مطالب دورژانس

درب های اتوماتیک دورژانس برای اتاق های تمیز

به عنوان یک فضای مهم برای تعدادی از صنایع مانند داروسازی ، مهندسی زیستی ، الکترونیک و مکانیک میکرو ، یک محیط اتاق تمیز نیازهای سختگیرانه ای مانند فشار ، کنترل دما و جدایی از محیط خارج دارد. این محیط ها برای اطمینان از مطابقت با استانداردها و طبقه بندی اتاق تمیز ، به بازرسی منظم نیاز دارند.
تولیدکنندگانی که از محیط های کنترل شده استفاده می کنند، به طور مداوم به دنبال روش های جدید برای کمک به از بین بردن زباله ها ، بهبود کارایی و حداکثر راحتی کارمندان هستند. به عنوان نقطه ورود آلودگی های احتمالی ، سیستم های ورودی شما نقش مهمی در کنترل عواملی دارند. که می توانند عملکرد اتاق تمیز شما را تحت تأثیر قرار دهند. مهم است که اطمینان حاصل کنید ورودی اتاق تمیز شما از تمام ویژگی های مناسب برای خارج نگه داشتن محفظه ها و به حداقل رساندن انتقال ذرات برخوردار است.
هوادهی بهتر درب اتومات

گزینه های شیشه - از تجمع ذرات جلوگیری می کند

تمام درب های اتاق تمیز لازم است که از طراحی سطح صاف استفاده کنند. یا یک سیستم شیشه ای شیب دار برای جلوگیری از تجمع ذرات استفاده کنند. آرایش شیشه ای درها می تواند بین نیاز کاربر نهایی بسیار متفاوت باشد. پیکربندی استاندارد (سطح ابتدایی) شامل شیشه معتدل ”است. از آنجا می توان از پیکربندی شیشه ای چند لایه برای جلوگیری از انتشار ذرات در اتاق تمیز در صورت شکستگی استفاده کرد. و همچنین در صورت شکسته شدن شیشه ، از ادامه استفاده از درب سود می برد. از پانل های آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ می توان استفاده کرد. یا ترکیبی از پیکربندی شیشه / پانل در هر کاربری مورد نظر در اتاق است.

سرعت درب - هرچه سریعتر بهتر است

درب هایی با سرعت باز و بسته شدن سریع ، تبادل هوا را تنظیم می کنند. و محفظه هایی از قبیل پیش نویس ، رطوبت و ریزگردها را از داخل درب کاهش می دهند. هرچه زمان باز شدن درب کمتر باشد ، حفظ فشار هوا راحت تر است. از آنجا که حرکت درب کشویی به تدریج انجام می شود. و تلاطمی را در طول چرخه باز-بسته ایجاد نمی کند ، دهانه های بزرگ با درجه بندی ISO بالا امکان پذیر است.

هوادهی درب های شما باید به خوبی بسته شده باشند

درب های موثر باید تا حد ممکن ضد هوای باشند. تقریباً در تمام طراحی اتاق تمیز ، درها بهم متصل شده اند و یک سیستم قفل هوا ایجاد می کنند که در آن می توان همزمان فقط یک درب را باز کرد. تا اتلاف هوای مطبوع را کنترل کند. حرکت مداوم هوا در اطراف اتاق برای فیلتر کردن همه ذرات معلق در هوا با یک فرآیند جریان آرام انجام می شود. حتی اگر اکثر برنامه ها کاملاً هوادهی نباشند ، سیستم درب نقش مهمی در اثربخشی محلول کامل اتاق تمیز بازی می کند.
تمام درهای اتاق تمیز دارای مهر و موم وینیل محیطی است که ریخته نمی شود. مهر و موم های محیطی نریزد درب های اتوماتیک شما گاز آزاد نمی کند. و ذرات را نگه نمی دارد. مهر و موم های مخصوص وینیل امکان فشرده سازی لازم و قابلیت آب بندی لازم جهت کنترل نفوذ هوا هنگام بسته شدن درها را فراهم می کند.
تمیز کردن تمام مهر و موم های محیط باید آسان باشد و در برابر بیشتر محلول های ضد عفونی کننده که برای تمیز کردن استفاده می شود ، مقاوم باشد. لبه جلوی درب با ترافیک سنگینی روبرو است. که می تواند منجر به خرابی مهر و موم شود. مهر و موم های محیطی باید به راحتی قابل تعویض باشند تا هزینه مالکیت کاربر نهایی به حداقل برسد.

فعال سازی درب - فقط در صورت لزوم باز شود

در مورد چگونگی و زمان باز شدن درب مهم است که باید به آن فکر کنید. زیرا هر بار که درب باز می شود هزینه ای مربوط به فیلتراسیون هوا و فشار مجدد اتاق است.
بهترین روش این است که همه درهای اتاق تمیز اتوماتیک با فعال سازی “دانستن عمل” در مقابل فعال سازی سنسور (عمل ناآگاهانه) برای جلوگیری از یک فعال سازی کاذب بی مورد یا درب باز نگه داشتن طولانی تر از آنچه که لازم است. زیرا یک شخص یا شی در آن واقع شده است منطقه سنسور عملیاتی درب فعال سازی کاذب چیزی است. که می تواند محیط اتاق تمیز را به خطر بیاندازد رابط درها با هم (قفل شده یا قفل شده در هوا). بنابراین تنها یک درب در هر زمان باز است همچنین امکان آلودگی کمتر و کنترل بهتر فشار اتاق را فراهم می کند. از حسگرهای نصب شده روی سطح نیز باید خودداری شود. زیرا آنها لبه ذرات دیگری را به محیط اتاق تمیز اضافه می کنند.
همه کاربران باید در مورد استفاده مناسب از درب آموزش ببینند. تا از ایمنی و دانش آنها از پارامترهای عملیاتی اطمینان حاصل کنند. درهای اتاق تمیز هرگز نباید در مکانهای عمومی یا جایی که امکان دسترسی عابر پیاده وجود دارد نصب شود. اطمینان حاصل کنید که ایمنی کاربر نهایی و ایمنی روزانه توسط کارکنان شما بر روی درهای اتاق تمیز شما انجام می شود. تا آسیب احتمالی را کاهش داده و پیامدهای مسئولیت را کاهش دهد.
سیستم های درب اتوماتیک اتاق تمیز ویژه ما می تواند عاملی اصلی در جلوگیری از ورود آلودگی متقابل و مشکلات نگهداری و همچنین اطمینان از کارایی عملیاتی و ایمنی کلی در محیط اتاق تمیز باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *