مطالب دورژانس

آیا حذف چشمی جک درب پارکینگ دورژانس منطقی است ؟

چشمی

در دنیای امروزی بسیاری از مردم برای راحتی زندگی خود از سیستم های الکترونیکی بسیاری استفاده میکنند. یکی از این سیستم ها جک درب پارکینگ ، راهبند ، کرکره برقی و تمامی گیتهای ورودی که توسط دستوری بازمی شوند. در این مقاله میخواهیم به این سوال که آیا حذف چشمی جک درب پارکینگ منطقی است یا نه بپردازیم؟

این سیستمها کار را برای کاربران بسیار آسان می کند به طوری که می توانیم در زمان ورود و خروج  با فشردن تنها یک دکمه ریموت و یا اثر انگشت و دیگر تجهیزات کنترلی گیت را باز و بسته کنیم. تمام این اتوماسیون هایی که نام برده شد دارای تجهیزات بسیار زیادی می باشند. یکی از این تجهیزات سنسورهای چشمی و یا فتوسل هستند که در هر کدام کارایی خود را دارند.

چشمی جک درب پارکینگ و کارایی آن :

چشمی جک درب پارکینگ یک وسیله الکترونیکی است که برای جک برقی مورد استفاده قرار می گیرد. دو وظیفه این چشمی ها دارند یکی برای ایمنی و دیگری علامتی برای بسته شدن سریع درب که به اختصار توضیح میدهیم. شرکت های تولید کننده جک پارکینگ همگی بر نصب دو جفت فتوسل بین درب تاکید داشته اند که در کشور ما یک جفت نصب می گردد که کارایی آن در هنگام بسته شدن درب می باشد.

اما دو جفت چشمی که سازندگان جک پارکینگ بر نصب آن اصرار می ورزند به دلایل رعایت کردن مسائل ایمنی می باشد زیرا درب پارکینگ (فقط در این مورد) بایستی در هنگام باز و بسته شدن از برخورد به انسان و یا اشیائ دیگر ایمن باشد.

حال اگر بچه ها درپشت درب بسته در حال بازی باشند و خودرویی در حال فرمان دادن به درب برای ورود باشد، به دلیل نصب چشمی در داخل ساختمان درب یا باز نمی شود و یا تا اندازه کمی باز و بعد استب می کند. به دلیل هشدار چشمی درب و فرد سوار داخل خودرو متوجه حضور افراد و یا چیزی در پشت درب می شود و تا ایمن نشدن محل باز شدن درب جک های پشت درب کار نمی کند.

اما نصب چشمی در بیرون درب برای زمانی است که درب در حال بسته شدن می باشد و در کشور ما بیشتر از این روش و یک چشمی در بیرون درب استفاده می شود که اگر خودرو و یا انسان در بین دو درب قرار داشته باشد. این درب اگر در حال بسته شدن باشد توقف کرده و حالت عکس کار می کند.

نتیجه گیری حذف چشمی جک درب پارکینگ :

همانطور که در این مقاله خوانیدید؛ می بینید که چشمی جک پارکینگ از متعلقات جک برقی است که باعث می شود پکیج این نوع محصولات کامل گردد و حذف چشمی جک درب پارکینگ کار درستی نمی باشد. برای خرید این محصول می توانید با فروشگاه اینترنتی دکاشاپ تماس بگیرید و به راحتی این محصول را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *