مقالات درب اتوماتیک لولایی

تنظیم جک بازویی به چند روش

تنظیم جک بازویی

امروزه استفاده از جک بازویی برای درب ها بسیار متداول گشته است. از این جک ها می توان برای درب های ورودی یا پارکینگ منازل، درب انبارها، درب ورودی کارخانجات و … استفاده نمود. مسئله ی بسیار مهم این است که شما جک بازویی را کاملا مطابق ویژگی ها و مشخصات درب خود انتخاب نمایید. چرا که انتخاب نادرست آن می تواند شما را متحمل هزینه های گزافی نماید. لوازم جانبی ارائه شده در کیت های دربازکن های برقی همگی قابل تنظیم هستند تا تقریباً برای هر نوع نصبی مناسب باشند. در این مقاله قصد داریم نحوه تنظیم جک بازویی درب پارکینگ را تقدیم شما عزیزان نماییم.

نحوه عملکرد موتور جک بازویی

موتور جک پارکینگی بازویی شامل یک جعبه با یک موتور دنده برقی داخلی و کنترل ‌های الکترونیکی است که روی یک پست دروازه قرار می ‌گیرد و دارای یک بازوی مفصلی است که به درب برقی متصل می‌شود.

هنگامی که دربازکن برقی فعال می شود، بازوی مفصلی به آرامی می چرخد ​​و دروازه را باز می کند یا برعکس فشار می دهد که بسته شود.

موتور های جک های برقی بازویی معمولاً دارای یک سوئیچ محدود برای تنظیم موقعیت باز و بسته شدن دروازه بدون نیاز به توقف سخت هستند. بازو دروازه را در حالت بسته نگه می دارد و به طور موثری نیاز به قفل الکتریکی را در بیشتر موارد از بین می برد.

آماده سازی درب

درب اتوماتیک باید آزادانه باز و بسته شود بدون اینکه لولا ها به هم متصل شوند یا دروازه روی زمین کشیده شود. پایه ‌های دروازه ‌های لولایی باید به اندازه‌ای قوی باشند که نه تنها وزن دروازه را تحمل کنند، بلکه وزن هر کسی که سعی در بالا رفتن از دروازه را دارد نیز تحمل کنند.

پایه ها باید فولادی یا از چوب سخت باشند که تاب نخورند زیرا این اتفاق ممکن است باعث افتادن دروازه و کشیده شدن آن بر روی زمین و توقف کار شود. اگر درب به هر دلیلی افتاد، برای رفع این مشکل از چرخ استفاده نکنید، راه حل صحیح این است که پایه ها و لولاها را تعویض کنید زیرا چرخ کشش زیادی ایجاد می کند و برای اتوماسیون مناسب نیست.

موتور را روی پست قرار دهید

اگر موتور عریض ‌تر از تیر دروازه باشد، یک براکت زاویه دار لازم است. 

هنگام باز بودن دروازه باید فضای کافی برای چرخش جک بازویی وجود داشته باشد (معمولاً 600 میلی متر – 24 اینچ).

اگر پایه دروازه زاویه دار باشد، موتور باید بیشتر در امتداد پایه نصب شود تا هنگام باز بودن درب مانعی ایجاد نکند. اگر فضایی روی پست وجود نداشته باشد، باید یک پست جدید یا براکت نصب شود.

اگر قرار است درب لولایی برقی بیشتر از 90 درجه باز شود، موتور باید بیشتر در امتداد ستون یا دیوار نصب شود تا در هنگام باز بودن با دروازه مسدود نشود. حداکثر زاویه باز شدن 120 درجه است. اگر پست به اندازه کافی پهن نیست، باید یک پست یا براکت جدید نصب کنید.

ارتفاع موتور جک بازویی روی پست

در درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ موتور ممکن است به ریل پایین یا وسط دروازه متصل شود. به طور معمول قسمت پایینی موتور باید با بالای ریل دروازه هماهنگ باشد.

اگر ریل پایینی برای نصب موتور مناسب نبود، موتور را در مقابل میله قرار دهید و بازوی مفصلی را در وضعیت بسته قرار دهید (بازو تقریباً مستقیم) تا نقطه ای را پیدا کنید که براکت نصب دروازه روی دروازه قرار می گیرد.

سپس با استفاده از یک تراز و یک لبه مستقیم از بالای ریل در این نقطه می توانید ارتفاع موتور را روی پایه پیدا کنید.

اگر موتور یک جعبه کنترل جداگانه دارد و قبلاً آن را نصب نکرده اید، این کار را انجام دهید. نخست هیچ یک از فتوسل ها یا سایر تجهیزات جنبی درب برقی را نصب نکنید تا اگر چیزی به درستی کار نمی کرد، دچار سردرگمی کم تری شده و مراحل تنظیم جک بازویی را مجدداً مرور کنید. 

تنظیم جک بازویی پارکینگ همیشه خیلی ساده نیست و اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید شاید بهتر باشد، از روی دفترچه راهنما این کار را انجام دهید. اگر باز هم نتوانستید جک بازویی درب را تنظیم کنید، بهتر است با متخصصین دورژانس (واحد خدمات و تعمیرات ایمن فک) تماس گرفته و از آن ها کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *