مطالب دورژانس

پرکاربردترین نوع جوشکاری برای درب های اتومات دورژانس کدامند؟

پرکاربردترین نوع جوشکاری کدام است؟

جوشکاری را می توان یکی از هیجان انگیز ترین خدمات فنی به شمار آورد. جوشکاران حرفه ای می توانند با استفاده از هنر خود، انواع قطعات کوچک و بزرگ با جنس های مختلف را به یکدیگر متصل کرده و محصولات جدیدی تولید کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا  مورد از پرکاربردترین انواع جوشکاری را به شما معرفی کنیم:

مهم ترین کاربرد های جوشکاری در صنعت، اتصال قطعات، تعمیر و ایجاد پوشش برای آن ها می باشد. این تنوع در استفاده سبب شده است تا جوشکاری همواره یکی از اصلی ترین پایه های صنایع به شمار بیاید. علاقه مندان به صنعت جوشکاری باید این نکته را بدانند که برای تبدیل شدن به یک جوشکار حرفه ای، لازم است تا با تمرین بسیار مهارت لازم در این زمینه را کسب کنند.

پرکاربردترین نوع جوشکاری

جوشکاری با روش های متنوع بسیاری انجام می شود که هر یک از این روش ها، با توجه به ویژگی هایی مانند نوع الکترود و پوشش آن کاربرد متفاوتی دارند. همین مسئله باعث شده است تا بتوان برخی از انواع جوشکاری را بسیار پرکاربرد تر از سایر روش های آن دانست. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی چهار مورد از پرکاربردترین نوع جوشکاری ها بپردازیم:

جوشکاری قوسی با گاز محافظ

جوشکاری قوسی با گاز محافظ (Gas Metal Arc Welding)، نوعی از فرآیند جوشکاری با یک گاز محافظ خنثی یا فعال (Metal Inert Gas – MIG / Metal Active Gas – MAG) است که حرارت لازم برای ذوب الکترود و ایجاد اتصال بین قطعات را از طریق ایجاد قوس الکتریکی تامین می کند. در این روش جوشکاری حفاظت از حوضچه مذاب توسط گاز انجام می گیرد. این نوع جوشکاری، سرباره بسیار کمی تولید کرده و از هسته فلزی الکترود پوشش دار برای ایجاد اتصال استفاده می کند.

جوشکاری چیست ؟ جوشکاری یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های مورد استفاده در صنعت به منظور اتصال دو قطعه می باشد، این فرآیند متناسب با نوع مواد مورد استفاده و یا محل انجام آن راهکار های مختلفی را پیش روی مهندسان و تکنسین هایی که به نوعی با جوشکاری سرو کار دارند قرار می دهد .

جوشکاری را میتوان فرآیندی دانست که در آن دو قطعه ی فلزی و حتی غیر فلزی بوسیله ی گرم کردن محل اتصال و یا ذوب کردن مواد  اتصال به یکدیگر متصل می شوند .

گرم و ذوب کردن مواد از روش های مختلفی قابل انجام است از این رو جوشکاری نیز دارای انواع و روش های مختلفی می باشد که از جمله روش های اصلی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جوشکاری در حالت جامد
  • جوشکاری مقاومتی
  • جوشکاری با گاز اکسیژن
  • انواع متفرقه ی جوشکاری
  • سایر روش های متفرقه …
جوشکاری

انواع روش های جوشکاری چیست بوسیله قوس الکتریکی

جوش کاری تنگستن گاز ( جوشکاری تیگ – TIG )

در این نوع از جوشکاری الکترود ها مصرف نمی شوند و فرآیند اتصال در آن به صورت آهسته انجام می شود ، در این روش می توان دقیق ترین جوشکاری ها را انجام داد که بیشترین کاربرد آن در صنایع هوا و فضا می باشد .

جوشکاری بوسیله قوس پلاسما

این نوع جوشکاری چیست بیشترین شباهت را به جوشکاری تنگستن دارد و کاری بسیار با کیفیت تولید می کند، عمده مصرف این نوع جوشکاری در صنایع ابزار سازی و یا لوله سازی می باشد .

جوشکاری به همراه پوشش فلزات

در این نوع از جوشکاری الکترود ها مصرف شده اما وجود پودر در این فرآیند از تماس فرآیند جوشکاری با هوا جلوگیری می کند .

جوش‌کاری فلزی بدون پوشش

در این نوع از جوشکاری دقیقا بر عکس حالت قبلی عمل شده و الکترود ها به صورت کامل مصرف می شوند .

جوش زیرپودری

در این روش از پودر های دانه ریز به منظور پوشش محل اتصال استفاده می شود 

جوش‌کاری اتمی هیدروژن

در این نوع از جوشکاری از دو الکترود غیر همسان فلزی استفاده می شوند ، این الکترود ها در فضایی مملو از هیدروژن ذوب شده و قطعات را به هم متصل می کنند .

جوشکاری با قوس الکتریکی به همراه پوشش گاز ( TIG )

در این نوع از جوشکاری از گاز به منظور پوشش قطعات استفاده می شود ، از متداول ترین روش های جوشکاری تیگ می توان به جوش آرگون اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *