مطالب دورژانس

درب اتوماتیک خروج اضطراری_دورژانس

درب اتوماتیک اضطراری دورژانس

همان طور که ما به دسترسی راحت به ساختمان ها و اتاق ها نیاز داریم، هم چنین به یک راه مطمئن برای خروج سریع در مواقع اضطراری نیز نیاز داریم.

درب اتوماتیک خروج اضطراری می تواند الزامات خروج اضطراری را به طرق مختلف برآورده سازد.

درب اتوماتیک خروج اضطراری چیست؟

به دلایل ایمنی و بر اساس قوانین ساختمان و آتش نشانی هر سازه ای به تعداد مشخصی درب برای خروج اضطراری نیاز دارد.

در بیشتر موارد حداقل دو درب اتوماتیک خروج اضطراری الزامی است. ممکن است این درب ها جهت کاربری های دیگر و یا به طور کل استفاده نشوند اما وجود آن ها ضروری است و باعث اطمینان خاطر ساکنین می شود.

درب های خروج اضطراری هیچ گاه نباید قفل شوند و همیشه باید اجازه خروج ناگهانی به سمت بیرون را بدهند.

درب های اتوماتیک خروج اضطراری برای ساختمان های عمومی، فرودگاه ها، ایستگاه ها، هایپر مارکت ها و به طور کل فضاهایی که دسترسی با ابعاد بزرگ تر از حد معمول مورد نیاز است، توصیه می شوند.

گذرگاهی امن به خارج از خطر

ممکن است در ابتدا کارکرد درب های خروج اضطراری برای شما متناقض به نظر برسد.

آن ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که در مواقع خطر به راحتی باز شده و اجازه خروج دهند و در عین حال مانع ورود افراد غیر مجاز به داخل ساختمان شوند.

سیستم های اتوماتیک درب اتوماتیکهای خروج اضطراری این کارایی را برای شما فراهم آورده اند. این نوع درب ها در مواقع خطر با در اختیار قرار دادن فضای عبوری بزگ تر از حد معمول به شما در خروج هر چه سریع تر و راحت تر از ساختمان کمک می کنند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری چگونه کار می کند؟

مکانیسم کار در اتوماتیک خروج اضطراری بسیار ساده است. آن ها در حالت عادی شبیه به درب های اتوماتیک اسلایدینگ هستند و به صورت کشویی باز و بسته می شوند.

با این حال در مواقع اضطراری این قابلیت را دارند تا با مکانیسم یک درب لولایی کار کنند،

یعنی با هل دادن درب ها تاب خورده و به صورت لولایی به سمت بیرون باز شوند. مواقعی را تصور کنید که شعله های آتش در نزدیکی شما زبانه می کشد یا در هنگام پیشامد زلزله ای مهیب در ساختمان گیر افتاده اید.

به طور حتم شما فرصت کافی را نخواهید داشت تا به درب اجازه دهید تا به صورت اتوماتیک باز و بسته شود. شما می خواهید هرچه سریع تر خود را به بیرون ساختمان برسانید و این دقیقاً همان موقعی است که احساس نیاز به یک درب اتوماتیک خروج اضطراری به وجود می آید.

درب اتوماتیک دورژانس

موارد استفاده درب اتوماتیک خروج اضطراری

  • فرودگاه
  • بیمارستان
  • بانک
  • دفتر اداری
  • هتل
  • رستوران
  • فروشگاه
  • حمل و نقل عمومی
  • ساختمان مسکونی

ما معمولا در یک ساختمان احساس امنیت می کنیم. اما یک رویداد غیرقابل پیش ‌بینی ناگهانی مانند صدای بلند در یک مرکز خرید، تقریباً همه را غافلگیر می‌کند و منجر به وحشت توده‌ای غیرقابل کنترل از مردم می ‌شود.

دقیقاً چنین رویدادهای ناگهانی است که خطر خاصی را برای ایمنی ما ایجاد می کنند. یک مکان امن، خیلی سریع به منطقه ای خطرناک تبدیل می شود که باید در سریع ترین زمان ممکن تخلیه شود.

درب اتوماتیک خروج اضطراری در چنین شرایطی امکان خروج ایمن را به وجود می آورند. 

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *