مطالب دورژانس

نقش پروفیل های جانبی در نصب کرکره دورژانس

کرکره برقی دورژانس

همانگونه که در عکس مشهود است در کنار ریل کرکره برقی یک پروفیل آهنی بصورت ثابت بعنوان شاسی کرکره برقی نصب می گردد و سپس کرکره بر روی آن سوار می شود. با توجه به اینکه این پروفیل معمولاً قوطی آهنی 40×40 می باشد و خود ریل کرکره نیز معمولاً 60 میلیمتر است ، لذا قوطی 4 سانتی و ریل 6 سانتی مجموعاً 10 سانتیمتر از عرض بازشو را اشغال می کنند. بدین ترتیب با توجه به نصب قوطی و ریل در هر دو طرف کرکره برقی از هر سمت 10 سانتیتر و مجموعاً 20 سانتیمتر بازشو نهایی ما کاهش می یابد. بسیاری از مشتریان تقاضا دارند که این قوطی 4 سانتی در دو سمت نصب نشود و مستقیماً ریل ها بر روی دیوار نصب شوند تا حداکثر باشو ممکن را داشته باشند.

در ادامه این مطلب قصد داریم دلایل نصب این قوطی را شرح دهیم و بگوییم اصولاً امکان حذف آن وجود دارد یا خیر.

 

دلایل نصب قوطی 40×40 جانبی کرکره

  1. نصب بعنوان شاسی کرکره برقی
  2. ایجاد فضای مورد نیاز جهت نصب موتور

جهت نصب کرکره برقی نیاز داریم ابتدا یک شاسی مستحکم آهنی در دو سمت کار نصب نماییم تا بتوانیم موتور و تیغه و سایر قطعات کرکره برقی را بر روی آن نصب نماییم این شاسی باید بصورت مستحکم به اجزای ساختمان اتصال داده شود تا کرکره برقی بدون لرزش و خارج شدن از تنظیم بتواند فعالیت داشته باشد. حال حتی اگر دیوار های جانبی ما مستحکم باشند بتوانیم ریل ها را به آنها اتصال دهیم و مشکل شاسی کشی کرکره را نداشته باشیم باز هم نمی توانیم قوطی های جانبی کرکره برقی را حذف نماییم.

چرا حتماً باید قوطی پروفیل های جانبی نصب شوند

همانگونه که در عکس بالا مشاهده می نمایید موتور نمی تواند مستقیماً بالای ریل نصب شود و باید حداقل 4 سانت کنارتر نصب شود. به این فاصله 4 سانتی اصطلاحاً Motor Gap می گویند. صفحه پلیت جانبی 4 سانت کنارتر از ریل بر روی قوطی 40×40 جوش می خورد و موتور و متعلقات آن در این فضا قرار می گیرند و سپس تیغه ها دقیقاً بالای ریل نصب و درون ریل حرکت می کنند.

اگر این قوطی جانبی نصب نشود عملاً چیزی نداریم که صفحه پلیت موتور را به ان جوش دهیم و امکان نصب کرکره برقی وجود ندارد. بنابراین تحت هیچ شرایطی امکان حذف این قوطی جانبی وجود ندارد و حتماً باید بعنوان یکی از اجزای اساسی انواع کرکره برقی نصب گردد.

تذکر: با توجه به اینکه بر روی این قوطی جوشکاری انجام می شود معمولاً بصورت خام و بدون رنگ در محل نصب می شود و پس از اتمام کار نصب کرکره برقی ، کارفرما می تواند جهت زیبایی بیشتر و همچنین جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش طول عمر آن اقدام به رنگ نمودن قطعه مذکور نماید.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع کرکره های برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *