مطالب دورژانس

ویژگی های موتور درب اتوماتیک دورژانس :

موتور درب اتوماتیک یا همان درب که زیر سقف قرار می گیرد یکی از مهمترین تجهیزاتی می باشد که باید در درب های اتوماتیک وجود داشته باشد. در واقع باید بدانید که امروزه درب های اتوماتیک محصولات ساختمانی جای گرفته و مشتریان این درب ها روز به روز بیشتر می شود.
کار کردن با موتور درب اتوماتیک بسیار آسان می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از درب های اتوماتیک در فضاهای متنوع خود استفاده می کنند و از عملکرد آنها رضایت دارند.
موتور درب اتوماتیک دارای ویژگی های بسیار مهمی می باشد که اگر این ویژگی ها را نداشته باشد، بدون شک درب  اتوماتیک کارایی و عملکرد مناسبی نخواهد داشت، برای اینکه با ویژگی های  موتور درب اتوماتیک آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحات بیشتری را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در مورد موتوری که در درب های اتوماتیک قرار می گیرد بیشتر شود.
موتور-درب-اتوماتیک

ویژگی های موتور درب اتوماتیک :

همانطوری که بیان نمودیم موتور درب اتوماتیک ویژگی های بسیار زیادی دارد و هر کی از این ویژگی ها باید در موتور درب وجود داشته باشد، از جمله ویژگی ها و مزیت هایی که می توانیم برای موتور درب های اتوماتیک نام ببریم چند نمونه است که آنها عبارت می باشد از :

امنیت :

از آنجایی که موتور درب اتوماتیک مجهز چشم فتو الکترونیک می باشد، امنیت بسیار زیادی را برای توقف خودرو در زیر درب به وجود می آورد.
در واقع باید بدانید عملکرد این موتور به این گونه است که اگر شما در حال پارک کردن اتومبیل خود باشید و درب زمان پایین آمدنش فرارسیده باشد، اگر متوجه خودروی شما گردد، دیگر بسته نمی شود و بعد از وارد و خارج شدن اتومبیل درب بسته می شود.
بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که درب در این مدت زمان به طور کامل بسته می شود که به هیچ عنوان اینگونه نیست.

نبود درز و یا شیار :

با توجه به اینکه نحوه نصب موتور درب اتوماتیک با دقت بسیار زیادی انجام می شود هیچگونه درز یا شیاری در دیوار و کناره های درب باقی نمی ماند.
در واقع باید بدانید زمانی که درز و یا شیاری در کناره های درب وجود داشته باشد امکان دارد که سارقین هم راهی برای وارد شدن به خانه و یا پارکینگ شما به دست آورند، ولی نحو قرار گرفتن درب های اتوماتیک به وسیله موتور که  در آن کار می کند بسیار دقیق انجام می شود و همین امر موجب می گردد که شیار و درزی هم در درب به وجود نیاید.

استحکام :

از آنجایی که در موتور درب اتوماتیک از پنل های فولادی استفاده شده است و به این پنل ها فوم پلی اورتان تزریق گشتهاست ضخامت ۴ آن سانتیمتر اضافه تر شده و این مسئله شرایطی را به وجود آورده است که استحکام آن تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است.
همچنین باید بدانید که این ضخامت در این پنل ها موجب استحکام درب های اتوماتیک شده است. ضخامتی که در پنل ها وجود دارد موجب می گردد که درب اتوماتیک نصب شده شما در برابر فرسایش، ضربه  و وضعیت آب و هوایی که در هر فصل متفاوت می باشد مقاوم ترگردد.

حرکت بی صدا موتور :

حرکت بی صدایی که در موتور درب اتوماتیک وجود دارد از جمله  ویژگی های بسیار عالیدرب های اتوماتیک به شمار می رود که بیشتر افرادی که مشتریان این درب ها می باشند از این ویژگی درب های اتوماتیک بسیار رضایت دارند.
زمانی که شما درب های اتوماتیک نصب شده خود را در محل و هر مکانی می خواهید باز و بسته نمایید  هیچ صدایی از آن خارج نمی شود و این ویژگی از جمله بهترین و مهمترین ویژگی های درب های اتوماتیک شناخته است و همین ویژگی موجب شده که هر ساله تعداد مشتریان این درب ها در حال افزایش پیدا کردن باشد.

سرعت موتور :

یکی دیگر از ویژگی هایی که در موتور درب اتوماتیک وجود دارد این است که، سرعت آن قابلیت تنظیم دارد، یعنی اگر شما بخواهید سرعت آن را زیاد کنید و با سرعت بیشتری درب باز و بسته شود هیچ ایرادی ندارد و می توانید از این ویژگی استفاده کنید.
همچنین اگر می خواهید سرعت آن را پایین تر بیاورید می توانید تنظیمات آن را بر روی سرعت کم قرار دهید. مصرف انرژی که در هر یک از سرعت های تنظیم درب وجود دارد متنوع می باشد و شما می توانید هر یک از آنها را که مایل هستید را انتخاب کنید.
در واقع برخی از افراد که عجله زیادی برای باز و بسته شدن درب دارند، سرعت آن را بسیار بیشتر می کنند، ولی برخی از افراد که عجله زیادی ندارند سرعت آن را کمتر می نمایند.

نصب آسان :

از دیگر ویژگی هایی که می توانیم برای موتور درب اتوماتیک بیان کنیم این است که نصب آنها بسیار آسان می باشد، ولی با این وجود باید دقت داشته باشید که نصب درب های اتوماتیک و موتور آن را به افرادی که در این زمینه تخصص بسیاری دارند بسپارید، چرا که آنها می توانند به راحتی موتور درب های اتوماتیک را نصب کنند و در نصب آنها هیچ گونه اختلال و ایرادی وجود ندارد.
موتور درب اتوماتیک

انواع مختلف :

موتور درب اتوماتیک به دو نوع بسیار مهم تقسیم بندی می شود که هر یک از آنها دارای ویژگی های متنوعی می باشد. یکی از آنها دسته سنگین صنعتی می باشد و دیگری دسته سبک است که هر یک از آنها برای درب های اتوماتیک مکان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین باید بدانید موتور که در درب های اتوماتیک نصب می شود هم نصب داخلی دارد و هم نصب خارجی، که پرکاربردترین و بهترین موتور درب اتوماتیک موتوری می باشد که در بیرون از درب نصب می شود.
برندهای موتور درب های اتوماتیک با یکدیگر متفاوت می باشد و هر یک از این برندها ویژگی های مختلفی دارد. شما هر یک از آنها را که بخواهید نصب کیند بای مشاوران که در این زمینه شما را می توانند راهنمایی کنند مشورت کنید تا بهترین نوع آن را برای فضای مد نظر شما معرفی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *