مطالب دورژانس

معرفی اجزای مختلف موتور کرکره ساید_دورژانس

موتور ساید کرکره برقی دورژانس

موتور کرکره دورژانس یکی از اجزای مهم انواع درب اتوماتیک پارکینگ به شمار می رود.

موتور کرکره ها در انواع مختلفی همچون موتور کرکره سانترال، موتور کرکره ساید و موتور کرکره توبلار تولید می شوند. 

در این مقاله قصد داریم شمارا با اجزای مختلف موتور کرکره ساید آشنا کنیم.

موتور کرکره ساید یا موتور کناری

موتور کرکره ساید در بازار به موتورهای کناری و راست هم معروف می باشند چرا که در زمان نصب در سمت راست و کنار درب نصب می شوند.

از این نوع موتور کرکره در مکان های پرتردد استفاده می شود. به همین دلیل انتخاب این نوع موتور برای پاساژ ها و درب پارکینگ های عمومی بهترین گزینه است.

این موتور در انواع مختلفی مانند موتور اس دی سی، موتور بارزانته، موتور اتومات، موتور لیفت توربو تولید می شود. از مزایای موتور ساید کرکره می توان به قابلیت نصب آسان، عدم سقوط در زمان وجود نقص فنی، کار کردن بدون ایجاد هر گونه سر و صدایی، باز و بسته کردن راحت در زمان قطعی برق و … اشاره کرد.

اجزای مختلف موتور کرکره ساید

موتور کرکره برقی ساید از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در این بخش از مقاله به طور مفصل به آنها می پردازیم:

1.درپوش و سر موتور

موتور کرکره دورژانس

در موتور کرکره ساید، مدار الکتریکی وجود دارد که ممکن است با وجود رطوبت موتور به مشکل بخورد. درپوش موتور علاوه بر افزایش زیبایی، این مشکل را برطرف کرده است. درپوش، قطعات موتور را مرتب نگه داشته و از هر گونه اجزای داغ موتور که می تواند قطعات را ذوب یا خراب کند، دور نگه می دارد.

2.مدار الکتریکی موتور

مدار الکتریکی وظیفه ی قطع و وصل کردن موتور و کنترل برق ورودی و خروجی را بر عهده دارد.

محل قرار گیری مدار الکتریکی موتور در سر موتور کرکره ساید می باشد. مدار قدرت موتور بخشی از مدار موتور الکتریکی است که ولتاژ یا جریان بالا را به موتور الکتریکی می رساند.

مدار برق موتور شامل کلید قطع، ترانسفورماتور کنترل، وسایل حفاظتی (فیوز یا قطع کننده مدار)، استارت موتور و موتور است.

3.سیم پیچ موتور

موتورهای الکتریکی دارای سیم پیچ می باشند که به انتقال جریان کمک می کنند. سیم‌ پیچ‌ های موتور، سیم ‌های رسانایی هستند که دور یک هسته مغناطیسی پیچیده شده ‌اند.

آن ها مسیری را برای ایجاد میدان مغناطیسی برای چرخش روتور فراهم می کنند. مانند هر قسمت دیگر موتور، سیم پیچ نیز ممکن است از کار بیفتد. هنگامی که سیم‌ پیچ‌ های موتور از کار می ‌افتند، به ندرت پیش می‌آید که هادی‌ های واقعی از کار بیفتند، بلکه این پوشش پلیمری (عایق) اطراف هادی‌ ها است که از کار می‌ افتد.

ماده پلیمری از نظر ترکیب شیمیایی آلی است و به دلیل پیری، کربن شدن، گرما یا سایر شرایط نامطلوب که باعث تغییر ترکیب شیمیایی مواد پلیمری می شود، در معرض تغییر است. این تغییرات را نمی توان به صورت بصری یا حتی با ابزار های تست الکتریکی سنتی مانند اهم متر تشخیص داد.

4.گیربکس

گیربکس جز مهمترین اجزا برای موتور کرکره است برای انتقال قدرت موتور مورد استفاده قرار می گیرد. هدف گیربکس افزایش یا کاهش سرعت است. در نتیجه، گشتاور خروجی معکوس تابع سرعت خواهد بود. اگر درایو محصور یک کاهنده سرعت باشد (خروجی سرعت کمتر از ورودی سرعت است)، گشتاور خروجی افزایش می یابد. اگر درایو سرعت را افزایش دهد، گشتاور خروجی کاهش می یابد.

5.لیمیت سوییچ

در مهندسی برق، سوئیچ محدود گر، کلیدی است که با حرکت یک قطعه ماشین یا حضور یک جسم کار می کند. سوئیچ محدود گر می تواند برای کنترل ماشین آلات به عنوان بخشی از یک سیستم کنترل، به عنوان یک قفل ایمنی یا به عنوان شمارنده اشیاء در حال عبور از یک نقطه استفاده شود.

6.کلید دستی موتور

کلیدهای آزاد سازی دستی به شما این امکان را می دهند که در صورت قطع برق یا خاموش شدن، یا در صورت وقوع یک موقعیت اضطراری، درب برقی خود را باز کنید.

اندازه کوچک آن ها به این معنی است که (مثل کلید های معمولی خانه) گم شدن آن ها نسبتاً آسان است، به همین دلیل است که ما مراقبت می کنیم طیف گسترده ای از لوازم یدکی و جایگزین را در این جا در سوپرلایف ارائه کنیم.

7.سایر اجزای موتور

از دیگر اجزای موتور کرکره برقی ساید می توان به قطعه ای اشاره کرد که خود شامل سه بخش است: خلاص کن زنجیری، اهرمی و کلاچ ترمز. این قطعه به نوعی رابط موتور کرکره برقی و مدار الکتریکی نیز می باشد.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *