درب سازان ایمن فک

معایب تیغه کرکره برقی فولادی-دورژانس

اگر با انواع تیغه های کرکره برقی آشنا باشید احتمالا نام تیغه فولادی به گوشتان خورده است.

تیغه های فولادی رقیب تیغه های آلومینیومی است که در گذشته قیمتی پایین تر از مدل های آلومینیومی را داشت ولی اکنون قیمتی برابر و حتی بیشتر از مدل های آلومینیومی دارد که می خواهیم بررسی کنیم که آیا خرید تیغه های فولادی به صرفه است؟

و چه کسانی می بایست از این تیغه ها استفاده کنند

ارزش ذاتی فولاد گالوانیزه در برابر تیغه های آلومینیومی

اگر از قیمت فلزات آگاه باشید قطعا می دانید که آلومینیوم جزو فلزات گرانقیمت است و فلزات زیر مجموعه آهن را می توان جزو ارزانترین ها دانست.

تیغه های فولادی گالوانیزه که بهینه شده اند تا در برابر فرسایش مقاوم شوند قیمتی به مراتب کمتر از آلومینیوم دارند و قیمت فلز خام این محصول مشتق آهن قابل مقایسه با جنس آلومینیوم نیست.

پس از این نظر می توان استفاده از آلومینیوم را با ارزش تر دانست چرا که در صورت ضایعات شدن تیغه ها باز هم به عنوان ضایعات با ارزش محاسبه می شود.

قیمت کمتر تیغه های جنس آلومینیوم به نسبت فولادی

همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم قیمت در حال حاضر اگر قیمت تیغه های فولادی گالوانیزه اگر بیشتر از نمونه های آلومینیومی نباشد قطعا کمتر از آن نیست و بر فرض محال ما اگر 20 درصد قیمت تیغه های فولادی را از بهترین مدل های آلومینیومی کمتر نیز بدانیم به علت وزن زیاد در متر مربع که حدود 9 تا 10 کیلوگرم است،

(برای نمونه های آلومینیومی 4 تا 7 کیلوگرم می باشد) قیمت تمام شده کرکره برقی با تیغه فولادی بالاتر از تیغه های آلومینیومی می باشد. پس به لحاظ قیمتی نیز تیغه های گالوانیزه فولادی مغلوب نمونه های آلومینیومی خواهد شد.

تردید در کیفیت تیغه های فولادی

یکی از بهترین راه های بررسی کیفیت تیغه های آلومینیومی تخمین وزن هر متر مربع آن است که هر چقدر بالاتر باشد نشان از کیفیت بالاتر آن دارد.

اما در تیغه های فولادی وزن تیغه به صورت پیش فرض بالا است و مصرف کننده باید اعتبار فروشنده را در نظر بگیرد. تولیدکنندگان برای تولید ورق های گالوانیزه می بایست مراحل پیچیده و درستی را پیش بگیرند و از ترکیب چندین مواد ورق گالوانیزه با کیفیت درست کنند،

چرا که در صورت عدم مرغوبیت ورق گالوانیزه دیری نمیپاید که تیغه کرکره برقی شروع به زنگ زدن میکند و هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ استحکام پروژه را با مشکل روبرو می سازد. پس در این بخش سنجش کیفیت نمونه های آلومینیومی راحت و برای تیغه های فولادی سخت و یا ناممکن است.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع درب های اتوماتیک  ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print