مقالات

اجزای تشکیل دهنده درب برقی پارکینگی

انواع مختلفی از اجزای درب اتوماتیک پارکینگی برقی در بازار وجود دارد که اگر می خواهید آنها را بشناسید در این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب در مورد 1 – ریموت درب پارکینگ 2 – جک درب پارکینگ مارک 3 – مدل درب پارکینگ ریموت دار صحبت می کنیم.

اجزای درب اتوماتیک برقی پارکینگ

اجزای درب برقی پارکینگی اتوماتیک معمولاً به صورت یک پک به فروش می‌رسند. همه سیستم های درب اتوماتیک بجز تجهیزات اصلیشان دارای لوازم جانبی نیز می باشند. به عبارتی درب اتوماتیک چه دارای جک ریلی و چه جک بازویی باشد، به وسایل دیگری نیز برای تکمیل نیازمند است.ریموت، برد مدار فرمان، چشمی، جعبه مدار فرمان، فلاشر , …نمونه ای از قطعات جانبی درب اتوماتیک است.با این کار می‌توانید چند مدل از برندهای مختلف را در نظر بگیرید و به بررسی سایر ویژگی‌هایی که به آن‌ها اشاره می‌شود بپردازید.

ریموت درب پارکینگ

ویژگی های ریموت درب پارکینگ در دستگاه های گیرنده تک رله، دو رله، سه رله و بیشتر در نوع ریموت کد گذاری درب پارکینگ، نوع حذف ریموت درب پارکینگ، نحوه عملکرد رله ها در رسیور خلاصه می شود.

فرض بر این است که دکمه های ریموت درب پارکینگ را می توان یکی یکی کد گذاری کرد و یا می توان ریموت درب پارکینگ را به صورت تکی یا کامل جدا کرد و در مورد رله نیز امکان برقراری تماس دائمی رله ها و یا ایجاد تماس دائمی درب پارکینگ وجود دارد. لحظه ای

ریموت کنترل یکی از انواع قطعات درب اتوماتیک پارکینگ می باشد. البته در دسته لوازم جانبی مدل پارکینگ از راه دور قرار می گیرد.

برند جک درب پارکینگ

برند جک درب پارکینگ جزء انواع اجزای درب پارکینگ اتوماتیک می باشد و در دسته ی لوازم اصلی مدل پارکینگ ریموت دار قرار می گیزد.ما در متن پایین چند نوع برند جک درب پارکینگ را برای شما نام می بریم .البته جک درب پارکینگ به دو دسته تقسیم می شوند .اجزای درب اتوماتیک پارکینگ

به این دلیل که دو مدل درب پارکینگ ریموت دار وجود دارد 1 – الکتزومکانیک 2 – هیدرولیکی

برند جک درب پارکینگ الکترو مکانیکی :

  • برند جک درب پارکینگ اتوماتیک پروتکو ساخت ایتالیا – ۲۲۰ ولت
  • برند جک درب پارکینگ اتوماتیک وی تو کالیپسو ساخت ایتالیا – ۲۲۰ ولت
  • جک درب پارکینگ اتوماتیک بی اف تی فوبوس ساخت ایتالیا – ۲۴ ولت
  • جک درب پارکینگ اتوماتیک فک ۴۱۲ ساخت ایتالیا – ۲۲۰ ولت
  • جک درب پارکینگ اتوماتیک لایف مدل یونی3 ساخت ایتالیا – ۲۲۰ ولت اجزای درب اتوماتیک پارکینگ

مدل درب پارکینگ ریموت دار

دو مدل درب اتوماتیک ریموت دار وجود دازد که همان طور که گفتیم به دو دسته پر کاربرد تقسیم می شود

1 – مدل درب پارکینگ ریموت دار هیدرولیکی

2 – مدل درب پارکینگ ریموت دار الکترو مکانیکی که ما این دو مدل درب پارکینگ را در متن پایین برای شما مقایسه می کنیم .

مدل درب پارکینگ الکترومکانیکی

مدل درب پارکینگ زیموت دار الکترومکانیکی بر اساس مکانیک و برق راه می افتد .

دازای دو نوع ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت می باشد و برای زفت و آمد محدود تا ۲۰ واحد قابل استفاده است .

مدل ۲۲۰ ولت از ups برای عمل کزد در زمان نبود برق استفاده می شود و ۲۴ ولت آن نیز از باطری بک آپ و شارژر برای کار کردن در زمان نبود برق استفاده می شود .

یک مزیت مهم سیستم مدل درب پارکینگ زیموت دار الکترومکانیکی ، کوچک بودن اندازه تابلو فرمان ، برنامه پذیری عالی و انعطاف کامل دستگاه با محیط نصب ، احتیاج به سرویس بسیار کم در سال ۱ تا ۲ بار و معایب این سیستم استهلاک بیشتر نسبت به سیستم های هیدرولیکی به این دلیل که کارکرد چرخ دنده و گیریبکس در جک ها ، نیرو محدود و آسیب پذیری سیستم در زمان فشار بیش از حد است .اجزای درب اتوماتیک پارکینگ

مدل درب پارکینگ زیموت دار الکترومکانیکی از نظر ایمنی بسیار امن طراحی شده و این سیستم در برابر فشار متقابل بسیار محکم و قوی است و می توان با یک قفل برقی نفوذ را غیر ممکن کرد.

در میان مدل درب پارکینگ زیموت دار الکترومکانیکی می توانیم به جک زومر مدل ۲۰۰EL را معرفی کنیم .

مدل درب پارکینگ ریموت دار هیدرولیکی 

مدل درب پارکینگ ریموت کنترل هیدرولیک با روغن کار می کند. این مدل برای درب های پر رفت و آمد و سنگین استفاده می شود و مزیت و کاربرد منحصر به فردی دارد.

دلیل آن این است که در شهرهایی با هوای سرد که سایر مدل های درب پارکینگ با مشکل کارکرد صحیح مواجه هستند، این مدل درب پارکینگ روغنی بدون تغییر به کار خود ادامه می دهد و فقط از نوع 220 ولتی برخوردار است. .

امنیت درب اتوماتیک پارکینگ هیدرولیک بسیار بالا بوده و این سیستم در برابر فشار ضد فشار قوی و مقاوم می باشد و در صورت نصب آن با قفل برقی درصد نفوذ برای افرادی که از ریموت درب پارکینگ استفاده می کنند خواهد بود. به صفر رسید و این خیلی خوب است. ایمنی برای این سیستم اجباری است، زیرا اگر شخصی که با سیستم درب اتوماتیک آشنا باشد می تواند به برد مدار کنترل الکتریکی برسد و بتواند درب اتوماتیک پارکینگ را باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *