مقالات, مقالات درب اتوماتیک لولایی

درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه

درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه

درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه دارای جک درب پارکینگی یا درب اتوماتیک پارکینگی به چند دسته تقسیم می شوند :

1 – جک دو لنگه لولایی: جک هایی هستند که روی درب دو لنگه نصب می شوند و بیشترین استفاده را در شهرهای ایران دارد.
2 – جک تک لنگه لولایی: مشابه درب های دو لنگه می باشد با این تفاوت که در این نوع تنها یک لنگه درب با طول بیشتر باز و بسته خواهد شد .

3 – موتور درب ریلی: این نوع جک ها برای درب های ریلی یا کشویی استفاده می شوند.

درب پارکینگ دارای جک زنجیری

در این حالت یک زنجیر متصل به درب باعث بالا رفتن آن می‌شود، در بین انواع مختلف جک پارکینگ این مدل ارزان ترین و پرفروشترین است. این مدل به دلیل وجود زنجیر و حرکت آن صدای زیادی تولید می‌کند و برای افرادی که از سر و صدا بیزارند مناسب نیست. درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه این امکان را دارد که به صورت اتوماتیک و به وسیله جک باز و بسته شود. مهمترین ویژگی این نوع درب، میزان بازشوندگی آن است و برای مکان هایی که در داخل ساختمان برای درب محدودیت دارند، استفاده می شود. درب‌ های تاشو می ‌توانند تنها از یک طرف دیوار هم نصب شوند. برای درب حیاط و پارکینگ حیاط جنوبی مناسب است.

تمام دهانه ای که برای ورودی درب پارکینگ در نظر گرفته اید برای نصب درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه قابل استفاده است. با توجه به ظاهر زیبا و جذاب بیشتر این درب ها به عنوان درب پارکینگ لوکس و درب پارکینگ خاص کاربرد دارند. امکان استفاده از تکنولوژی درب تاشو شیک و لوکس در فضاهای مختلف وجود دارد.

مشخصات فنی در پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه

مشخصات فنی این درب شامل استفاده از انواع طرح ها و نداشتن محدودیت در تردد است. امکان ارائه بیشترین بازشوندگی  برای تردد در مکان های کم جا و کم عرض و پرقدرت بودن سایر مشخصات فنی درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه است. این نوع درب توسط جک ها به صورت شبانه روزی بی صدا باز می شود و دارای کمترین آلودگی صوتی است.

از مشخصات فنی درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه می توان به امکان تعویض ریل و قابلیت سریع تعویض قطعات درب اشاره داشت. درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه یکی از مدل های مدرن درب پارکینگ است که با دسترسی به دیوار یا سقف به سمت کنار یا بالا روی هم جمع می شوند. یکی دیگر از مشخصات فنی درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه اتوماتیک هیدرولیکی سرویس و نگهداری پرهزینه آن است. این نوع درب برای مکان هایی مناسب است که تردد زیاد و وزن سنگین دارد که به قفل برقی نیاز است و باید به صورت جداگانه تهیه شود.

جک درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه یا موتورهای ریلی از لحاظ کارکرد به چند دسته تقسیم می شوند که هر یک برای درب هایی خاص استفاده می شوند. برای خرید جک مناسب باید به ورودی ساختمان و وزن درب توجه داشته باشید. عرض ورودی اصلی ترین شرط تعیین نوع و وزن درب است. ممکن است نوع ورودی شما طوری باشد که استفاده از درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه مناسب نباشد.

قدرت جا به جایی درب براساس وزن آن، یکی از فاکتورهای مهم برای خرید این درب است. این نوع جک درب پارکینگ بسیار کم صدا است. فقط در مواردی که از جک های زنجیری در طراحی این درب استفاده شود ،صدای بسیار زیاد دارد. دلیل استفاده از جک زنجیری در درب پارکینگ حیاط، ارزان بودن آن است.

کاربرد درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه

کاربرد درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه محدودیت خاصی ندارد و با هر طرحی می توان برای انواع پارکینگ استفاده شود.

برای تولید مدل های درب پارکینگ تاشو از قطعات درب فرفورژه، قطعات درب ( سی ان سی ) استفاده می شود. انواع درب فرفورژه، درب فلزی، درب ساده در جزییات و از طرح درب پارکینگ فلزی، از درب پارکینگ مدرن درب پارکینگ آلومینیومی به کار  می رود. با توجه به کاربرد درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه و استفاده از طرح های مختلف و سبک بودن آن، بسیار پرطرفدار است. برای ساخت انواع درب پارکینگ حیاط و درب پارکینگ فلزی باید به وزن درب پارکینگ توجه کرد. عرض درب ورودی  بیشترین تاثیر را روی وزن درب پارکینگ دارد. کاربرد درب پارکینگی جکی تاشو 4 لنگه اتوماتیک هیدرولیکی باعث می شود حرکت درب آرام و بدون لرزش باشد. همچنین این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد.

فروش درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه

جک های پارکینگی و یا موتورهای ریلی به چند دسته از لحاظ کارکرد تقسیم بندی می شوند که هر یک برای درب هایی خاص استفاده می شوند. به صورت کلی جک پارکینگی دو لنگه بازویی و جک تک لنگه بازویی و موتور درب ریلی مورد استفاده قرار می گیرند. اولین موردی که در هنگام خرید جک باید به آن توجه کنید، ورودی ساختمان است.

عرض ورودی اصلی ترین شرط تعیین نوع و وزن درب است. ممکن است نوع ورودی شما به گونه ای باشد که امکان استفاده از درب دو لنگه یا تک لنگه را نداشته باشید، پس در وزن درب شما تاثیرگذار خواهد بود. قدرت جابجایی درب بر اساس وزن آن، یکی از اصلی ترین مشخصه های جک برقی است. به طور کلی در درب های پارکینگی دو لنگه، هر لنگه وزنی در حدود ۳۰۰-۲۵۰ کیلوگرم دارد.

نصب درب پارکینگ جکی تاشو 4 لنگه

برای نصب از نیروی تحت فشار سیالات (عموما روغن غلیظ غیر قابل تراکم) استفاده می شود. مزیت استفاده از درب اتوماتیک هیدرولیکی، قدرت بسیار بالای آن و امکان وجود نیرو، فشار، گشتاور و حرکت یکنواخت آن است که کار را برای به حرکت درآوردن درب های سنگین، راحت می کند.

نصب درب پارکینگ جکی تاشو ۴ لنگه اتوماتیک هیدرولیکی باعث می شود حرکت درب آرام و بدون لرزش باشد. در حالی که این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد. اما باید به سرویس و نگهداری پرهزینه آن توجه کرد. درب اتوماتیک هیدرولیکی برای مکان هایی که تردد بسیار زیاد و وزن درب بسیار بالاست که نیاز به قفل برقی نیز دارد و باید به صورت جداگانه تهیه شود.

برای انجام خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات درب اتوماتیک ساختمان خود می توانید با کارشناسان و تکنسین های فنی ما در دورژانس (واحد خدمات و تعمیرات ایمن فک) تماس بگیرید: 02172239 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *