مطالب دورژانس

بدنه راهبند دورژانس

عمده ترین ساختار یک راهبند دورژانس چه از نوع راهبند اهرمی و چه راهبند های ستونی و امنیتی بدنه راهبند است که تحت تنش های گوناگون می باشد و بایستی به خوبی از کنار این تنش های محیطی عبور کند.
در کنار این موضوع بدنه راهبند، شاسی و قرارگاه اصلی اجزاء راهبند می باشد بنابراین بدنه راهبند نقش محوری در کیفیت عملکرد راهبند دارد.
 
بدنه راهبند دورژانس

استحکام بدنه راهبند دورژانس

اما در طراحی بدنه راهبند دورژانس بایستی به ظرایف گوناگون توجه کرد. اول این این ظرایف استحکام است. استحکام بدنه راهبند در کنترل تنش های ناشی از حرکت بوم نقش اساسی دارد، در وهله بعد استحکام بدنه راهبند در حفظ اجزاء حساس راهبند در برابر تنش هایی مانند ضربا ناشی از تصادفات و باد و باران حائز اهمیت است.

آب بند بودن بدنه راهبند و فرم طراحی آن برای جلوگیری از نفوذ آب به اجزا الکتریکی بایستی رعایت شود.

ظاهر بدنه راهبند دورژانس

فرم و ظاهر زیبای راهبند دورژانس وابسته به بدنه راهبند است. اما جمع زیبایی و استحکام و رعایت الزامات یک بدنه فنی و با طراحی صنعتی یک اقدام هنرمندانه است.

استفاده از مواد مستحکم و قابل اطمینان در اجزای بدنه از الزامات یک بدنه راهبند کارآمد است. گاهی از موادی همچون پلاستیک، آلومینیوم خشک و یا مواد ترکیبی این چنینی در تولید بدنه راهبند استفاده می گردد که چنانچه به جا و صحیح باشد اشکالی ندارد ولیکن گاهی این کاربرد باعث تضعیف بخشی از بدنه راهبند شده وراهبند از آن ناحیه آسیب پذیر می گردد.

اغلب استفاده از مواد قالب ریزی شده برای تولید المان هایی از بدنه راهبند به دلیل آسان تر شدن تولید از بابت فرم دهی ساده تر قطعات است. این اتفاق به طور عمده در بخش فوقانی بدنه راهبند رایج است اما اغلب آسیب پذیری به دلیل خشک بودن آلومینیوم به کار رفته بالا می رود و گاهی با ضرباتی، بخش فوقانی راهبند آسیب می بیند.

و در برخی موارد شاهد تولید کامل بدنه راهبند از پلاستیک بوده ایم که خود مزایا و معایبی دارد اما باید دید آیا این مزیت برای کاربر نیز ارزشمند هست یا خیر. اینکه حمل بدنه سبک تر و راحت تر است آیا برای کاربر نیز ارزش دارد یا خیر؟

بدنه راهبند

گاهی از بدنه های چند پارچه برای راهبند استفاده می شود که این نیز دارای مزایا و معایبی برای راهبند است اما در کل به کار بردن بدنه ای یک پارچه از فولاد مناسب با قطر ورقه مطلوب و افزودن المان های استحکام بخش برای بدنه راهبند می تواند مطلوب ترین گزینه باشد.

هرچند که شاید راهبند سنگین تر شود اما این رویداد حمل و نقل در کسر کوچکی از عمر راهبند اتفاق می افتد و در بخش عمده ای از عمر راهبند نیازی به حمل و نقل نیست که وزن راهبند برای تصمیم گیری در مورد مواد بدنه راهبند تأثیرگذار باشد.

شما می توانید از طریق وبسایت ما با محصولات و تیم دورژانس بیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره 91003369 تماس بگیرید.
خدمات درب اتوماتیک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *