مطالب دورژانس

بررسی ایمنی درب اتوماتیگ گردان دورژانس

درب اتوماتیک گردان دورژانس
درب های اتوماتیک چرخشی یا گردان می توانند خطرناک ترین نوع سیستم های درب اتوماتیک باشند.

اما این بدان معنا نیست که آنها یک محصول خوب نیستند. اکثر تولیدکنندگان هر کاری که ممکن است انجام می دهند، تا محصولاتی تولید و طراحی کنند که دارای دستگاه های امنیتی و سنسورهای متعدد باشد.

سیستم های درب ورودی معمولا پیچیده ترین محصولات درب های اتوماتیک هستند.

هنگامی که این دستگاه ها همه در هماهنگی با اجزای تنظیم شده و حسگر های ورودی کار می کنند، هنوز یک مورد وجود دارد که نمی تواند کنترل شود و آن هم متغیر رفتار غیرقابل پیش بینی و اغلب بی وقفه ی کاربران است.

موقعیت مشتریان و استفاده از یک درب اتوماتیک چرخشی بسیار شبیه به سوار شدن چرخ در چرخ و فلک است.

تفاوت اصلی این است که در چرخ و فلک، یک مسئول کنترل چرخ و فلک در آنجا وجود دارد، در حالی که در یک درب اتوماتیک چرخشی؛ حرکت توسط یک شبکه از سنسورها و برقراری ارتباط آن ها با یک دستگاه کنترل موتور رباتیک است.

زمانی که یک کاربر تنها از درب اتوماتیک چرخان دورژانس استفاده می کند تا زمانی که یک کاربر دوم یا سوم بخواهد از آن درب چرخشی استفاده کند هیچگونه محدودیتی برای آن کاربر پیدا نمی شود وهنگامی که این اتفاق می افتد و کاربری میخواهد از درب استفاده کند عملکرد درب برای کاربر قبلی کند و متوقف نمی شود.

این دستگاه ها شامل سنسور حرکت و فشار از طرح های مختلف و انواع اطلاعات ورودی به کنترل موتور میباشد.

سنسور ورودی دستگاه معادل با حواس انسان است که اطلاعات را در مغز ما فراهم می کند و تنها تفاوت اصلی، محدودیت های توانایی پردازش و عدم تفکر مستقل در کنترل موتور است.

همه تولید کنندگان محصولات درب اتوماتیک تلاش می کنند تا دستگاه خود را به عنوان امن ترین معرفی کنند.

یکی از اساسی ترین مشکلات سیستم های درب نصب شده این است که مدیریت ساختمان و یا صاحبان آنها نمی دانند که آسیب های جدی این سیستم ها چگونه می تواند باشد.

تولید کنندگان درب معمولا در برنامه های صنعتی شرکت می کنند که استانداردهای عملکرد و عملیات ایمن مشخص و تعیین شده خبر دار بشوند .

متأسفانه به نظر می رسد که بین بسیاری از ایده آل های طراحی تولید کننده و برنامه های نصب و نگهداری که به دنبال ارائه دهندگان خدمات مختلف و کاربران نهایی است، قطع ارتباط کامل وجود دارد.

با گذشت زمان سنسورهایی که به طور جدی آسیب دیده یا قطع شده مشخص میشود.

هنگامی که سرویس و مراقبت نامناسب اتفاق بیوفتد، درب گردان از ورودی حسی که برای محافظت از کاربران این سیستم های درب از آسیب طراحی شده، کور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *