مطالب دورژانس

نحوه تعویض موتور کرکره دورژانس

موتور کرکره
نحوه تعویض موتور کرکره بستگی به نوع موتور آن دارد که متخصصان در این زمینه با در نظر گرفتن این موضوع مراحل تعویض را انجام می دهند پیشنهاد ما به شما این است خودتان برای تعویض موتور دست به کار نشوید چراکه این کار تخصصی است. 
کرکره برقی هم مثل دیگر دستگاه های الکترونیکی ممکن است موتور آن دچار اشکال شود و براثر نوسان برق و دیگر عوامل آسیب ببیند یا بسوزد. البته منظور ما از سوختن موتور کرکره این است که مدار کنترل آن به طور کل از کار افتاده و همین موضوع موجب از کار افتادن موتور خواهد بود پس باید نسبت به تعویض موتور کرکره اقدام کنید تا بتوانید از آن استفاده نمایید. البته شرایط تعویض موتور بسیار مختلف است که در ادامه آن را ذکر میکنیم
هزینه تعمیر و تعویض موتور کرکره نسبت به نوع و میزان خرابی توسط تکنسینش تعیین می شود و اینکه باید خودتان را برای پرداخت هزینه های بالا آماده کنید چراکه هرچقدر میزان خرابی بیشتر باشد باید هزینه ی بیشتری را مسلماً پرداخت کنید. بنابراین نسبت به تعمیر و تعویض موتور کرکره حتما از تکنسین هایی در این زمینه کمک بگیرید و هزینه های لازمه را پرداخت کنید اگر پشت گوش بیندازید  و تعمیر را انجام ندهید صد در صد هزینه ی بسیار بالاتری را باید بپردازید. 
با این حال تعویض موتور کرکره به عوامل مختلفی بستگی داشته به عنوان مثال : اگر فقط مدار کنترل از کار افتاده باشد باید تکنسین این آگاهی را پیدا کند که مدار از نوع باتری است یا نه. چراکه این موضوع اهمیت زیادی دارد اگر از نوع باتری باشد هزینه ی تعمیر و تعویض بالایی نسبت به دیگر مدار های معمولی دارند. اما اگر موتور کامل از کار افتاده باشد هزینه ی تعویض و تعمیر این قطعه هزینه بالاتری نسبت به موضوع قبلی دارد. 
البته این موضوع را هم نمی توان گفت که هر مشکلی برای موتور کرکره پیش می آید باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد چراکه ممکن است با تعویض یا تعمیر یک قطعه از موتور به راحتی مشکل حل شود و نیازی نباشد هزینه ی بالایی جهت تعویض کلی آن پرداخت کنید. مثلا بعضی اوقات موتور از کار نیفتاده ، قطعاتش هم نسوخته فقط سیم پیچی داخلی ایراد پیدا کرده که در این صورت نسبت به تعمیر و تعمیر سیم پیچی می توان موتور کرکره را دوباره راه اندازی کرد. 
اما این موضوع را هم باید بدانید که تعمیر موتور کرکره زیاد توصیه نمی شود این امر یک نوع ریسک بزرگ است و ممکن است در آینده خرابی بیشتری را به بار بیاورد و شما مجبور به پرداخت هزیه های بالایی شود همچنین نسبت به تعمیر و تعویض سیم پیچی موتور باید از شخصی که مهارت بالایی دارد کمک بگیرید اگر این کار درست انجام نشود طول عمر کرکره برقی و قطعات آن کاهش پیدا می کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *