مطالب دورژانس

 درب اتوماتیک صنعتی

درب اتوماتیک صنعتی انواعی از درب های با اندازه بزرگ هستند که در کارخانجات، انبارها، سوله ها و … قابل استفاده هستند. درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که شامل درب های کرکره ای، سکشنال، سرعت بالا و … می باشند. درب اتوماتیک صنعتی به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و قابلیت های زیادی دارند. درب اتوماتیک صنعتی در انواع گوناگونی تولید می شود که هریک از آنها دارای ویژگی های خاصی می باشند.

متن زیر در مورد درب اتوماتیک صنعتی در نظر گرفته شده است. تا مقدمه ای در رابطه با موضوع معرفی این محصول ارائه شود و اطلاعات بیشتری در مورد جنبه های مختلف از جمله کاربرد، نصب و غیره ارائه شود. اگر به دنبال محصولی مناسب برای استفاده در محل کار خود هستید و در مورد درب اتوماتیک صنعتی های مناسب برای ساختمان خود دار دو گانگی شده اید و در انتخاب کردن مردد هستید، در ادامه ما مطالب جالبی را در مورد این نوع از درب ها گردآوری کرده ایم، با ما همراه باشید.

در مورد درب اتوماتیک صنعتی چه می دانید :

درب اتوماتیک بیش از همه برای استفاده در پارکینگ های تحت پوشش خودرو ، محل نگهداری های هواپیما ها و واحدهای صنعتی با باز و بسته شدن مکرر توصیه می شود ، جایی که آنها همچنین راحتی عملکردی و سطوح امنیتی مربوطه را ارائه می دهند. درب اتوماتیک صنعتی دارای قابلیت اطمینان بالا، حداکثر ایمنی، دوام عالی، با کیفیت بالا و ماندگاری است.شرکت اشل به مشتریان خود طیف متنوعی از درب های اتوماتیک صنعتی را ارائه می دهد.درب اتوماتیک صنعتی دارای انواع و اقسام متفاوتی است، در مقاله های بعدی به توضیحی در مورد آن ها خواهیم پرداخت. شما می توانید برای محل مورد نظر خود درب اتوماتیک صنعتی را انتخاب کنید و بعد از این که مراحل نصب آن انجام شد،به افرادی که با درب اتوماتیک صنعتی کار می کنند شرایط نگهداری این گونه درب ها را در میان بگذارید. می توانیم به طور خلاصه به مواردی از نگهداری این مورد خاص از این گونه درب ها اشاره کنیم. برای مثال از شستن این گونه درب ها با مواد شیمیایی جدا خودداری کنید.باطری ریموت درب اتوماتیک صنعتی را چند وقت یک بار چک کنید، زیرا احتمال دارد که باطری ان ضعیف شده باشد و درب را باز نکند. قبل از بستن درب اتوماتیک صنعتی از نبودن مانع در زیر آن اطمینان حاصل کنید.

معمولا جنس به کار رفته در درب اتوماتیک صنعتی از آلومینیوم می باشد.که دارای تیغه های آلومینیومی نیز می باشد. همچنین دارای کلاچ های مکانیکی نیز می باشد. درب اتوماتیک صنعتی با مزایا و کاربرد های بسیار می تواند در مصرف انرژی محل مورد نظر شما صرفه جویی در انرژی را به همراه داشته باشد. پس یکی از نکات مهم در تهیه این نوع درب ها می باشد.

درب اتوماتیک صنعتی

درب اتوماتیک صنعتی کشویی :

در درب اتوماتیک صنعتی کشویی یا ریلی سیستم انتقال قدرت که در گیربکس می باشد، به دو صورت است که یک از آنها شانه ای و دیگری زنجیری می باشد. موتور هم به صورت سه فاز فعالیت خود را ایفا می کند. جنس سازه ای درب از ورقه ای فلزی می باشد و تیغه های آن آلومینیومی است. استفاده از درب اتوماتیک صنعتی کشویی به تازگی بسیار رواج پیدا کرده است و افراد بسیاری از درب اتوماتیک صنعتی کشویی برای کارخانجات، سوله ها و … خود استفاده می کنند.

مزیت استفاده از درب اتوماتیک صنعتی کشویی بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل امروزه استفاده از درب اتوماتیک صنعتی کشویی جایگزین درب های دیگری شده است که مزیت های درب اتوماتیک صنعتی کشویی را ندارند. برای اینکه باید درب اتوماتیک صنعتی کشویی آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از ویژگی های آن را بیان می کنیم.

ویژگی های درب اتوماتیک صنعتی کشویی :

همانطوریکه بیان کردیم امروزه افراد بسیاری از درب اتوماتیک صنعتی کشویی استفاده می کنند، چرا که مزیت درب اتوماتیک صنعتی کشویی بسیار زیاد می باشد. در ادامه برخی از ویژگی های درب اتوماتیک صنعتی کشویی را معرفی می کنیم.

1 – تردد در درب اتوماتیک صنعتی کشویی بسیار بالا می باشد و هیچگونه محدودیتی برای تردد وجود ندارد، به همین دلیل از درب اتوماتیک صنعتی کشویی بیشتر در کارخانجات و اماکن بسیار بزرگ استفاده می کنند.

2 – سیستم خلاص کن این دسته از درب ها به صورت دستی می باشد و همچنین برای اینکه اطمینان آن بیشتر شود کلید خلاص کن هم همراه آن وجود دارد.

3 – کلاچ هایی که در درب اتوماتیک صنعتی کشویی به کار رفته است به دو صورت می باشد، یکی از آنها هیدرولیکی و دیگری مکانیکی است. که استفاده از هریک از این کلاچ ها مزیت های بسیاری دارد.

4 – قابلیت نصب باطری ذخیره کننده دارد، این ویژگی برای زمان هایی که برق قطع می شود و درب از کار می افتند بسیار ضروری می باشد. زمانی که برق در سیستم وجود دارد باطری ذخیره کننده برق را درون خود نگهداری می کند و در زمانی که برق می رود از آن استفاده می کند.

5 – سرعت آن را می توانید تنظیم کنید، برخی از افراد که می خواهند سرعت آن بالا باشد، تنظیمات آن را روی موتور دو سرعته می گذارند و همچنین اگر نمی خواهید سرعت بالایی داشته باشد می توانید آن را روی موتور تک سرعته قرار دهید. سرعت آن از داخل تابلو فرمان تنظیم می شود.

6 – درب اتوماتیک صنعتی کشویی یکی از ویژگی های مهمی که دارد این است که دارای سیستم حسگر می باشد. عملکرد این سیستم به گونه ای است که اگر درب با مانع برخورد کند متوقف می شود و توقف آن موجب می شود نه به مانع ضربه ای وارد شود و نه درب ضربه ای می بیند.

کاربردهای درب اتوماتیک صنعتی :

 

استفاده از درب اتوماتیک صنعتی در بیشتر صنایع بزرگ، کارخانجات، سایت های سازه ای بزرگ، سوله ها و … می باشد. در بیشتر مکان هایی که ماشین آلات صنعتی رفت و آمد می کنند باید از درب اتوماتیک صنعتی استفاده نمود، چرا که به دلیل بزرگ بودن اندازه ماشین آلات صنعتی آنها نمی توانند از درب های کوچک عبور کنند و باید درب هایی که آنها می خواهند از آن عبور کنند بزرگ و اتوماتیک باشد.

استفاده کردن از درب اتوماتیک صنعتی کشویی بیشتر برای مکان هایی مناسب می باشد که در عرض ورودی با محدودیت مواجه نباشند و لنگه درب ها بتوانند به سادگی در پهلو جمع شوند و با هیچ مانعی برخورد نکنند. بسیاری از افراد بر این گمان هستند که چون درب اتوماتیک صنعتی کشویی بسیار بزرگ می باشد به سختی باز و بسته می شود، باید بدانید که این افراد در اشتباه هستند چرا که موتورهایی که بر روی این درب ها نصب می شوند بسیار قدرتمند می باشند و به همین دلیل به راحتی درب ها باز و بسته می شوند.

نصب این دسته از درب اتوماتیک صنعتی بیشتر مناسب مکان هایی می باشد که علاوه بر اینکه راحتی و امنیت در تردد را افزایش می دهند، شکل ظاهری آن مکان ها را هم زیباتر نمایند. بسیاری از کارخانجات و صنایع بزرگی هستند که به زیبایی آن مکان اهمیت می دهند و به همین دلیل از این دسته از درب ها استفاده می کنند. بیشترین مکان هایی که از درب اتوماتیک صنعتی ریلی استفاده می کنند کارخانجات بزرگ، پارکینگ های مجتمع های تجاری، سوله ها، فرودگاه ها و … می باشند.

  

جک اتوماتیک صنعتی

ساخت درب اتوماتیک صنعتی ریلی یا کشویی :

ساخت درب اتوماتیک صنعتی کشویی بیشتر از فلز یا آلومینیوم می باشد و در برخی از موارد هر دوی این مواد را با یکدیگر ترکیب می کنند. برای اینکه انتقال قدرت در این دسته از درب های به خوبی صورت بگیرد از موتورهایی استفاده می کنند که سه فاز می باشند. این درب ها هم مانند درب های دیگری که در بازار وجود دارد، زمانی که برق قطع باشد و باطری ذخیره هم در آن وجود نداشته باشد از سیستم خلاص کن استفاده می کند.

ساخت درب اتوماتیک صنعتی کشویی به گونه ای می باشد که اگر با مانعی برخورد کنند به عقب برمی گردند و آسیبی به در وارد نمی شود. درب اتوماتیک کشویی یکی از انواع درب های اتوماتیک می باشد که به دلیل فضای بسیار کمی که در مسیر حرکتی ایجاد می کند، بیشتر برای مکان هایی پیشنهاد می شود که محدودیت فضایی دارند. سازه این درب ها به صورت یکپارچه می باشد و به وسیله موتور و چرخ هایی که در آن وجود دارد بر روی یک ریل قرار می گیرد و سپس حرکت می کند.

مناسب ترین انتخابی که شما می توانید برای فضاهایی که کم عرض هستند داشته باشید این دسته از درب ها می باشند، چرا که این درب ها به خوبی می توانند عرض فضا را پوشش دهند و همچنین از آنجایی که سبک وزن هستند به خوبی باز و بسته می شوند. عرضه درب اتوماتیک صنعتی ریلی به دو صورت می باشد که یکی از آنها 220 ولت و دیگری 24 ولت می باشد.

گیربکس هایی که در اینگونه از درب ها وجود دارد بسیار پرقدرت هستند و به راحتی می توانند درب هایی را که تا 400 کیلو گرم وزن دارند را جابجا کنند. به همین دلیل است که سیستم موتوری درب اتوماتیک صنعتی ریلی یا کشویی بسیار قوی می باشد و باز و بسته شدن آن به راحتی انجام می شود. بدین ترتیب اگر به دنبال درب هایی برای عرض کم می باشید که قدرت بسیاری هم داشته باشد درب های صنعتی ریلی بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

مشخصات درب اتوماتیک صنعتی چیست؟

درب اتوماتیک صنعتی نوعی درب در ابعاد بزرگ است که به طور خاص برای مکان هایی مانند سوله ها، کارخانجات، انبارها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. در واحدهای صنعتی بزرگ و کارخانجات که مدام انواع وسایل نقلیه بزرگ در حال رفت و آمد و حمل و نقل کالا هستند استفاده از درب های اتوماتیک کاملا ضروری می باشد. زیرا درب این نوع مجموعه ها باید بسیار بزرگ و گاها غول پیکر باشد و در نتیجه باز و بسته کردن این نوع درب ها به وسیله نیروی انسانی با سختی هایی همراه است. بنابراین از درب های اتوماتیک صنعتی در این واحدها استفاده می شود که با عملکرد الکترونیکی خود مزایایی مانند جلوگیری از اتلاف انرژی و سرعت بخشیدن به امور را در پی خواهند داشت.

انواع درب اتوماتیک صنعتی :

انواع درب های صنعتی اتوماتیک به سه دسته اصلی شامل درب اتوماتیک صنعتی ریلی، درب صنعتی کرکره ای و  درب اتوماتیک صنعتی سکشنال تقسیم می شوند. البته مدل های دیگری از درب صنعتی از جمله درب صنعتی فولدآپ نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت .

درب اتوماتیک صنعتی ریلی

در این نوع درب اتوماتیک از یک نوع جک ریلی استفاده می شود و موارد استفاده از این درب شامل کارخانه ها، فرودگاه ها، مجتمع های تجاری و… می شود. برای اینکه طول عمر درب اتوماتیک صنعتی ریلی بالا برود باید مواردی از جمله تاب نداشتن درب، استفاده از قرقره های باکیفیت، روان بودن حرکت درب و استفاده از میل ترانس باکیفیت جهت حرکت درب ریلی بر روی آن را مد نظر قرار دهید.

درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

درب صنعتی کرکره ای همانطور که از اسمش هم پیداست حالت کرکره ای داشته و به درب اتوماتیک صنعتی رول آپ نیز معروف است. درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای با توجه به ابعاد، وزن و نوع تیغه های مورد استفاده در آن به انواع مختلفی تقسیم می شود. درب صنعتی رول آپ از مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی برخوردار بوده و از لحاظ امنیتی نیز کاملا مستحکم و ایمن می باشند. درب صنعتی کرکره ای را می توان پرکاربردترین نوع درب صنعتیدر جهان دانست.

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال یکی دیگر از انواع درب های اتوماتیک صنعتی است که بیشتر برای فضاهای کوچک تر که دارای محدودیت در عرض هستند مناسب می باشد. قابلیت مهم درب صنعتی سکشنال را می توان به حالت جمع شوندگی آن در زیر سقف ورودی های کم عرض نسبت داد. در واقع بازشوی درب های صنعتی سکشنال قابل تغییر بوده و بنا به نیاز و درخواست مشتریان کم و زیاد می شود که این یک مزیت مهم برای این نوع درب ها محسوب می شود.

درب اتوماتیک صنعتی فولدآپ

درب اتوماتیک صنعتی فولدآپ معمولا برای ورودی های با ابعاد بسیار بزرگ مانند ورودی آشیانه هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع درب به طور معمول از جنس پی وی سی بوده و انعطاف پذیری بالایی نیز دارد. فرآیند حرکت این نوع درب صنعتی به درب های صنعتی رول آپ شباهت دارد اما معمولا سرعت این نوع درب ها پایین تر بوده و طراحی آنها متفاوت می باشد.

درب اتوماتیک صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *