مطالب دورژانس

رول کرکره برقی دورژانس

رول شدن کرکره برقی

جهت رول شدن کرکره برقی دورژانس

  1. رول به داخل
  2. رول به بیرون

زمانی که کرکره برقی به بالاترین نقطه خود می رسد دور لوله شفت رول می شود. این شفت نمی تواند دقیقاً وسط باشد و باید مماس بر مسیر حرکت تیغه ها به سمت داخل و یا خارج باشد.

از نظر فنی تیغه ها و موتور کرکره برقی اجازه رول شدن به سمت داخل و بیرون را می دهند و این به محل نصب و سلیقه ما بستگی دارد که کرکره را به صورت رول به داخل استفاده نماییم و یا رول به بیرون.

 معمولاً کرکره را به صورت رول به داخل نصب می نمایند زیرا از بیرون یکدست و زیبا تر به نظر می آید و همچنین افرادی که بیرون درب هستند به موتور و سایر تجهیزات دسترسی نخواهند داشت.

البته در این بخش محدودیت هایی نیز داریم. فرض کنید دهنه یک مغازه از کف تا سقف شیشه است و ما می خواهیم موازی این شیشه ها کرکره برقی نصب نماییم.

اگر کرکره خیلی به شیشه ها نزدیک باشد در نتیجه فضایی بین شیشه و تیغه های کرکره وجود نخواهد داشت که بتوانیم رول را به سمت داخل نصب کنیم و لذا باید کرکره برقی را به صورت رول به بیرون نصب کنیم.

فضایی که رول کرکره اشغال می کند

این رول در واقع یک استوانه افقی به قطر 35 سانتیمتر است که در بالاترین نقطه کرکره برقی از یک سمت تا سمت دیگر کشیده شده است.

البته قطر 35 سانتیمتری تقریبی است و با توجه به ارتفاع کرکره برقی ، نوع تیغه انتخابی و همچنین قطر اولیه شفت (لوله درام) ، قطر رول متفاوت خواهد بود.

تاثیر قطر رول بر سرعت کرکره برقی

با هر بار چرخیدن رول کرکره برقی دورژانس ، به اندازه محیط دایره مقطع آن ، تیغه به دور آن جمع می شود. لذا هرچه قطر رول کرکره بیشتر باشد، با هر بار چرخیدن میزان بیشتری تیغه به دور خود جمع می کند و سرعت کرکره برقی بیشتر خواهد بود.

تاثیر قطر رول بر صدای کرکره برقی

هر چه قطر رول کرکره برقی بیشتر باشد، تیغه ها و مفصل های متصل کننده آنها حرکت دورانی و لولا گونه کمتری نسبت به هم دارند و لذا صدای حرکت تیغه ها کمتر خواهد بود.

به همین دلیل است که در ابتدای بالا رفتن کرکره برقی که قطر رول کم است صدای تیغه ها بیشتر و با افزایش قطر آن ، صدای ایجاد شده کاهش می یابد.

دورپیچ کرکره برقی چیست

معمولاً زمانی که کرکره برقی اندازه گیری می شود به ارتفاع 30 تا 40 سانت بعنوان دورپیچ کرکره برقی اضافه می شود. این 30 تا 40 سانت تیغه بیشتر در واقع به دور رول کرکره برقی می پیچند و باعث می شوند:
  1. لوله (شفت ، درام) کرکره برقی با تیغه های دورپیچ پوشیده شود و حاصل کار زیبا تر شود.
  2. در استارت اول به تیغه اول شوک حرکتی وارد نشود و تیغه اول آسیب نبیند.
  3. قطر رول کرکره افزایش یابد. سرعت کرکره بیشتر و صدای آن کمتر شود.
شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش ،نصب و تعمیر انواع کرکره برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره  02191003369 تماس بگیرید.
درب اتوماتیک دورژانس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *