مطالب دورژانس

درب های لنگه ای دورژانس

درب لنگه ای دورژانس

یکی از معمول ترین نوع بازشو در میان درب ها ، بازشو لنگه ای می باشد . معمولا در داخل درهای بازشو لنگه ای از لولا های مختلفی همچون ؛کف گرد ، دیواری ، پروانه ای ، پیانو و … ، استفاده می شود . تعداد لنگه های این درب  ها بنابر  وزن و ابعاد درب می تواند متغییر باشد .

لازم به ذکر است که ؛  بایستی جهت باز شدن این درب ها ، به سمت داخل فضا باشد تا در عبور و مرور عابرین ، مختل نشود . در های بازشو لنگه ای در اماکنی همچون ؛ ورودی  ، لابی ، سرویس های بهداشتی ، پارکینگ و … ، نصب می شوند .

بایستی در خرید درهای لنگه ای به فضای اشغالی این درب ها در هنگام باز و بست ، توجه نمود ، در همین راستا این درب ها برای اماکن با فضای کم ، پیشنهاد نمی شود .

کی از انواع درب ضد سرقت مورد استفاده برای ساختمان ها، درب ضد سرقت دو لنگه است.

درب ضد سرقت دو لنگه معمولا برای درب لابی ساختمان و درب ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

کمتر پیش می آید که درب های ضد سرقت دو لنگه برای ورودی آپارتمان مورد استفاده قرار گیرند. این مسئله به این دلیل است که سایز درب آپارتمان مناسب درب ضد سرقت یک لنکه یا یک و نیم لنگه است.

درب فلزی حیاط نقطه کانونی ساختمان می باشد.

 درب فلزی حیاط یکی از عوامل موثر در زیبایی ساختمان محسوب می شود، همچنین علاوه بر زیبایی، در تامین امنیت ساختمان و افزایش ارزش ساختمان به شدت موثر می باشد.

درب های فلزی دیگری چون درب قفلزی پارکینگ، درب فلزی ویلاو … در امنیت و ارزش ساختمان دخیل است.

یکی از بهترین و موثر ترین راه کار های برای مدرن سازی ظاهر ساختمان ها و یا نمای بیرونی ساختمان استفاده از درب های فلزی حیاط می باشد. 

درب فلزی حیاط بسیار متنوع می باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع درب های حیاط، ابعاد استاندارد آن، وزن آن، جنس درب حیاط و رنگ آن ها و … بپردازیم.

درب حیاط و مدل های خلاقانه: در این قسمت به بررسی انواع درب های ورودی ، درب های ویلایی و درب های حیاط و … که با خلاقیت و مدل ها زیبا تولید شده اند می پردازیم.

قبل از هر چیز باید بدانید که انتخاب درب باید با سبک طراحی ساختمان هماهنگ باشد.

اگر درب انتخابی شما یکی از بهترین درب ها و با کیفیت ترین درب ها باشد، در صورتی که با سبک طراحی ساختمان هماهنگ نباشد، در زیبایی و ارزش ساختمان تاثیر منفی خواهد داشت.

درب حیاط دورژانس

نکات بسیار مهم در انتخاب درب ورودی ساختمان

  1. درب های ورودی ساختمان، درب هایی می باشند که عموما برای ورود و خروج اتومبیل ها استفاده می شود، در نتیجه باید آن در یک مسیر مستقیم قرار داده شود تا عبور اتومبیل ها راحت باشد.
  2. اگر حیاط ساختمان دارای درختان زیاد و بلند بود، باید از درب هایی با ارتفاع بلند استفاده شود.
  3. لازم به ذکر می باشد که درب انتخابی باید بسیار مستحکم باشد تا در برابر وزش باد مقاوم باشد. درب فلزی حیاط یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

ابعاد و وزن استاندارد درب فلزی حیاط

در طراحی و ساخت انواع ساختمان ها به ویژه ساختمان های مسکونی عموما دو نوع درب درب نفر رو و ماشین رو تعبیه شده است که هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند.

درب های ماشین رو، درب هایی می باشند که برای ورود و یا خروج ماشین ها به داخل ساختمان استفاده می شود، اما درب های نفر رو برای ورود و خروج افراد به داخل ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

امکان سفارشی سازی هر کدام از درب ها وجود دارد. درب های نفررو دارای ابعاد و ون های استاندارد می باشند.

اندازه استاندارد ارتفاع درب های نفر رو بین 235 سانتی متر تا 245 سانتی متر می باشد، اما ابعاد استاندارد آن ها حدودا 115 تا 125 می باشد. لام به ذکر است که وزن آن تقریبا 200 کیلوگرم خواهد بود. وزن درب های ماشین رو حدود 600 کیلوگرم خواهد بود.

ناگفته نماند که وزن درب های نامبرده به طرح و یا مدل آن ها بستگی دارد.

عوامل موثر در قیمت درب فلزی

عوامل مختلفی در قیمت نهایی درب فلزی حیاط موثر می باشد که یکی از مهم ترین آن ها، نوع طرح و یا نقشه درب انتخابی می باشد.

هر چه طرح درب ها ساده تر باشد، قیمت نهایی درب کمتر می باشد زیرا وقت کمتری جهت ساخت و پردازش آن، نیاز است،

در غیر این صورت وقت بیشتری برای پردازش و اجرای درب نیاز می باشد. طرح و یا نقشه های پیچیده به طرح های فرفورژه و کنگره معروف می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *