مطالب دورژانس

تعمیر یا تعویض؟ پیشنهاد دورژانس چیست؟

جک پارکینگ دورژانس

در صورت شکستن جک بازویی دورژانس تعمیر کنیم یا خرید مجدد؟

یکی از محصولاتی که حدود ۱۵ الی ۲۰ سال وارد بازار شده است و برای درب های برقی مورد استفاده قرار می گیرد، جک بازویی می باشد.

امروز ما در سیستم اغلب درب های اماکن عمومی، منازل و ساختمان های شخصی این جک ها را مشاهده می کنیم.

جک پارکینگ به طور کلی وسیله ای است که باعث می شود باز و بسته شدن درب های ورودی یا خروجی به صورت خودکار و اتوماتیک قابل انجام باشد و ما را قادر می‌کند تا با فشردن یک دکمه که روی ریموت با کنترل درب قرار دارد، این کار را انجام دهیم.

استفاده از این محصول در درب ها علاوه بر راحتی، امنیت را نیز برای مصرف کننده آن به وجود می آورد. 

درب های برقی دورژانس و انواع جک ها

جک درب های پارکینگ دارای انواع متنوعی هستند که با توجه به نوع درب ورودی، ممکن است انواع مختلفی از جک ها مورد استفاده قرار بگیرد.

انتخاب جک درب بازویی به شیوه ی باز و بسته شدن آن درب نیز بستگی دارد که شامل لولایی و ریل بلبرینگ می باشد و بر این اساس دو نوع اصلی جک بازویی و ریلی ساخته شده است. 

خراب شدن و شکستن جک بازویی دورژانس

این جک های بازویی ابزاری هستند که ممکن است روزی چند بار مورد استفاده قرار بگیرند و در نتیجه احتمال خراب شدن آن وجود دارد.

البته شما می توانید با اقداماتی از خراب شدن و شکستن جک های بازویی جلوگیری کنید و حتی با خرید جک با کیفیت، طول عمر مفید این ابزار را افزایش دهید.

شکستگی پایه سر جک و یا ته جک

اگر جک بازویی دورژانس درب شما دچار این نوع مشکل شد در اولین قدم به عنوان احتیاط بهتر است برق ورودی به جک پارکینگ را قطع کنید تا از به وجود آمدن مشکلات جدی تر جلو گیری شود.

اگر شما اطلاعات کافی راجع به اجزا و نحوه ی کار تجهیزات داخلی جک های بازویی دارید شاید خودتان نیز بتوانید اقدام به تعمیر آن کنید در غیر این صورت بهتر است از  تعمیرکار دورژانس با تجربه کمک بگیرید.

ضربه خوردن درب و آثار فرو رفتگی در آن

گاهی نیز ممکن است در صورت ضربه خوردن به درب، درب و همچنین جک بازویی آن‌ دچار آسیب دیدگی شوند.

در این صورت ممکن است جک باز و بسته نشود و یا این کار را با صدای بلند و گوش خراش انجام دهد. در این موارد نیز متوجه می شویم به موتور و گیربکس جک آسیب وارد شده. پس در این مورد شما می توانید از تعمیر کار کمک بگیرد و همچنین گزینه‌ ی خرید مجدد یک جک بازویی جدید میز پیش روی شماست.

گاهی نیز شرایطی پیش می آید که ممکن است در باز و بسته شدن درب های برقی و اتوماتیک اختلال به وجود بیاید.

اغلب این مشکلات به دلیل آسیب رسیدن به جک این درب ها می باشد. بنابراین دو راه حل پیش روی ما قرار خواهد گرفت، در این جاست که باید بدانیم در صورت شکستن جک بازویی درب، تعمیر کنیم یا خرید مجدد.

تعمیر جک بازویی درب

تعمیر جک بازویی دورژانس پارکینگ های برقی کار تخصصی می باشد و هر کسی بدون اطلاع و دانش آن قادر به تعمیر آن نخواهد بود.

هر چند توصیه می شود برای تعمیر جک ها، به یک تعمیر کار با تجربه مراجعه کنید، البته بعضی مشکلات آن به نحوی هستند که با دانستن دلیل و روش آن، خود شما نیز می توانید از عهده تعمیر آن بربیایید.

در ادامه چند نمونه از مشکلاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید را مطرح می کنیم و راه حل برای تعمیر آن به شما پیشنهاد می دهیم.

1.موتور کار نمی کند: به احتمال زیاد یکی از سیم ها از داخل قطع شده است، بنابراین باید از وصل بودن سیم های داخلی اطمینان حاصل کنید.
2.موتور داغ کرده: اگر این اتفاق برای بار اول رخ دهد، ممکن است اشکال از استاتور موتور جک باشد.
3.کلید درون قفل گیر کند: بدین معنی است که محور کلید خلاص کن خم شده است و باید به آن قسمت مراجعه کنید.

خرید مجدد جک بازویی درب پارکینگ

جک بازویی درب پارکینگ نسبت به سایر انواع جک های درب پارکینگ بیشتر مورد استفاده واقع می شوند و با توجه به فضای ساختمان و درب محل، می توان از نوع دو لنگه یا تک لنگه آن استفاده کرد.

در هنگام خرید جک بازویی دورژانس درب پارکینگ حتما به وزن درب محل خود توجه داشته باشید تا جکی متناسب با وزن درب شما را انتخاب کنید که این مورد در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد.

هر چقدر وزن درب کم تر باشد، هزینه جک نیز به تبع کم تر می شود.

به میزان تردد روزانه خود توجه کنید و حتما آن را نیز لحاظ کنید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. سعی کنید اگر قصد خرید جک بازویی جدید دارید از  مدل معتبر و با کیفیت دورژانس تهیه کنید.

در صورتی که جک بازویی درب شما دچار آسیب شد بهتر است با  متخصص دورژانس در این زمینه مشورت کنید.
یکی از مراکز معتبر در این زمینه دورژانس می باشد که با سال ها تجربه می تواند به متقاضیان در خصوص تمامی موارد مرتبط با جک های پارکینگ راهنمایی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *