مطالب دورژانس

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک دورژانس

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک دورژانس

درب اتوماتیک شیشه ای از قطعات متنوعی تشکیل شده است.
از مهم ترین قطعات مورد استفاده در درب برقی ریل اصلی سیستم می باشد که تمامی اقلام  اپراتور درب خودکار بر روی آن نصب می شود.شیشه سکوریت،چشمی، فریم درب اتوماتیک ،دستگاه کارتخوان،کنترل باکس،باطری،ریموت و… .قطعات مورد استفاده برای تولید یک درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.

در ادامه برخی از این قطعات را به اختصار توضیح خواهیم داد.

چشمی درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه‌ای برقی و یا اتوماتیک، از چندین بخش مهم و متفاوت به وجود آمده است. یکی از این بخش‌ها که عاملی موثر در نحوه عملکرد این نوع از درب‌ها است چشمی به کار رفته در طراحی و تولید درب اتوماتیک شیشه‌ای است.

سنسور درب شیشه ای برقی از اشعه مادون قرمز برخوردار شده است. این چشمی در بالای درب برقی شیشه سکوریت، واقع می‌شود. بنابراین می‌تواند رفت و آمد افراد را مورد شناسایی قرار دهد و در زمانی که آن افراد با حرکتی مستقیم به سمت درب می‌آیند، آن را باز کند.

یکی از نکاتی که در زمینه خرید و نصب و راه اندازی این نوع از درب‌ باز کن های برقی لازم است حتما در نظر بگیرید این است که چشمی به کار رفته در تولید درب اتومات، باید عملکردی بسیار دقیق داشته باشد در غیر این صورت درب الکترونیکی، به خوبی باز و بسته نخواهد شد.

چشمی درب شیشه ای اتوماتیک از برندهای مختلفی وجود دارد وباید طبق کارایی در اتوماتیک نوع مناسب آن را برگزید.

قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات به کار رفته در درب اتوماتیک وظیفه باز وبسته شدن هوشمندانه ی لت های شیشه ای درب را به عهده دارد.

قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای چندان گران نبوده ولی این قیمت کاملا وابسته به نوع کاربرد درب برقی می باشد مثلا سنسور درب شیشه ای اتوماتیک بیمارستان باید قوی تر وحساستر باشد تا سنسوری که برای درب شیشه ای اتوماتیک یک مغازه نصب میشود.

هرجا که تردد کمتر باشد نیازی به پرداخت هزینه ی زیاد نیست.

قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای کاملا وابسته به نوع برند وسنسورهای به کار رفته در آن می باشد.

سنسورها قادر به تشخیص افراد می باشند.اگر شما نیز مایل به دانستن قیمت چشمی درب اتوماتیک، ویا سایر قطعات مربوط به درب شیشه ای برقی می باشید می توانید با همکاران ما در دورژانس ایمن فک  ارتباط باشید.

موتور درب اتوماتیک شیشه ای

همان‌طور که می‌دانیم درب‌های برقی و یا اتوماتیک، در هنگام باز و بسته شدن، نیازمند دخالت نیروی انسانی نیستند.

وجود افراد در نزدیکی این نوع از درب‌ها موجب می‌شود تا سنسورها و چشمی‌های درب اتوماتیک، به طور خودکار، به شناسایی فرد، اقدام نموده و از این طریق درب، باز شود.

در این میان، عملکرد موتور درب اتوماتیک شیشه ای، قابل بررسی است. در حقیقت، نیروی اصلی برای باز کردن درب برقی و یا بستن آن، توسط موتور، تامین می‌شود که این موتور، با نیروی برق، کار می‌کند.

در واقع می‌توان گفت موتور درب شیشه ای اتوماتیک از مهم‌ترین اجزای این نوع از درب‌ها به شمار می‌رود که منجر به باز و بسته شدن درب‌های برقی می‌گردد.

موتور می‌تواند نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی، تبدیل نماید و لنگه‌های متحرک شیشه ای را در جهات مختلف حرکت دهد و باز و بسته نماید.

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای به صورت یک قطعه ی کاملا مجزا در اپراتور نصب می شود.

قفل شدن درب شیشه ای اتومات از طریق ریموت انجام می شود.قفل ریموتی درب شیشه ای اتومات،امنیت دربهای اتوماتیک شیشه ای که قفل موتور ندارند را تامین می کنند

کارکرد این قفل برقی به شکلی است که در مسیر غلطک لتهای متحرک درب برقی قرار می گیرد وبدین طریق مانع باز شدن درب می شود. بدین ترتیب حتی با فشار و وارد کردن نیروی خارجی نمی توان درب را باز کرد.

 

شرکت دورژانس ایمن فک ارائه دهنده انواع خدمات فروش و خدمات پس از فروش و تعمیرات انواع قطعات درب های شیشه اتوماتیک می باشد که بصورت شبانه روزی در دسترس شما عزیزان میباشد و شما میتوانید از طریق وبسایت این شرکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *