مطالب دورژانس

انواع درب های کرکره ای و بهترین درب کرکره ای

امروزه انواع درب کرکرهای در مکانهای مختلفی همچون ساختمانی و مسکونی، پارکینگ، ادارهها، فروشگاهها، ویلاها، درب و پنجرهها و شرکتهای مختلف استفاده میشود. همچنین بسته به خواست مشتری و حتی کاربردی که مدنظر دارند میتوان آنها را در انواع درب کرکرهای گالوانیزه، آلومینیومی، آهنی، پلی کربنات و نانو کامپوزیت ساخت و وارد بازار کرد.

انواع درب کرکرهای را میتوان به صورت دستی یا اتوماتیک که به آن برقی هم میگویند در نظر گرفت که براساس شیوهی عملکرد است که از نام آنها نیز مشخص است و تقریبا میتوان گفت که دورهی استفاده از انواع دستی گذشته و امروزه به دلیل مزایای گستردهای که انواع درب کرکرهای برقی یا اتوماتیک دارند بسیار رایج شدهاند و شاید بتوان ادعا کرد به جز در مواردی اندک کاملا جای انواع دستی را گرفتهاند که در ادامهی این مطلب به مزیتها اشاره خواهیم کرد.

لازمه ی داشتن اطلاعات کامل در مورد انواع درب کرکرهای، اطلاع پیدا کردن از کلیه ی موارد مرتبط با این نوع دربهاست که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت اما توجه داشته باشید که در بحث قیمتها ذکر دقیق قیمت به دلایلی که ذکر خواهیم کرد کار درستی نیست که به ذکر محدودهی قیمت و عوامل تأثیرگذار خواهیم پرداخت.

برای خرید درب های کرکره ای  با شماره 02172239-02127664000 شرکت دوژانس تماس بگیرید 

 

.

کرکره
کرکره
کرکره

برای اینکه بتوانید ابعاد انواع درب کرکرهای پارکینگ را مشخص کنید و پس از آن سفارش دهید، ابتدا دهنه یا عرض را مشخص کنیم. اگر ستون شاسی کشی شده، پس هر چقدر عرض دهنهی پارکینگ بود، 3 سانتی متر از آن کم کنید (1 سانتی متر برای نصب درپوش و 2 سانتی متر برای بادخور) یعنی اگر عرض دهنهی پارکینگ 90 سانتی متر است، 87 سانتی متر یادداشت کنید. اما اگر شاسی کشی نشده 8 سانتی متر از عرض واقعی کم کنید.

همچنین برای تعیین ارتفاع انواع درب کرکرهای پارکینگ، بسته به اندازههای پلیت و لوله، اگر از موتور توبلار استفاده خواهید کرد معادل 60 سانتی متر و اگر از نوع ساید استفاده خواهید کرد 80 سانتی متر به ارتفاع کل اضافه کنید.

انواع درب کرکره ای برقی پارکینگ

انواع کرکره برقی پارکینگ امروزه بسته به سلیقه و نوع پارکینگ توسط مشتریان انتخاب میشود که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. انواع درب کرکرهای پارکینگ از جنس آلومینیوم و استیل هستند که جنس استیل فولاد ضد زنگ دوام بالایی دارد اما نوع آلومینیومی در برابر صدا و حرارت عایق است. با نصب انوع درب کرکرهای اگر مشکل فضا در پارکینگ داشته باشید و ایمنی بیشتری بخواهید برآورده خواهد شد و زحمت باز و بسته کردن دستی درب حذف شده و حتی میتوانید با گوشی آن را باز و بسته کنید.

 

اما انواع درب کرکرهای که برای پارکینگ استفاده میشوند شامل:

سکشنال

مدرنترین و استانداردترین نوع درب کرکرهای برقی پارکینگ که جمع شدن آن زیر سقف است و مشکل سر و صدا و کندی سرعت را به هیچ وجه ندارد. این نوع درب کرکرهای برقی سیستم ایمنی ضد سقوط داشته و از ورود هر چیزی به داخل جلوگیری میشود. همچنین از انواع درب کرکرهای با چشم فتوالکتریک است یعنی اگر چیزی زیر آن قرار گرفته باشد به صورت اتوماتیک به عقب میگردد و مشکلی برای تیغهها و موتور پیش نمی آید ضمن اینکه ایمن ترین نوع درب کرکرهای است و در استفادهی زیاد با داشتن موتور ساید گیربکسی هیچ عیبی پیدا نمیکند.

 

سکشنال

آلومینیومی

از انواع درب کرکرهای پارکینگ مدل برقی که با داشتن رنگ کورهای الکترواستاتیک ضد خش بوده و در برابر دما و ضربات نیز مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. از نوع تیغهی تک پل آن برای پارکینگهای کوتاه استفاده میشود.

  •  
المینیومی

گالوانیزهی فوم دار

از انواع درب پارکینگ کرکرهای که از جنس آلیاژ فولاد منیزیم هستند در داخل خود فوم فشرده دارند که طرح و رنگ آن تنوع خوبی دارد که استحکام آنها نسبت به نوع آلومینیومی به دلیل ضخامت بیشتر بالاتر خواهد بود که بیشتر برای پارکینگهایی استفاده میکنند که در ضلع جنوبی ساختمان بوده و بالای آن اتاق خواب قرار گرفته است که بی صدا بودن آن مزاحمتی ایجاد نمیکند.

 

انواع درب کرکره ای برای خانه

کرکره

برای خرید درب های کرکره ای  با شماره 02172239-02127664000 شرکت دوژانس تماس بگیرید 

شفاف

از انواع درب کرکرهای مدل برقی برای منازل مسکونی است مخصوصا منازلی که امنیت ضد سرقتی، ضد ضربهای و ضد گلولهای آن اهمیت بسیار ویژهای داشته باشد. این ویژگیهای در این نوع درب کرکرهای برقی بخاطر ساختار ساخته شده از پلی کربنات است که یک نوع پلیمر به حساب میآید. این نوع درب کرکرهای با این اهداف بهترین جایگزین برای انواع درب کرکرهای آلومینیومی و فولادی خواهند بود.

 

پنجرهای

معمولا از انواع درب کرکرهای پنجرهای مدل برقی برای طبقات زیرین ساختمان استفاده میشود که بیشتر در معرض نفوذ دزدها و سرقت بوده و مسائل امنیتی اهمیت بیشتری دارند هر چند برای طبقات دیگر هم منعی ندارند. همچنین توجه داشته باشید که نوع پنجرهای، رول آن در بیرون نصب خواهد شد تا مزاحم نصب پرده در داخل ساختمان نباشد.

نکته ی بعدی در مورد این مدل از انواع درب کرکرهای مسألهی ورود نور است که اگر میخواهید نور خورشید را از دست ندهید جنس پلی کربنات را انتخاب کنید که شفاف هستند در غیر این صورت نوع آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ گزینهی مناسبی است و اگر در برخی مواقع به نور حتما نیاز خواهید داشت می توانید از نصاب بخواهید رول درب کرکرهای را بالاتر از تیغه بگذارد تا از بالا نور وارد ساختمان شود.

صوتی

یکی دیگر از انواع درب کرکرهای برای منازل مسکونی نوع صوتی آن است که اجازهی ورود و خروج کوچک ترین صدایی را نخواهد داد و معمولا مناسب کسانی است که در محیط های بسیار شلوغ شهری زندگی میکنند و صدای بیرون آنها را بسیار اذیت میکند.

 

بهترین مارک انواع درب کرکرهای

در این قسمت قصد داریم به معرفی بهترین مارک درب کرکرهای بپردازیم تا چنانچه هزینهی بالاتری نیز متقبل شدید خود را نسبت به هزینههای تعمیر و نگهداری و سایر مسائل جانبی حفظ کنید. وقتی صحبت از انتخاب بهترین نوع و برند انواع درب کرکرهای میشود یعنی کیفیت ساخت قطعات از جمله موتور، تیغهها و شاسی ها به نحوی است که بیشترین کارایی را داشته و دوام و طول عمر مفید بالایی دارند ضمن اینکه تأمین قطعات آنها به راحتی صورت میگیرد و نیاز به تعمیر پایینی هم خواهد داشت.

در بازار داخلی انواع برند و مارکهای خارجی وجود دارند که توصیه میکنیم که در بین انواع درب کرکرهای بهترین برند را انتخاب کنید که در حال حاضر به نظر میرسد نه یک برند بلکه چندین برند سهم زیادی در بازار فروش داخلی دارند که شامل برندهای؛ BFT، Faac، V2 که همگی ایتالیایی هستند، بلانکو اسپانیا که مونتاژ چین است، پروتکو یا PROTECO ایتالیا، LIFE ایتالیا، Genius ایتالیایی، Somfy فرانسوی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *