مطالب دورژانس

مقایسه استفاده از راهبند اتوماتیک و دستی ، مزایا و معایب….

مقایسه استفاده از راهبند اتوماتیک و دستی، راهبندهای متنوعی در بازار امروز در دسترس می باشد. با این وجود انتخاب  مناسبترین سیستم برای شما کاری دشوار است و اگر به درستی انجام نشود، امنیت کسب و کار شما را کاهش می دهد. راهبند ها به صورت کلی به دونوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند.

در این مقاله مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک نسبت به راهبند دستی بررسی می شود.

راهبند
راهبند

راهبند ، که به عنوان دروازه بوم نیز شناخته می شود ، میله ای است که به شما امکان می دهد دسترسی به وسیله نقلیه یا عابر پیاده را از طریق یک نقطه کنترل مسدود کند. آنها به تنظیم ورود وسایل نقلیه و پرسنل غیر مجاز به پارکینگ و همچنین هتل ، مرکز نمایشگاه ها ، ساختمان اداری ، بیمارستان ها ، فرودگاه ها ، مراکز خرید و غیره کمک می کنند. به همین دلیل شرکت ها باید برای امنیت محل کار خود در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

مزایای راهبند اتوماتیک

قابلیت پشتیبانی از تعداد رفت و آمد بیشتر و کنترل آن

اگر به علت کنترل ترافیک در حال اجرای راهبند هستید ، موانع خودکار می توانند برتریهایی را فراهم کنند که موانع دستی نمی توانند. موانع خودکار را می توان با لوازم جانبی اختیاری مختلف مانند ANPR اجرا کرد تا اطمینان حاصل شود که ترافیک به راحتی و بدون نیاز به پشتیبانی دستی در محل شما جریان می یابد.

دوربین مدار بسته ANPR یا (Automatic Number Plate Recognition) سیستم مدیریت پارکینگ می باشد. این تکنولوژی قابلیت نظارت بر تردد خودروها را از طریق تشخیص پلاک امکان پذیر می کند

وظایف این سیستم عبارتست از:

  • نظارت تصویری جهت تطبیق خودروهای ورودی و خروجی از طریق سیستم کنترل
  • ثبت اطلاعات درب ورود و خروج نیز میباشد.
  • قابلیت خوانش و شناسایی پلاک خودروها با کیفیت HD از طریق ثبت عکس و ویدئو به صورت زنده

مقایسه استفاده از راهبند اتوماتیک و دستی باعث می شود موانع اتوماتیک مخصوصاً برای مشاغل بزرگتر که روزانه تعداد زیادی کارمند و بازدید کننده از محل کار خود وارد و خارج می شوند ، مفید واقع شود و این باعث می شود مانع امنیتی دستی نامناسب باشد.

انعطاف پذیری

مزیت اصلی موانع امنیتی اتوماتیک نسبت به نمونه های دستی آنها ، انعطاف پذیری بالایی است که ارائه می دهند زیرا می توان آنها را به طرق مختلف برنامه ریزی و استفاده کرد.

از موانع امنیتی خودکار نه تنها می تواند برای پارکینگ ها و کنترل ترافیک استفاده شود بلکه برای ایمن سازی محل کار در خارج از ساعت و همچنین ایده آل برای مالکان خصوصی که ممکن است مسیرها یا جاده های طولانی تری به عنوان بخشی از دارایی خود داشته باشند ایده آل است.

نیاز به کارکنان کمتر

علاوه بر این ، موانع امنیتی اتوماتیک به راحتی و با سیستم های اضافی قابل اجرا هستند ، زیرا نیازی به ورودی دستی ندارند ، و آنها را برای اکثر مشاغل مدرن که شاید تعداد کارکنان کمتری دارند یا توانایی استخدام شخصی برای باز کردن ، بستن و ایمن سازی دستی را ندارند ، ایده آل است. استخدام یک نگهبان برای محافظت از یک ملک و کنترل دسترسی گزینه ای است که بسیاری از افراد انتخاب می کنند ، اما مقرون به صرفه نیست. هر کسی که نیاز به محدود کردن تعداد افرادی که می توانند به مناطق خاصی دسترسی داشته باشند می تواند به جای محافظان امنیتی از دروازه سد اتوماتیک استفاده کند.

قابلیت اطمینان بیشتر

به دلیل ماهیت الکترونیکی موانع امنیتی خودکار ، معمولاً قابل اطمینان تر به نظر می رسد زیرا عبور از آن برای مجرمان دشوارتر است در حالی که موانع دستی ، اغلب توسط مجرمی که قصد ورود به محل یا اموال شما را دارند ، به راحتی قابل عبور هستند.

ایمنی بیشتر

از مزایای مقایسه استفاده از راهبند اتوماتیک و دستی، راهبند اتوماتیک دارای مکانیزم ضد برخورد است که در صورت برخورد با وسیله نقلیه از راهبند و اتومبیل محافظت می کند. این توسط ضد ضربه در برابر فشار فعال می شود.

دورژانس

مزیت های راهبندهای دستی

در حالی که موانع اتوماتیک در مقایسه با نمونه های دستی خود مزایای زیادی به همراه می آورند ، ولی مواردی وجود دارد که مانع دستی بهتر عمل می کند از جمله :

  • به دلیل عدم نیاز به منبع تغذیه موثرتر است.
  • موانع دستی می تواند به ویژه در مناطق روستایی که برای مکانهایی که به راه حل ساده تر و شاید مقرون به صرفه تری نیاز دارند، مفید باشد زیرا موانع امنیتی دستی اغلب در کوتاه مدت ارزان تر هستند.

در نهایت، این امر به نیازهای شخصی شما بستگی دارد و بهتر است در صورت عدم اطمینان از کارشناسان ما کمک بگیرید.

قبل از خرید راهبند مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • آن راکجا نصب می کنید؟

اینکه راهبند خود را کجا نصب می کنید بسیار مهم است . لزوم و نوع زیر سازی ، متراژ طول و ارتفاع ، تعداد رفت و آمد ، میزان امنیت مورد نیاز و… شامل این قسمت می شوند .

  • چگونه دروازه بوم را اداره می کنید؟

راهبند خود را به صورت دستی و یا اتوماتیک اداره می کنید؟

  • میزان عملکرد چقدر خواهد بود؟

تعداد و ساعات رفت و آمد و نوع افراد و وسایل نقلیه عبوری در انتخاب راهبند بسیار مهم است.

تنوع راهبند شامل موارد زیر می باشد :

لف) رنگ – راهبند در رنگ های مختلف  در دسترس هستند.

ب) جهت بازو – بازو می تواند به سمت چپ و راست حرکت کند. اگر شما نیز یک طرفه را ترجیح می دهید ، آنها نیز موجود هستند.

ج) انواع راهبند . راهبند در شکل های مختلف تولید می شود.

د) زمان باز / بسته شدن که می تواند با توجه به نیاز شما برنامه ریزی شود.

ه) اندازه –  بسته به اندازه دهانه ای که می خواهید کنترل کنید ، دروازه های بوم قابل تولید است. طول بازوهای بوم به طور معمول از سه تا شش متر است. ما همچنین دروازه های بوم بلندتر را بر اساس نیاز شما تهیه می کنیم ، به خصوص هنگامی که شرکت ها وسایل نقلیه بزرگ مانند کامیون های سنگین دارند.

مقایسه استفاده از راهبند اتوماتیک و دستی، به شما در انتخاب بهترین راهبندها کمک میکند.

خدمات درب اتوماتیک

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع راهبند های  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

69 33 00 91 -021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *