مطالب دورژانس

حداکثر برد ریموت درب پارکینگ چقدر است؟

یکی از مواردی که در هنگام تهیه ریموت درب پارکینگ برای همه ما اهمیت زیادی دارد، حداکثر برد ریموت درب است. ریموت ها برای باز کردن جک درب پارکینگ از امواج رادیویی استفاده می کنند. در گذشته این امواج در حدود 315 مگا هرتز بود، اما با گذشت زمان متوجه شدند که این امواج با امواج دیگر مانند دزدگیر ماشین ها تداخل ایجاد می کنند و این باعث بهم ریختگی در باز شدن ریموت ها می شود. امروزه حداکثر فرکانس ریموت جک درب پارکینگ 433 مگاهرتز می باشد البته بیشتر خریداران طرفدار ریموت های با برد بالاتر هستند. این فرکانس تاکنون در ایران رایج بوده است است اما در کشورهای اروپایی با توجه به پیشرفت امکانات در دزدگیرها و ریموت ها و مجزا کردن فرکانس هر کدام از آنها، فرکانس ریموت ها تا 868 مگاهرتز نیز افزایش پیدا کرده است. البته بعضی از برندهای پیشرو در تولید ریموت های جک درب در ایران هم به تازگی از این فرکانس ها استفاده می کنند.

برد ریموت

آیا فراکنس جدید استفاده شده در برد ریموت درب پارکینگ تاثیر بیشتری دارد؟

در عمل خیر. تا کنون تفاوت چندانی در بین افزایش فرکانس ها دیده نشده است اما مزیت فرکانس های جدید این است که ریموت های کمتری با این فرکانس فعالیت می کنند و این باعث می شود که از امکان تداخل در فرکانس ها تا حدود زیادی جلوگیری شود. با استفاده از این فرکانس ها امکان تداخل در باز و بسته شدن ریموت ها بسیار کمتر شده است.

تداخل فرکانس ها چه مشکلاتی را در برد ریموت درب ایجاد می کند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در اثر تداخل فرکانس ایجاد شود این است که مثلا همسایه شما و شما از یک نوع جک درب پارکینگ استفاده می کنید. تداخل فرکانس باعث می شود که هنگامی که آنها ریموت درب پارکینگ خود را می زنند در عین ناباوری درب شما باز شود. این به این دلیل است که هر دوی شما از یک طول موج برای باز کردن درب پارکینگ خود استفاده می کنید و به طور تصادفی کد تعریف شده برای ریموت درب پارکینگ شما با کد آنها همخوانی دارد در نتیجه هر دو درب شروع به باز شدن می کنند.

برد ریموت درب پارکینگ به صورت استاندارد چقدر است؟

هر ریموت درب پارکینگ دارای یک استاندارد مرتبط با خود است اما برد ریموت درب پارکینگ معمولا تا 50 متر می باشد. اما معمولا برد ریموت کنترل ها تا 100 متر هم قابل استفاده می باشد و دلیل کاهش برد آنها نویز های امواج دیگری است که در اطراف این ریموت ها وجود دارند. ممکن است همین ریموت کنترل را در جایی که امواج زیادی است تست کنید، برد آن 30 متر جواب دهد. در واقع برد تمام ریموت ها متاثر از محیط است البته نوع کارکرد خود ریموت هم می تواند تا حدود زیادی در این برد موثر باشد. معمولا قبل از نصب جک درب و استفاده از ریموت آن به هیچ وجه برد دقیق آن را در یک محیط خاص نمی توان تشخیص داد.

آیا افزایش برد ریموت درب پارکینگ امکان پذیر است؟

در عمل نمی توان برد ریموت درب را افزایش داد، اما با انجام برخی از کارهای جانبی می توان برد آن را به میزان کمی اضافه کرد.

یکی از راه های آن پیدا کردن دستگاه نویز انداز بر روی گیرنده است و راه حل بعدی نصب یک آنتن در مسیر ریموت کنترل است. مورد اول تا حد زیادی امکان پذیر نیست زیرا ممکن است محل نویز انداز از جای خارج از منزل شما باشد. اما گزینه دوم می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند که برد ریموت خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *