مطالب دورژانس

نحوه بازکردن درب اتوماتیک دورژانس در زمان قطع برق

آموزش باز كردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق در تابستان که بخاطر مصرف بالای برق امکان قطع برق زیاد می باشد لازم و ضرروی است.

آموزش باز كردن درب اتوماتيک دورژانس در زمان قطع برق

باید توجه داشته باشیم که در درب اتوماتیک پارکینگ مانند :جک های بازویی ,کرکره های برقی ,درب شیشه ای اتوماتیک ,راهبند وقتی برق 220 ولت شهری قطع شود دستگاه ازکار باز میماند .

که در این مواقع جک های بازویی یا با کلید خلاص کن و یا آچار خلاص کن باید هر بازو خلاص شود و درب با دست باز شود تا بتوان از درب استفاده شود . در کرکره برقی  با موتور توبلار برای بالا بردن کرکره یک آچار قلاب های قدیمی که مغازه های قدیم با آن سایبون ها را باز و بسته میکردن لازم است که در بغل موتور  یک قلاب قرار دارد  که با چرخاندن آن کرکره بالا و پایین میشود .

 اما موتور های ساید صنعتی که در موتور یک زنجیر قرار دارد که وقتی زنجیر را به راست بکشید کرکره بالا میرود و به سمت چپ بکشید کرکره پایین میرود .نکته اگر دستگاه موتور ups  داشته باشد و شارژ داشته باشد دیگر نیاز به خلاص کن نیست .

کلید خلاص کن درب شیشه ای

همان‌طور که از اسم درب‌های اتوماتیک مشخص می‌باشد، درب اتوماتیک به‌صورت برقی و اتوماتیک باز و بسته می‌شوند، که این امر موجب تسریع بخشیدن به رفت‌وآمد و سهولت استفاده از آن شده است و جایز به گفتن است که نباید نقصی را که می‌تواند گریبان گیر درب اتوماتیک در زمان قطع برقِ، نادیده گرفت و آن باز و بسته نشدن درب می‌باشد. برای برطرف کردن این نقص چاره‌ای اندیشیده شده وآن مجهز شدن به کلید خلاص کن درب اتوماتیک درب در زمان قطع جریان الکتریکی است.

ابتدا کابل اصلی برق ورودی را از سیستم جدا می کنیم سپس با استفاده از آچار آلن کلید خلاص کن درب اتوماتیک را چرخانده و در حالت مورد نظر قرار می دهیم.

ماهیت عملکرد این کلید به گونه‌ای است که با قرار گرفتن در قسمتی از موتور گیربکس و چرخاندن آن امکان باز و بسته شدن درب اتوماتیک به وجود می آید. قابل ذکر است که تمام درب های اتومات دارای چنین کلیدی هستند که همراه با درب اتوماتیک نصب می‌شوند که باید در هنگام خلاص کردن دستی، کلید را در محور گیربکس قرار دهید و بچرخانید. استفاده ی مدام از این روش باعث فشار آمدن به موتور درب اتوماتیک می شود و در طولانی مدت منجر به خرابی موتور می گردد لذا بهتر است در استفاده از این روش احتیاط بیشتری به عمل آورید.

خلاص کن جک پارکینگ
شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش ،نصب و تعمیر انواع جک برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره  02191003369 تماس بگیرید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *