مطالب دورژانس

شفت کرکره برقی دورژانس

شفت کرکره برقی
به لوله هایی که تیغه ابتدای روی آن رول می شود شفت یا درام می گویند .موتور کرکره برقی این شفت را می چرخاند و تیغه های کرکره برقی به دور آن رول می شود.

در کرکره برقی از لوله های ۴ اینچ با ضخامت ۴میلی مترمصرف می شود یا از لوله هائی با سطح مقطع۶ می باشد.برای درب های با مساحت بیش از۲۵متر از لوله های قویتر استفاده می شود. هر چقدر که قطر شفت یا درام بیشتر باشد در هنگام رول کردن کرکره سر و صدای کمتری ایجاد خواهد کرد . در بعضی موارد از لوله هایی با قطر کمتر استفاده میگردد که به وسیله یک تبدیل می توان قطر آن را بیشتر کرد .

شفت لوله ای آهنی گرد یا هشت ضلعی می باشد که در قطرهای مختلفی موجود است. وظیفه شفت چرخاندن تیغه کرکره برقی است. در واقع قدرت حرکت شفت نیز از طریق حرکت و اعمال مجموعه وار صفحه پلیت، اندکپ و موتور می باشد.

  • شفت کرکره برقی در انواع مختلف لوله ای و هشت ضلعی موجود است که جنس آن از فولاد و آهن است.
  • قطر شفت ها را متناسب با وزن تیغه و موتور باید انتخاب کرد. هر چه قطر شفت بالاتر باشد کارآیی شفت و کرکره برقی افزایش پیدا می کند.
  • در موتورهای ساید لوله شفت از یک طرف به گیربکس موتور و از طرف دیگر توسط اندکیپ و بلبرینگ به صفحه پلیت وصل می شود. در دهانه که عرض بر واحد متر است از شفت لوله ای با قطر کم و دهانه هایی با عرض زیاد از شفت لوله ای با قطر زیاد استفاده می شود.
  • سرعت حرکت و کارکرد درست کرکره برقی علاوه بر موتور و متعلقات دیگر تاثیر بسیاری از نوع شفت و قطر آن دارد . 
لوله درام کرکره برقی به دو نوع تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

 

1- لوله هشت ضلعی کرکره برقی

2- لوله گرد کرکره برقی

شفت کرکره برقی
شفت کرکره برقی

لوله هشت ضلعی کرکره برقی

این لوله از جنس گالوانیزه بوده و دارای دو قطر 6 و 8 سانتیمتر می باشد که قطر 6 آن برای موتور های توبولار با رنج 30 و 50 نیوتن و قطر 8 آن برای موتور توبولار ( تیوبلار ) با رنج های 60 و 80 و 100 نیوتن استفاده می شود.

شفت کرکره برقی

لوله گرد کرکره برقی

این لوله از جنس آهن بوده که دارای چهار قطر 8 ، 11 ، 15 و 22 و همان لوله گاز معمولی است که با ضخامت های 1.8 و 2 میلیمتر می باشد.

قطر 8 آن برای موتور های توبولار با رنج های 120 و 140 نیوتن و همچنین موتور ساید با رنج 150 کیلوگرم استفاده می شود. برای موتور های ساید با رنج 300 ، 500 و 600 کیلوگرم از لوله 11 و برای موتور 750 کیلو گرم و موتور ساید 800 کیلوگرم از لوله قطر 15 استفاده می شود. برای موتور ساید 1300 و 1500 کیلوگرم هم از لوله گرد با قطر 22 سانتیمتر استفاده خواهد شد. ضمنا این دو موتور با برق سه فاز کار می کنند.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش ،نصب و تعمیر انواع کرکره برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره  02191003369 تماس بگیرید.
دورژانس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *