورت لمسی انجام می دهد.

کاربرد اپراتور درب اتوماتیک

کاربرد های درب اتوماتیک عبارت اند از :

 

  • زمانی  که درب باید به شکل اتوماتیک باز و بسته گردد و نیاز به رعایت دقیق پروتکل های امنیتی می باشد.
  • برای مکان هایی که نیاز به ذخیره و صرفه جویی بزرگ در انرژی باشد چرا که فقط در حضور افراد باز می شود و در مابقی زمان ها کاملا بسته است.
  • مناسب ترین نوع درب برای افراد سالخورده و ناتوان جسمی می باشد .
  • توانایی اضافه شدن شناسایی چهره برای مکان هایی که امنیت بسیار زیادی احتیاج داشته باشد .
  • در مکان هایی که مقاومت تجهیزات نسبت به آتش سوزی و سرقت بسیار مدنظر باشد.
کنترل باکس دورژانس

مرکز کنترل سیستم اپراتور درب اتوماتیک

مرکز کنترل یا کنترل باکس یا سیستم مدار الکترونیکی که همگی حاکی از یک قطعه می باشند در جهت عملکرد خود وابسته به یک میکروکنترلر می باشند .از نقش های مهمی که این قطعه به دوش می کشد محاسبه طول بازشو درب می باشد  که باید  وزن هر درب متناسب با آن عمل نماید و مقدار اصطکاک را محاسبه نماید . با بهره گیری از سنسورهای ایمنی در صورتی که مانع یا فردی بین درب یا در مسیر بسته شدن آن قرار گرفته باشد سریعا تشخیص داده شده و از برخورد پیشگیری نماید  که به آن سیستم Anti-Crush می گویند. همچنین مدارات و بخش های مختلف داخلی مرکز کنترل در برابر تغییرات ولتاژ و اختلالات آن کاملا مقاوم می باشند.

 

کنترل باکس درب اتوماتیک در نقش یک  مغز در درب های برقی  عمل می کند با توجه به اینکه تمامی فرامین قطعات درب اتوماتیک زیر نظر کنترل باکس انجام می شود بنابراین  این قطعه ی الکترونیکی به عنوان  مهمترین قطعات درب برقی به شمار می رود. اگردرب الکترونیکی با کوچکترین ایرادی مواجه شود همه ی سیستم درب برقی با اختلال رو به رو می گردد چرا که تمامی تجزیه و تحلیل ها توسط این مدار فرمان صورت می گیرد.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *