مطالب دورژانس

نحوه نصب و تنظیم آرام بند شرکت دورژانس

توضیحات اولیه تنظیم آرام بند :

آرام بند
1- پیچ تنظیم سرعت شماره 1  که سرعت بسته شدن آرام بند را در محدوده حرکتی کاملاً باز درب تا حدود 15 درجه مانده به چارچوب را تنظیم می نماید.
2-پیچ تنظیم آرام بند شماره 2 که سرعت بسته شدن آرام بند سه سرعته مدل های NHN 87V،NHN 85V،NHN 83V را در محدوده حرکتی تقریبی 15 تا 5 درجه و برای آرام بند دو سرعته مدل های NHN 510،NHN 350،NHN 351  از 15 تا صفر درجه چارچوب درب تنظیم می نماید. 
3-پیچ آلن که در آرام بند سه سرعته باعث افزایش یا کاهش قدرت فنر می شود. این قابلیت کمک می کند تا شما با توجه به ابعاد و وزن درب بتوانید میزان قدرت دستگاه را کم یا زیاد نمایید.
مرحله اول: ابتدا قبل از نصب جک آرام بند، وضعیت درب را از لحاظ وضعیت قفل، نصب آن، روان بودن و نبودن لولاها، شتاب حرکتی درب از حالت سکون و همپنین وزن و ابعاد درب، به منظور انتخاب صحیح آرام بند چک می نماییم.
مرحله دوم: پس از اینکه موارد فوق بررسی و تایید شد، حتماً از شابلن یا همان نقشه الگوی نصب که داخل کارتن آرام بند قرار دارد استفاده کنید و با قرار دادن آن در جای صحیح (فاصله از لولا و جانمائی آرام بند در بالای درب)، جای پیچ ها را با مته علامت زده شود

تذکر اول:

تذکر دوم:

تذکر سوم:

صاب آرام بند عزیز و گرامی خواهش می کنیم ، حتما و حتما و حتما از شابلن ( الگوی نصب ) برای دستگاه نمایید . هرچند که شما از تجربه بسیار بالایی برخوردار باشید، فقط چند میلیمتر جابجایی می تواند عملکرد های دستگاه را کاملا تغییر دهد.
در آرام بندهای مدل NHN 351 ،350 NHN و 510 NHN با توجه به عرض و وزن درب محل سوراخ شدن پیچ ها متفاوت است که در هر آرام بند با توجه به فراخور عرض و وزن درب، در شابلن (الگوی نصب) مشخص گردیده است.
 به نحوه قرار گیری پایه بازوی آرام بند نیز دقت نمایید به این دلیل که با تغییر جهت آن قدرت آرام بند کم یا زیاد می گردد.
مرحله سوم:
محل های علامت گذاری شده را با دریل سوراخ می نماییم. پس از آن ابتدا بازوی دستگاه را از محل زانویی جدا کرده و نیم بازوی بالایی را نصب کرده و سپس نیم بازوی اصلی را به کمک پیچ مربوطه به آرام بند در جهت صحیح نصب می کنیم. جهت صحیح یعنی اینکه جک آرام بند از سمتی روی درب پیچ شود که پیچ های تنظیمات 1 و 2  به سمت لولاها باشند.
مرحله چهارم:
محل های علامت گذاری شده را با دریل سوراخ می نماییم. پس از آن ابتدا بازوی دستگاه را از محل زانویی جدا کرده و نیم بازوی بالایی را نصب کرده و سپس نیم بازوی اصلی را به کمک پیچ مربوطه به آرام بند در جهت صحیح نصب می کنیم. جهت صحیح یعنی اینکه جک آرام بند از سمتی روی درب پیچ شود که پیچ های تنظیمات 1 و 2  به سمت لولاها باشند.
مرحله پنجم:
بدنه آرام بند را در جای مربوطه روی درب نصب می کنیم. 

 

تنظیم قدرت فنر ( در مدل های 85 ، 83 و 87 ) :

در صورتیکه وزن و عرض درب کمتر یا بیشتر از میزان تنظیم شده پیش فرض کارخانه باشد ( وزن و ابعاد پیش فرض در کاتولوگ همراه هرفنر موجود است که برای مدل 83 وزن پیش فرض حداکثر تا 60 کیلو و عرض حداکثر 95 سانت است . برای مدل 85 وزن پیش فرض حداکثر 60 کیلو و عرض 95 سانت برای وضعیت 1 و همچنین حداکثر وزن 100 کیلو و عرض 125 برای 2 می باشد و برای مدل 87 وزن پبش فرض حداکثر 140 کیلو و عرض 160 می باشد ) می توانید با استفاده از جدول موجود در کاتالوگ که در ذیل آمده است ، پیچ آلن ( ج در شکل ) را شل یا سفت کرده تا دفتر و قدرت دستگاه تنظیم گردد.
درب را کاملا باز کرده و نحوه ی بسته شدن آن را چک می کنیم اگر سرعت کم بود ( از 90 درجه ی باز شدن تا حدود 15 درجه انتها بین 4 تا 6 ثانیه طول بکشد ) پیچ شماره 1  ( الف در شکل 1 ) را بر خلاف عقربه های ساعت با حدود 10 درجه یا یک میلیمتر شل می کنیم و اگر کمتر از زمان مذکور بود در جهت عقربه های ساعت سفت می کنیم و این عملیات را تا رسین به زمان و سرعت دلخواه انجام می دهیم.
در بخش انتهایی و بسته شدن نیز ( 15 تا 0 درجه ) اگر درب بسته نشد پیچ شماره 2 ( ب در شکل 1 ) را در جهت خلاف عقربه های ساعت به همان میزان که گفته شد همان پیچ را در جهت حرکت عقربه های ساعت سفت می کنیم تا به میزان دلخواه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *