مطالب دورژانس

وظیفه برد درب برقی دورژانس

درب های برقی به یکی از کلیدی ترین ویژگی های هر ساختمان، پارکینگ، مجتمع تفریحی و غیره تبدیل شده اند. امروزه به ندرت دیده می شود که ساختمان یا پارکینگی ساخته شود و در آن از درب های اتوماتیک استفاده نگردد. درب های برقی در انواع مختلفی تولید و ساخته می شوند و هر کدام برای مکان مشخصی کاربرد بیش تری دارند. درب های اتوماتیکی که توسط جک های برقی باز و بسته می شوند نیز نیاز به این برد های الکترونیکی دارند. برد درب برقی وظیفه فرستادن فرمان عمل کردن به جک ها را بر عهده می گیرد و به این صورت درب های برقی باز و بسته می شوند. 

برد درب برقی دورژانس برای جک ها در چه مکانی نصب می شود؟

درب های برقی برای انجام عملیات باز و بسته شدن نیاز به یک مدار کنترل یا برد کنترلی دارند. برد درب برقی نباید در محلی قرار بگیرد که در دسترس همه باشد و به این صورت امکان رسیدن آسیب به آن به کم ترین حالت می رسد. به همین دلیل معمولا برد درب برقی برای جک ها را در قسمت داخلی بنا و در کنار یا بالای درب برقی نصب می کنند. این موضوع سبب می شود که به علت ارتفاع زیاد برد درب برقی دورژانس دور از دسترس افراد قرار بگیرد و تنظیمات آن به طور سهوی تغییر پیدا نکند.

برد درب برقی دورژانس

وظیفه برد درب برقی دورژانس

وظیفه برد درب برقی برای جک ها مانند مغز در بدن انسان می باشد. همان طور که مغز سیگنال های محیطی مختلف را دریافت می کند و پس از پردازش دستور لازم را به بدن ارسال می کند، برد درب برقی نیز با دریافت سیگنال از ریموت کنترل و پردازش آن، فرمان لازم برای باز و یا بسته شدن درب های اتوماتیک توسط جک ها را ارسال می کند. این فرایند توسط المان های الکترونیکی مختلفی که روی برد سوار شده اند انجام می گیرد و هر کدام از مقاومت ها، رله ها و سایر قطعات برقی وظیفه مشخصی را دارند تا کار شما را بیش از پیش ساده کنند.

درب های اتوماتیک بر اساس محلی که قرار دارند و نوعی که دارند باید سرعت باز و بسته شدن متفاوتی را داشته باشند. اگر مدت زمان باز و بسته شدن درب های برقی بیش از حد کوتاه و یا بیش از حد طولانی باشد، می تواند باعث رسیدن آسیب به افراد و یا وسایلی که در تردد هستند بشود. برای حل این موضوع باید زمان مشخص و صحیحی را به جک های درب برقی داد تا بتوانند در زمان مشخص درب ها را باز و بسته کنند. این فرایند تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب های برقی توسط جک ها به وسیله برد درب برقی انجام می پذیرد تا مشکلی برای شما در این زمینه ایجاد نشود.

برای این که یک درب برقی به درستی فرایند باز و بسته شدن را انجام دهد، قسمت های مختلف آن باید با یک دیگر هماهنگی و ارتباط درستی داشته باشند. از مهم ترین قسمت هایی که نقش مهمی در باز و بسته کردن اتوماتیک درب ها دارند، می توان به جک ها و برد درب برقی اشاره کرد. برد درب برقی دورژانس باید با استفاده از قابلیت های خود شرایط را برای دادن فرمان به جک ها فراهم سازد تا در نهایت شاهد انجام صحیح عملیات باز و بسته شدن برقی درب ها باشیم .

برد درب برقی دورژانس مدل 455 فک ایتالیا

برد درب برقی دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *