مطالب دورژانس

۷ راه حل ساده برای تعمیر و عیب یابی جک در پارکینگ دورژانس

جک پارکینگی دورژانس

همانطور که می‌دانید درب اتوماتیک بصورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، در نتیجه هر لحظه امکان خراب شدن آنها وجود دارد؛

بنابراین شما باید از راه‌حل‌های ابتدایی برای حل این مشکلات آگاه بوده و با کارشناسان این حیطه در ارتباط باشید.

در انجام برخی از تعمیرات نیازی به وجود متخصصین نیست اما در برخی موارد وجود تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه ضروری است.

بطور مثال در درب اتوماتیک پارکینگی مشکلات مرتبط با جک بسیار رایج است، به گونه‌ای که برای عیب یابی جک درب پارکینگ باید از تعمیرکاران مجرب در این زمینه درخواست کرد تا در محل حاضر شده و اقدام به بررسی و رفع مشکل نمایند.

در این مقاله به برخی از مشکلات و روش‌های مقابله با آنها اشاره خواهیم کرد تا با رعایت نکات ایمنی درصدد رفع آنها برآیید و یا از خدمات پس از فروش شرکت بهره‌مند شوید.

علت بسته نشدن درب پارکینگ چیست ؟

درب پارکینگ دورژانس

 یکی از پر رفت و آمدترین و پر ترددترین فضا‌هایی که می‌توانیم از آن نام ببریم، پارکینگ‌ها هستند.

با توجه به اینکه پارکینگ در چه مجتمعی و با چه عظمتی ساخته شده است، میزان باز و بسته شدن درب پارکینگ نیز متفاوت می‌باشد.

به هر صورت، موضوعی که در رابطه با درب پارکینگ مطرح می‌باشد، کیفیت تمامی قطعاتی است که در آن به کار برده شده است.

حال اگر با وجود با کیفیت بودن تمامی اجزاء درب، مشکلی برای درب پارکینگ به وجود آید، راه چاره چیست؟ اولین کاری که برای رفع عیب از درب پارکینگ باید انجام شود تشخیص علت بسته نشدن درب پارکینگ است.

پیدا کردن علت نیز کار هر کسی نبوده و تنها کسانی می‌توانند در مورد عیب‌یابی خرابی درب پارکینگ کمک کنند که در این حوزه تخصص و مهارت کافی را داشته باشند.

مشکلات درب پارکینگ به دو صورت بروز پیدا می‌کند؛ یکی از مشکلات این است که درب باز نمی‌شود و مشکل دیگر نیز باز شدن خود به خودی آن است. در هر صورت، این حوادث نشان می‌دهند که در درب مشکلی ایجاد شده است و باید برای حل آن اقدام مؤثری انجام داد.

عیب یابی خرابی درب پارکینگ

خراب شدن درب پارکینگ و علت یابی خرابی درب پارکینگ از جمله مسائل مهمی است که باید به هنگام باز نشدن و یا بسته نشدن درب مورد توجه قرار داده شود.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید در ابتدای صبح با ماشین شخصی‌تان از ساختمان خارج شوید، اما به یک باره با درب‌هایی که باز نمی‌شوند مواجه گردید. در این شرایط چندین کار می‌توانید انجام دهید؛

قبل از آنکه برای تعمیر خرابی درب، با یک تعمیرکار صحبت کنید اطمینان حاصل کنید که در مجتمع، قطعی برق اتفاق نیفتاده است.

در صورتی که مطمئن شدید، جریان برق وصل است درب را وارسی کرده و چک کنید که آیا، مانعی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد درب باز و بسته شود و یا خیر. در صورتی که این موارد نیز مشاهده نشود در مرحله بعد باید به یکی از بهترین متخصصان این حوزه مراجعه کرد.

باز شدن خود به خود درب پارکینگ

باز شدن خود به خود درب پارکینگ نیز از دیگر مشکلاتی است که ممکن است درب پارکینگ به آن دچار شود. حل این مشکل نیز به دست کسانی انجام خواهد که با پیچیدگی‌های درب پارکینگ آشنایی داشته و به خوبی می‌دانند که برای حل برخی مشکلات شایع باید چه کنند.

متخصصان دورژانس یکی از معتمدترین کسانی هستند که می‌توانند مشکل باز شدن خود به خود درب پارکینگ را به سرعت حل کنند. این کارشناسان علت را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کرده و یک راه‌حل قطعی و ماندگار برای رفع آن پیاده می‌کنند.

اما مواردی که باید به ترتیب مورد بررسی قرار داد عبارتند از:

  1. آیا سیستم برق دارد؟
  2. باتری‌ها را چک کنید
  3. ریموت را بررسی کنید
  4. چشم‌های الکترونیک درب اتوماتیک پارکینگ را بررسی کنید
  5. درب پارکینگ خود به خود باز یا بسته می‌شود
  6. عملکرد جک‌های اتوماتیک را زیر نظر داشته باشید
  7. فلاشر درب را جدی بگیرید
1- آیا سیستم برق دارد؟

همواره عوامل زیادی برای عملکرد نامناسب یا غیرفعال شدن درب آهنی پارکینگ وجود دارد. به طور کلی علت بسته نشدن درب آهنی در بیشتر موارد مربوط به قطع جریان برق یا اتصالی در سیستم برق محیط است. از این رو جهت تعمیر و عیب‌ یابی جک درب پارکینگ یا یک سیستم الکترونیکی باید مطمئن شوید که به جریان برق متصل است یا خیر. برخی افراد جهت صرفه‌جویی در انرژی، سیستم برق را از دستگاه جدا کرده و یا فیوز مربوطه را خاموش می‌کنند که ممکن است شما به اشتباه تصور کنید درب خراب است. در صورتی‌که سیم متصل به جک اتوماتیک قطع بوده یا اتصالی داشته باشد با بررسی آن به آسانی می‌توان امکان تعمیر را فراهم کرد.

2- باتری ها را چک کنید

یکی دیگر از دلایل باز و بسته نشدن درب آهنی پارکینگ عدم عملکرد مناسب ریموت درب است. در این گونه موارد باید قبل از این که سیستم برق و جک‌های برقی را بررسی کنید، باتری‌های ریموت درب را چک نموده و در صورت نیاز باتری‌ها را تعویض کنید. به عبارت دیگر اگر دکمه ریموت را فشار می‌دهید و درب پارکینگ برای شما باز نمی‌شود، بدون شک باید به فکر عیب یابی ریموت درب پارکینگ باشید. باتری ریموت را تعویض کرده و یکبار دیگر امتحان کنید، در صورت باز نشدن درب باید از متخصصین دورژانس در جهت تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ کمک بگیرید.

3- ریموت را بررسی کنید

همانطور که می‌دانید سیستم‌های الکترونیکی حساس هستند، بنابراین ممکن است به راحتی آسیب دیده و به تعمیر نیاز پیدا کنند.

گاهی‌اوقات علت باز نشدن درب پارکینگ با ریموت کنترل ضربه خوردن و یا وجود رطوبت (رطوبت هوا، ریختن آب یا نوشیدنی های قندی) است که باعث می‌شود دکمه‌های موجود برروی آن به مدار داخلی بچسبند؛

در نتیجه همین امر مانع از باز و بسته شدن درب می‌گردد. اگر با این مشکل مواجه شدید جهت تعویض ریموت درب برقی کنترل درب با مشاورین دورژانس در، در تماس باشید. روش دیگر بررسی و تعمیر ریموت این است که خودتان می توانید به وسیله پیچ گوشتی پوسته ریموت را باز نموده و در صورت بروز مشکل، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

در سطح شهر نیز اغلب مغازه‌های الکتریکی و تعمیر لوازم برقی می‌توانند ریموت‌های خراب را تعمیر کنند. (بعضی از درب‌های برقی دو یا چند ریموت دارند. از این رو در زمان بروز این قبیل مشکلات می‌توانید از ریموت جدید استفاده نموده و در اولین فرصت ریموت خراب را درست کنید.) در نهایت با استفاده از روش‌های بالا، می‌توانید یکی از عمده ­ترین علت بسته نشدن درب های آهنی را برطرف کنید. 

ریموت پارکینگ دورژانس
4- چشم های الکترونیک درب اتوماتیک پارکینگ را بررسی کنید

پس از علل فوق، ایجاد نقص فنی در چشم‌های الکترونیک و سنسورها یکی دیگر از علت بسته نشدن درب آهنی به شمار می‌رود. 

درب اتوماتیک پارکینگ جهت برقراری امنیت و کنترل تردد ماشین‌ها نصب می‌گردد و برای نیل به این هدف وجود سنسورهای حساس به حرکت ضروری است.

متخصصین دورژانس در سنسورهای درب اتوماتیک را با فاصله یک متری از سطح زمین نصب کرده تا مانع از باز و بسته شدن ناگهانی درب در صورت ترافیک و یا برخورد با افراد و حیوانات شوند. گاهی‌اوقات گرد و غبار یا ضایعات موجود برروی چشم الکترونیک مانع از عملکرد صحیح درب می‌گردد، به همین علت در صورت بروز مشکلات این چنین باید سنسورها را بررسی کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که با نحوه بازدید و بررسی سنسور و چشم الکترونیکی درب آهنی پارکنیگ آشنایی ندارید، حتماً از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. در این راستا متخصصین و تعمیرکاران دورژانس به صورت شبانه روزی پاسخگوی نیاز شما مصرف کننده گرامی هستند.

تنها با برقراری تماس یا ثبت درخواست اینترنتی، متخصصین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حضور یافته و نسبت به بررسی و رفع عیب سنسورهای درب آهنی اقدام می‌کنند.

سنسور درب اتوماتیک پارکینگ از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است به همین جهت توصیه می‌شود هر چند وقت یکبار آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید؛

همچنین در صورت بروز مشکل پس از تمیز کردن، با تکنسین‌های دورژانس در تماس بگیرید تا به ایراد سخت افزاری موجود رسیدگی کنند. فراموش نکنید که چشم‌های الکترونیک درب اتوماتیک دارای سنسورهای نوری به رنگ قرمز هستند؛ بنابراین اگر چراغ‌ها بطور مداوم چشمک بزنند و یا قابل رؤیت نباشند به مرکز فرمان سیگنالی ارسال نمی‌شود و باید آنها را تعمیر کرد. 

5- عملکرد جک های اتوماتیک را زیر نظر داشته باشید

همانطور که می‌دانید اصلی‌ترین قسمت درب اتوماتیک جک آن است که اگر خراب شود باید از افراد کارشناس در این زمینه درخواست کمک شود.

در جک درب پارکینگ در صورت وارد آوردن فشار مضاعف برروی درب به هنگام باز و بسته شدن، اصطکاک میان چرخ دنده‌ها و میل ماردون زیاد شده و همین امر سبب شکستن آنها می‌گردد. اما در جک هیدرولیکی داستان به گونه‌ای متفاوت اتفاق می‌افتد، این جک‌ها به روغن‌کاری نیاز دارند و کمبود آن باعث ایجاد فشار بسیار برروی موتور می‌شود که همین امر کاهش عمر مفید و افزایش امکان اسیب به اتوماسیون درب را به دنبال خواهد داشت.

همواره با گذشت زمان روغن هیدرولیک درون جک­ها کیفیت خود را از دست داده و باید هر از چند گاهی روغن جک­ها تعویض گردد و روغن هیدورلیک تازه جایگزین آن شود.

از طرف دیگر علت صدا دادن جک درب پارکینگ ممکن است مربوط به نشت روغن یا روغن ریزی جک­ها باشد.

در این حالت به مرور زمان سطح روغن هیدورلیک کاهش یافته و عملکرد جک با ایجاد سر و صدا همراه است.

در این گونه موارد در اسرع وقت نسبت به رفع عیب جک­ها اقدام کنید. زیرا جک‌های بدنه ساختاری حساس دارند. از این رو اگر روغن به اندازه و با کیفیت درون محفظه جک پارکینگ نباشد، زودتر از آنچه که فکر کنید خراب شده و باید آنها را تعویض کنید.

درب پارکینگ دورژانس
6- درب پارکینگ خود به خود باز یا بسته می شود

از جمله مشکلات رایج در درب‌های اتوماتیک تداخل گیرنده و فرستنده مرکز فرمان بوده که سبب می‌شود درب پارکینگ بدون استفاده از ریموت باز و بسته شود. بدون شک باز شدن خود به خود درب پارکینگ و یا بسته نشدن کامل درب پارکینگ امنیت ساکنین ساختمان را به خطر می‌اندازد، پس هرچه سریعتر باید در جهت تعمیر جک درب برقی پارکینگ اقدامات لازم و ضروری را بعمل آورد. یکی از دلایلی که سبب بروز چنین مشکلی در درب‌های برقی می‌گردد وجود سیستم‌های مشابه با فرکانس‌های یکسان است بنابراین از فردی که نصب و راه‌اندازی درب را برعهده دارد بخواهید تغییرات لازم را در مرکز فرمان اعمال کند.

از طرف دیگر برای جلوگیری از محکم بسته شدن در پارکینگ باید سرعت باز و بسته شدن درب تنظیم را کرد. از آن جایی که درب آهنی به نسبت از دیگر درب‌ها سنگین‌تر است، محکم بسته شدن درب به تمامی اجزای سیستم، ستون‌ها و دیوار آسیب وارد می‌کند. این امر در طولانی مدت باعث ایجاد ترک در دیوار و خراب شدن لولاهای درب، موتور، جک­ها و … می‌شود؛ بنابراین تنظیم کردن سرعت باز و بسته شدن درب آهنی پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری نموده و سبب بهبود عملکرد و طول عمر درب پارکینگ می‌گردد. به شما توصیه می‌کنیم در صورت عدم آگاهی از نحوه تنظیم سرعت درب پارکینگ حتماً از افراد با تجربه و ماهر در این خصوص کمک بگیرید.

7- فلاشر درب را جدی بگیرید

این فلاشرها -چراغ چشمک زن- نقش سیستم هشدار را دارند، بدین معنا که با یک مرتبه فشردن ریموت شما متوجه ارسال داده به مرکز فرمان شده و منتظر باز یا بسته شدن درب خواهید بود؛ اما در صورت خراب شدن فلاشر درب اتوماتیک پارکینگی، امکان دارد ریموت را چندین بار فشار داده و سردرگم شوید. بنابراین، جهت ممانعت از بروز اتفاقات ناگهانی سریعاَ به تعمیر یا تعویض آنها بپردازید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت فلاشر بستری امن و مناسب برای باز یا بسته شدن درب آهنی فراهم می‌سازد. بدین صورت که با روشن و خاموش شدن فلاشر افراد رهگذر و همچنین ساکنین مجتمع از عملکرد درب پارکینگ آگاه می‌سازد و در این حالت از در فاصله می‌گیرند. عملکرد مناسب فلاشر از بروز مشکلاتی از قبیل گیر کردن افراد رهگذر و خودروها در بین درب و ایجاد صدمه جلوگیری می‌کند. از این رو به صورت مستمر نحوه عملکرد صحیح فلاشر را بررسی نموده و در صورت بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام نمایید. از طرف دیگر اگر درب پارکینگ محل سکونت شما فاقد سیستم فلاشر است، به راحتی می‌توانید آن را روی درب پارکینگ نصب کنید.

.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *