مطالب دورژانس

ایرادات درب اتوماتیک کرکره ای دورژانس

ایرادات درب اتوماتیک کرکره ای
شما به عنوان استفاده کننده از درب اتوماتیک کرکره ای دورژانس حتما با ایرادات درب اتوماتیک کرکره ای برخورده اید.

باید دقت داشته باشید کرکره برقی شما نقش بسیار مهمی در ایجاد امنیت ایفا می کند و هر خلل و یا ایراد حل نشده در کرکره برقی می تواند امنیت محل شما را دچار اشکال کند، به همین علت اطلاع داشتن شما از این نوع مشکلات بسیار حائز اهمیت است.گاهی اوقات این مشکلات توسط خود شما و بدون نیاز به متخصص تعمیر کرکره برقی، قابل حل می باشد. اما در صورت جدی بودن مشکلات باید حتما با تعمیرکار حرفه ای کرکره برقی دورژانس تماس بگیرید.

چند مورد از ایرادات درب اتوماتیک کرکره ای عبارت است از:

1- یکی از ایرادات رایج کرکره برقی باز یا بسته نشدن کرکره است.

به عنوان اولین قدم باید بررسی کنید که آیا منبع تغذیه واقعاً روشن است یا خیر. برای این کار باید به دنبال چراغ بگردید و دوباره آن را روشن و خاموش کنید.

2- کرکره برقی در نیمه راه می ایستد و نصفه باز یا بسته می شود.
کرکره های اتوماتیک به وسیله ی سنسور ها کار می کنند و هنگامی که این سنسورها کثیف می شوند، می تواند منجر به خاموش شدن آنها در نیمه راه شود. برای رفع این مشکل باید اطمینان حاصل کنید که سنسورهای شما در یک راستا قرار دارند ، از هرگونه آلودگی تمیز هستند و از نظر ساختاری آسیب ندیده اند.

دلیل دیگر به وجود آمدن این مشکل می تواند خطا در اتصال کرکره به برق باشد. اختلال ایجاد شده در اتصالات سیم برق کرکره می تواند خرابی هایی را برای درب کرکره برقی ایجاد کند .برای رفع این خرابی ها بهتر است ابتدا از سالم بودن اتصالات برق مطمئن شویم.
خرابی جک بازویی کرکره برقی هم دلیل دیگری برای باز ماندن کرکره برقی می باشد که ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر آن باشد.

3- یک دیگر از دلایل بروز اختلال در عملکرد صحیح کرکره، خرابی موتور کرکره برقی می باشد.
در صورت خرابی موتور، بهتر است خودتان دست به کار نشوید، و تعمیر موتور کرکره برقی را به متخصصین در این زمینه بسپارید.

4- گرم شدن بیش از حد درب که مسئله ی دیگری در مورد کرکره برقی می باشد.
اگر کرکره برای مدتی مداوم مورد استفاده قرار گرفته باشد ، داغ می شود و در نهایت می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد درب شود. در صورت بروز چنین مسئله ای بهتر است قبل از اینکه دوباره بخواهید کرکره ها را به کار بیندازید ، کمی وقت بگذارید تا خنک شود.

5- خاک گرفتگی از مشکلات مکانیکی کرکره برقی است که معمولا به آن توجهی نمی شود.
آلودگی ، خاک و سنگ در مسیرها می تواند باعث مسدود شدن کرکره شود. بازرسی و تمیز کردن به طور معمول می تواند این مشکلات را برطرف کند.

6- آسیب دیدگی کرکره برقی دورژانس شما می تواند عملکرد درب را هنگام بسته شدن متوقف کند.

هرگونه آسیب ، مانند فرورفتگی ناشی از آسیب تصادف یا خرابکاری می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در کارکرد کرکره برقی شما شود. برخی از آسیب ها ممکن است به راحتی توسط خودتان برطرف شود، مانند فرورفتگی های کوچک که با یک چکش از بین می رود. اما برای مشکلات بزرگتر ، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید زیرا یک متخصص درب اتوماتیک باید مشکل شما را بررسی و حل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *