مطالب دورژانس

صفحه پلیت کرکره برقی دورژانس چه کاری انجام می دهد؟

کرکره برقی دورژانس

صفحه پلیت کرکره برقی چه کاری انجام می دهد؟ کرکره برقی از قطعات مختلفی ساخته شده است که هر کدام از آن ها وظیفه مهمی را بر عهده دارند. قطعاتی مانند تیغه , شفت , موتور , رسیور و صفحه پلیت را می توان از اساسی ترین آن ها معرفی کرد. این صفحه نوعی صفحه است که بعد از نصب کرکره برقی در دو طرف فوقانی آن نصب می شود.

وظیفه صفحه پلیت کرکره برقی چیست؟

موتور و شفت کرکره برقی برای اینکه به خوبی در جای خود قرار بگیرند نیاز به یک تکیه گاه دارند.

صفحه پلیت نقش تکیه گاه را ایفا می کند و شفت با عمود قرار گرفتن بر روی آن نصب می شود.

عدم وجود این صفحه در کرکره برقی امکان پذیر نیست عملکرد موتور کرکره و در نهایت کل سیستم دچار اختلال خواهد شد. این قطعه مهم دارای ساختاری محکم و بسیار مقاوم است زیرا وظیفه تحمل بار کرکره برقی را به عهده دارد.

هر چه که وزن کرکره سنگین تر باشد و ابعاد درب بزرگ تر باشد باید از صفحه پلیتی استفاده کرد که مقاومت بیشتری دارد.

ویژگی های صفحه پلیت کرکره برقی چیست؟

نگه داشتن موتور و اندکپ

همان طور که اشاره کردیم مهم ترین وظیفه این صفحه نگه داشتن موتور و در نهایت وزن کرکره برقی است. موتور و اندکپ دو قطعه از کرکره برقی محسوب می شوند که به این صفحه تکیه می دهند و در صورتی که این قطعه در کرکره برقی وجود نداشته باشد موتور نمی تواند عملکرد صحیحی از خود نشان دهد.

سازگار با انواع موتور

موتورهای مختلفی برای نصب در کرکره برقی وجود دارند. که می توان از موتورهای سانترال , توبلار و ساید نام برد. معمولا از موتورهای سانترال استقبال زیادی در ایران نمی شود اما موتورهای توبلار و ساید بیشترین کاربرد را دارند. اماکنی مانند خانه های مسکونی و پارکینگ های شخصی که نیاز به درب هایی با ابعاد بزرگ و سنگین ندارند می توانند از موتورهای توبلار استفاده کنند. زیرا تردد در این مکان ها زیاد نیست و قدرت موتور توبلار برای آن مناسب می باشد. اگر از موتورهای ساید در کارخانجات , مجتمع عای عمومی و تفریحی استفاده می شود. زیرا موتورهای ساید را به نام موتورهای صنعتی می شناسند و قدرت بالا , عمر طولانی , حداقل صدا و سرعت بیشتر را می توان از مشخصه های آن دانست. صفحه پلیت کرکره برقی برای هر کدام از موتورها باید به صورت جداگانه تهیه شود زیرا نمی توان از یک صفحه پلیت در تمام کرکره های برقی استفاده کرد.

صفحه پلیت کرکره برقی دورژانس

مدل های مختلف

این صفحه در دو مدل موجود است که می توان به مدل ساده و مدل شیاردار اشاره کرد.

اغلب از مدل شیاردار استفاده می شود زیرا به دلیل شیارهایی که در سطح آن وجود دارد قابلیت تنظیم پایه ها را دارد.

امنیت

صفحه پلیت هایی که شیاردار هستند معمولان وزن بیشتری دارند. هر چه وزن و ضخامت صفحه پلیت بیشتر باشد به معنای افزایش امنیت آن است. بدین ترتیب امنیت موتور نیز افزایش پیدا می کند.

عدم نصب در خارج از موتور

برخی از مدل هایصفحه پلیت را نمی توان خارج از موتور نصب کرد. و برای استفاده از آن ها باید حتما در بخش داخلی موتور نصب شوند. صفحه پلیت های لبه دار از این نوع می باشند.

تکیه گاهی مناسب برای اندکپ و بلبرینگ

این صفحه علاوه بر نگه داشتن موتور و تحمل وزن آن وظیفه نگه داشتن اندکپ و بلبرینگ کرکره برقی را نیز به عهده دارد.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع کرکره های برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *