مطالب دورژانس

راهنمایی دورژانس در هنگام مواجهه با مشکلات جک درب پارکینگ

در هنگام بروز مشکلات به وجود آمده به مرور زمان یا بر اثر حادثه ای موارد زیر را کنترل کنید:

1. نه ریمول کنترل و نه کلید کار نمی کنند

هنگامی که ریموت کنترل درب پارکینگ و کلید کار نمی کنند احتمالا مشکل از نیروی برق حاصل می شود. احتمالا اصلی ترین دلیل قطع بودن پریز موتور است. باید پریز را بررسی کرده و ببینید سیم موتور به برق وصل است.

همچنین ممکن است مدار، فیوز یا کلید محافظ جان کنترل کننده درب سوخته و خراب باشند. اگر لامپ یا مدارهای برقی دیگر پارکینگ کار نمی کنند، احتمالا مشکل همین بوده و باید مدار یا مدارشکن یا فیوز را تعویض یا تعمیر کنید. اگر مدار یا کلید محافظ جان دائم قطع می شود، احتمالا در سیستم یا حتی در پارکینگ اتصال کوتاه وجود دارد.

شاید هم موتور دربازکن پارکینگ سوخته و اصلا کار نمی کند. در این صورت باید موتور تعویض شود.

2. درب پارکینگ با ریموت کنترل یا کی پد کار نمی کند

 1. به درب نزدیک تر شوید. شاید در خارج از آنتن در باشید. دربازکن های مدرن معمولا رادیوهای کوچکی دارند که در مدار 315 مگاهرتز کار می کند و دور بودن از آن ارتباط را قطع می کند.
 2. مطمئن شوید انتن روی موتور به سمت پایین قرار داشته و آسیب ندیده است.
 3. اگر کلید کار می کند پس احتمالا باتری ریموت کنترل یا کی پد تمام شده است.
 4. ریموت کنترل یا کی پد را مجددا تنظیم کنید. این دستگاه های حساس گاها تنظیمات خود را از دست داده و باید مجددا تنظیم شوند. روش تنظیم و برنامه نویسی هر دربازکن متفاوت است، بنابراین یا باید با یک متخصص مشورت کرده و یا اطلاعات آن را در بازار آنلاین خدمات جستجو کنید.

3. در گاراژ بسته نمی شود

اگر درب پارکینگ خوب باز می شود اما بسته نمی شود، این سه مشکل می توانند عامل آن باشند:

 1. احتمالا کلید محدودیت بستن به تنظیمات نیاز دارد. کلیدهای در محدودیت هایی دارند که مانع عملکرد موتور، یعنی باز و بسته شدن آن می شوند. اگر تنظیمات محدودیت بستن مشکل داشته باشد، مانع بسته شدن در شده و یا در حین بسته شدن باز می شود.این کلید از آسیب دیدن مردم یا بسته شدن دستی در پیشگیری کرده و یک قطعه امنیتی است. تنظیم این کلید به عملکرد صحیح دربازکن کمک می کند.

  روش تنظیمات در کلید دربازکن های مختلف متفاوت است، اما کلید موجود روی موتور می تواند بر میزان باز شدن در تاثیر بگذارد.

  2. شاید حسگرهای امنیتی به تنظیم نیاز داشته باشندو در نزدیکی نوار در دو طرف دو حسگر الکتریکی وجود دارد که بین آنها یک خط مشخص دیده می شود. اگر این خط مشخص باشد در کاملا بسته می شود. اما اگر این خط مشخص نبوده و حسگرهای دو طرف آسیب ببیند، در کاملا بسته نمی شود. در اغلب موارد در متوقف کرده یا مجددا باز می شود. بنابراین درخشنده بودن این خط دراین باره کمک تان می کند.

  مطمئن شوید بین این دو حسگر یزی وجود ندارد. گاهی اوقات ذرات و آلودگی ها می توانند به حسگرها آسیب برسانند و اگر این مشکل دائم رخ دهد، احتمالا لرزش های در حسگرها را در مکان خود شل نموده است.

  3. گاهی اوقات هم غلتک های روی نوار در آسیب دیده یا زنگ زده اند. تعویض غلتک های آسیب دیده یا چرب نمودن آنها با روغن سیلیکون این مشکل را حل می کند. گاهی اوقات هم خود نوار شل یا خم شده و مشکل ساز می شود.

4. در پیش از برخورد با زمین بسته می شود

هنگامی که در پیش از برخورد به زمین بسته می شود دو مشکل وجود دارد:

 1. دربازکن های پارکینگ دارای یک پیچ هستند که نیروی بستن، فشار وارده به در که پیش از خاموش شدن کلید در را میبنند، را کنترل می کند. هنگامی که در پیش از برخورد به زمین بسته می شود، تنظیمات این کلید به تغییر نیاز دارند. لرزش غلتک های داخل ریل در که با دربازکن تماس دارند می توانند عامل این مشکل باشند و باید حساسیت آنها را کاهش داد.  
 2. غلتک های آسیب دیده یا زنگ زده هم لرزش مضاعف ایجاد می کنند و حساسیت بیش از حد تولید می شود. مطمئن شوید غلتک ها شرایط خوبی داشته و با چرب کردن آنها می توان از این مشکل پیشگیری کرد.

5. درب پارکینگ پس از لمس زمین بسته می شود

زمانی که در پارکینگ بلافاصله پس از لمس زمین دوباره بسته می شود، احتمالا کلید محدودیت بستن مشکل دارد. پیچ روی موتور بر روی یک قطعه کوچک قرار دارد که باید آن را تعمیر کنید تا در با زمین تماس نداشته باشد.

6. درب پارکینگ کاملا باز نمی شود

هنگامی که در پارکینگ تا نصفه باز می شود نه کامل، مشکل به این دلایل است:

 1. شاید نیاز باشد که کلید را به سمت موتور بچرخانید. این کلید معمولا در انتهای یونیت موتور قرار دارد و اگر دور شود در پیش از باز شدن متوقف شدن گیر می کند. باید کلید را در نزدیکی موتور قرار دهید. گرچه این مشکل به ندرت رخ می دهد اما پس از نصب دربازکن باید رفع شود.
 2. غلتک های آسیب دیده هم می توانند مانع باز شدن در شوند. غلتک های آسیب دیده را تعویض کرده و غلتک های زنگ زده را چرب کنید.

7. درب پارکینگ در زمستان باز نمی شود

گاهی اوقات در پارکینگ به خوبی باز نمی شود، مخصوصا در ایام زمستان. در این صورت روی موتور یک پیچ وجود دارد که حساسیت دربازکن را دوچندان می کند. مخصوصا در فصل زمستان که غلتک ها سفت می شوند این مشکل بیشتر رخ می دهد. چرب نمودن غلتک ها این مشکل را تشدید می کند.

8. درب پارکینگ باز می شود اما موتور از کار نمی افتد

زمانی که این مشکل عجیب رخ می دهد، به این معناست که احتمالا کلید محدودیت باید از روی موتور برداشته شود. این مشکل به ندرت رخ می دهد و اگر رخ دهد در اولین دفعه نصب دربازکن متوجه آن می شوید.

جک درب پارکینگ دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *