مطالب دورژانس

نصب موتور کرکره برقی چقدر زمان می برد_دورژانس

نصب موتور کرکره دورژانس

یکی از پرکاربردترین سیستم های درب اتوماتیک، موتور کرکره برقی می باشد.

نصب در کرکره برقی به دلیل تنوع رنگ ها زیبایی و خاصی به ساختمان شما می بخشد. درب های کرکره ای برقی برای شرایط مختلف آب و هوایی مناسب هستند و در صورت قطع برق با دست باز و بسته می شوند.

نصب صحیح توسط نصاب تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر موتور دارد. از طرفی می تواند عمر یک محصول را افزایش دهد. در این مطلب ما راجع به نصب کرکره برقی و مدت زمان نصب موتور کرکره برقی توضیحاتی بیان کرده ایم.  

یکی دیگر از عواملی که بر طول عمر محصول تاثیر می گذارد تناسب بین اثر درخواستی و محصول انتخابی است. به این معنی که اگر محصولی که انتخاب می‌کنید برای شرایط استفاده و عملکرد شما مناسب نباشد، آن محصول کارایی نهایی را نخواهد داشت.

این کار علاوه بر پرهزینه بودن، در بسیاری از موارد باعث ایجاد مشکل و اختلال در کار اصلی شما می شود. اگربه دنبال نصب درب اتوماتیک در شهرهای مختلف ایران هستید کافیست با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوره ی مشاورین ما در دورژانس استفاده کنید.

مدت زمان نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی راه حل مناسبی برای افزایش امنیت ساختمان ها می باشد. نصب این کرکره ها برای مغازه ها، فروشگاه ها، انبارها و … امکان پذیر است.

مجموعه ی ما با بهترین قیمت و کیفیت به ارائه ی انواع کرکره های برقی و صفر تا صد نصب آن می پردازد.

مدت زمان نصب موتور کرکره برقی متفاوت است و بستگی به نوع کرکره برقی دارد چون انواع مختلف کرکره برقی زمان متفاوتی برای نصب نیاز دارند.

اما به طور کلی می توان گفت کمترین مدت زمان نصب کرکره برقی یک ساعت می باشد.

نصب موتور کرکره برقی دورژانس

مراحل آموزش نصب کرکره برقی

در این بخش می خواهیم صفر تا صد نصب کرکره های برقی را آموزش دهیم. 

– جداسازی تمامی اجزای درب قبلی

اولین مرحله شامل جدا کردن تمامی اجزای درب یا کرکره قبلی است. با این کار ورودی را برای نصب کرکره برقی جدید آماده می نمایید.

– نصب پروفیل درب کرکره ای (آهن کاری)

اولین مرحله نصب پروفیل در محل مورد نظر آن می باشد. به این مورد توجه کنید که این مرحله در نصب موتور کرکره برقی بسیار مهم و اساسی می باشد و باید با دقت انجام شود. هر دو پروفیل در دو طرف در باید دقیقاً در یک راستا و رو به روی یکدیگر باشند. برای تراز کردن آن بایستی از شاغول هم استفاده کنید.

پس از قرار دادن دقیق پروفیل ها باید پروفیل را محکم نگه دارید و آن را به ستون جوش دهید. اگر ستون آهنی باشد به راحتی می توان پروفیل را جوش داد اما اگر بتنی باشد ابتدا باید با استفاده از دستگاه های مخصوص سوراخی در ستون ایجاد کنید.

 

– نصب صفحه پلیت کرکره برقی 

پس از آن که پروفیل کرکره را در محل خود قرار دادید بایستی صفحه پلیت کرکره را نصب کنید. پایه ها در وسط آن صفحه قرار می گیرند. بعد از آن بایستی مناسب ترین فاصله را از انتهای صفحه پلیت تا مرکز پایه مشخص کنید. این اندازه با توجه به نوع درب برقی، ابعاد آن و دیگر ویژگی ها می تواند متفاوت باشد. اما معمولا برای درب ها ارتفاع 15 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

– نصب شفت کرکره برقی

برای این مرحله ابتدا بین دو خورشیدی را اندازه گیری نمایید و لوله را برش بزنید. پس از آن بخشی از موتور ساید یا توبولار را ( در حدود 40 سانتی متر ) از یک طرف لوله وارد نمایید. پس از وارد کردن موتور ، آدابتور را هم وارد لوله کنید و آن را به لوله پرچ کنید. برای این کار بایستی هر دوی آن ها سوراخ شوند. حال می توانید موتور کرکره را به طور کامل در لوله قرار دهید.

– نصب بلبرینگ و رسیور کرکره

قبل از نصب رسیور ، باید بلبرینگ نصب شود. پس اندکپ را در محل خود قرار دهید و به وسیله پیچ محکم کاری کنید. حال زمان نصب رسیور است که به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. نحوه نصب تمامی گیرنده هایکرکره برقی معمولاً در برگه داخل جعبه توضیح داده می شود. اگر کمی با سیم و برق آشنا هستید، می توانید به راحتی سیم ها را به هم وصل کنید. برای این کار دو کابل یا دو سیم روی گیرنده کرکره برقی وجود دارد. یکی از رشته ها 3 سیم دارد که با توجه به رنگشان به سیم های موتور وصل می شوند. وصل کردن سیم های آبی به آبی برای نول ، زرد به زرد برای ارت و مشکی به یکدیگر برای فاز است. 

خدمات درب اتوماتیک

– نصب تیغه

این مرحله شامل نصب تیغه کرکره برقی آلومینیومی است. برای انجام این کار، دو نفر باید سر تیغه را بلند کرده و روی شفت نصب کنند. برای اتصال دادن تیغه موتور کرکره برقی به شفت می توانید از پیچ استفاده کنید. البته باید دقت شود که تیغه دقیقاً در وسط محور قرار گرفته و از دو طرف فاصله داشته باشد. برای هر متر از عرض کرکره 2 پیچ کافی است.

– تنظیم حد بالا و پایین شدن کرکره

برای این کار بایستی از آچار استفاده کنید. برای تنظیم کردن حد قسمت پایین باید توجه داشته باشید که کاملا بر روی زمین قرار بگیرد و برای نصب حد بالا بایستی دو یا حتی 3 تیغه در ریل مانده باشد..

– نصب قفل

این مرحله ، آخرین مرحله از نصب کرکره برقی است. این کار برای ایجاد امنیت بیش تر انجام می گردد. بهترین نقطه برای نصب قفل در فاصله ی یک سانتی متری از ریل است. بخشی از قفل که سوراخی بر روی آن قرار دارد را بر روی بخش انتهایی تیغه درب قرار دهید. پس از پایین کشیدن کرکره نیز دو حلقه را در مقابل هم قرار دهید و آن ها را جوش دهید.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *