مطالب دورژانس

انواع تیغه کرکره برقی دورژانس و ویژگی های آن

انواع تیغه کرکره برقی دورژانس

یکی از مهمترین قسمت های یک کرکره برقی تیغه های کرکره برقی است.

این قسمت علاوه بر اینکه متضمن زیبابی و امنیت کرکره اتوماتیک شما خواهد بود بیشترین تاثیر را نیز در قیمت کرکره برقی دارد.

در این مقاله به طور مفصل به معرفی انواع تيغه كركره برقى و قیمت و كاربرد آنها خواهیم پرداخت.

 

انواع تيغه كركره برقى و كاربرد آنها

امروزه در صنعت، درب هاى اتوماتيک كركره برقى به خاطره ويژگى هاى خوبى كه دارد جايگاه ويژه اى پيدا كرده است. اكثر سازندگان ساختمان ها و مراكز تجارى سعى ميكنند تا جايى كه امكان دارد نسبت به ديگر درب هاى اتوماتيك مانند درب جكى و درب آكاردئونى و يا حفاظ، از کرکره برقی استفاده كنند.

اين افزايش تقاضا باعث شده تا بين توليد كننده ها و اجرا كننده هاى کرکره برقی رقابت ايجاد بشود و آنها با توليد تيغه هاى بهتر يا طرح هاى گوناگون با جنس هاى مختلف و رنگ هاى متنوع بازار بيشترى را به خود اختصاص بدهند.

هدف ما از بازگو كردن اين مطالب اين است كه مشتريان گرامى با مطالعه كردن و مشاهده كردن عكس ها درك بهترى از انواع تيغه ها داشته باشند تا بتوانند براى درب مورد نظر خود بهترين و مناسب ترين تيغه ى كركره برقى را با مناسب ترين قيمت ممكن انتخاب و تهيه كنند. پس بى درنگ به سراغ انواع تيغه ها و موارد مصرف آنها همراه عكس و توضيحات ميرويم.

کرکره برقی دورژانس

تيغه صد ميليمترى آكپاى

تیغه صد میلیمیتری آکپای از جنس آلومينيوم و با ضخامت بالا ساخته شده است و داراى دو جداره و دو پل در ميان تيغه ميباشد.

اين تيغه داراى مقاومت بالايى است زيرا علاوه بر وزن زياد و ضخامت زيادى كه دارد داراى دو پل در ميان تيغه است كه مقاومت آن را در برابر فشار چندين برابر ميكند. همچنین داراى عصايى و مادگى بسيار قدرتمند ميباشد.

تیغه کرکره برقی از نوع صد میلیمتری آکپای از جمله تیغه های مورد استفاده در کرکره های مغازه می باشد. البته به علت وزن زیاد کرکره برقی بهتر از از موتور هایی که قدرت بالایی دارند استفاده نمود.

پل هاى اين تيغه باعث ميشوند كه در عرض هاى بالاى شش متر كركره اصطلاحا شكم ندهد و عصايى و مادگى باعث ميشوند كركره با ارتفاع بالاى پنچ متر تحمل وزن زياد كركره را داشته باشد.

ويژگى هاى اين تيغه، دو جداره بودن، دو پل بودن، ضخيم و سنگين بودن است. اما همين ويژگى ها باعث گران تمام شدن كركره ميباشد.

بنابراين نتيجه ميگيريم كه فقط براى كركره هايى از اين نوع تيغه استفاده كنيم كه بسيار عريض هستند و ارتفاع زيادى دارند.

انواع تیغه کرکره دورژانس

تيغه ى هشتاد ميليمترى آكپاى

از جنس آلومينيوم ساخته شده است و داراى دو جداره و فقط يك پل ميان تيغه ميباشد. عصايى و مادگى نسبتا ضخيم و قوى دارد.

اين تيغه را ميتوان براى كركره هاى فروشگاه ها و پاركينگ ها مورد استفاده قرار داد.

از آنجاكه جنس اين تيغه آلومينيوم ميباشد ميتوان آن را در مناطق معتدل مانند شمال ايران به راحتى مصرف نمود و نگران فرسايش تيغه نبود.

تيغه هشتاد ميليمترى آلومينيومى پرتا porta

اين تيغه یکی از تیغه المنیومی کرکره برقی است که داراى دو جداره ضخيم و در پل ضخيم در ميان تيغه و حتى عصايى و مادگى بسيار قوى و سنگين ميباشد.

اين تيغه واقعا جزو تيغه هاى قدرتمند بازار ميباشد زيرا علاوه بر ضخيم و سنگين بودن داراى دو ويژگى ديگر ميباشد كه جهت جلوگيرى از توليد صدا لاستيك خور ميباشد و كپس هاى آن فولادى ميباشد و بوسيله ى پيچ متصل ميشوند.

اين تيغه مناسب براى تمام درب ها ميباشد و چون از آلومينيوم ساخته شده است در هواى مرطوب هم ميتوان از آن بهره برد اما براى درب هاى كوچك كه نيازى به تيغه اى با اين ضخامت نيست توصيه نميشود زيرا هزينه ى زيادى دربر ميگيرد.

تیغه کرکره دورژانس

تيغه هشتاد ميليمترى چهار پل آكرول Akroll

جنس اين تيغه از آلومينيوم مي باشد و داراى دو جداره است و مهم ترين ويژگى اين تيغه تعداد چهار پل است كه در ميان تيغه مشاهده مي كنيد.

همانطور كه ميدانيد در هر سازه اى هر چند وزن يا ضخامت پل ها كم باشد اما هرچه پل هاى بيشترى ساخته شود استحكام و مقاومت آن سازه در برابر ضربه و يا فشار چندين برابر خواهد شد. بنابراين ميتوانيم از اين تيغه در عرض هاى هفت و هشت متر هم استفاده كنيم.

باید بدانید که تیغه کرکره برقی چهار پل آکرول مقاومت بسیار بالایی دارد اما خب هر مزیتی دارای عیوبی نیز هست. وزن این تیغه کمی بالا می باشد و هچنین ممکن است در طول زمان به علت رسیدگی و رغن کاری کم سر و صدای زیادی را هنگام باز و بسته شدن ایجاد کند.

تيغه هشتاد ميليمترى فوم دار پرتا porta

از انواع تیغه های فوم دار کرکره برقی زمانی استفاده می شود که نیاز به سر و صدای بسیار پایین وجود دارد.

جنس اين تيغه از فولاد منيزيوم ساخته شده و نسبت به ديگر تيغه هاى مشابه از ضخامت و وزن بالايى برخوردار است، از ويژگى هاى اين تيغه ميتوان به فوم داخل تيغه اشاره كرد كه ميتواند به استحكام اين تيغه كمك بسيارى كند و عايق گرما و سرما و حتى عايق صدا می باشد.

ديگر ويژگى اين تيغه بسيار بيصدا بودنش است كه هنگام بالا و پايين شدن كركره هيچ مزاحمتى براى اطرافيان ندارد.

پس ميتوان از اين تيغه براى پاركينگ و تراس و پنجره ها با خيال آسوده استفاده كرد.  این تیغه در دو رنگ سفيد و كرم و طرح چوب توليد و عرضه می شوند كه بيشتر براى پاركينگ ساختمان ها مناسب هستند.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تيغه هشتاد ميليمترى آلما Alma

تیغه کرکره برقی 80 میلی متری آلما از جنس آلومينيوم و با وزن و ضخامت كم ساخته ميشود و داراى دو جداره است.

قبلا بصورت تك پل و حالا بصورت دو پل ساخته ميشود. شما می توانید تیغه هشتاد میلیمیتری آلما را براى كركره برقى مغازه ها تا عرض شش متر و ارتفاع پنچ متر مورد استفاده قرار داد و نسبت به ديگر تيغه هاى آلومينيومئ كه وزن بيشترى دارند قيمت مناسب ترى دارد.

البته باید بدانید برای کرکره های پنجره ای نیز از این تیغه استفاده می شود.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی پلى كربنات

تیغه کرکره برقی پلی کربنات از جنس پلى كربنات بوده و بصورت شفاف و يا رنگ هاى سفارشى توليد می شود. در بازار ضخامت هاى دو ميليمتر و چهار ميليمتر و با طرح هاى مختلف موجود است.

به طور كلی تیغه پلی کربنات کرکره برقی را ميتوان براى هر محيطى استفاده كرد.

توجه کنید که استفاده از تیغه پلی کربنات صرفه ى اقتصادى ندارد و بيشتر براى اماكنى استفاده ميشود كه نياز دارند زمانى كه كركره پايين است داخل محل نیز ديده بشود و يا نور به داخل بتابد، مانند پنجره و يا بالكن و نمايشگاه ها و طلافروشى ها. از نظر امنيتى ميتوانيم به شما اين اطمينان را بدهيم كه تیغه پلی کربنات از ديگر تيغه ها محكم تر و غير قابل نفوذ و نشكن می باشند.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی شصت ميليمترى آلومينيومى

اين تيغه از جنس آلومينيوم و با عرض شصت ميليمتر و ضخامتى نسبتا متوسط ساخته شده است.

تیغه شصت میلیمتری آلومینیومی داراى عصايى و مادگى قوى می باشد و بخاطره عرض كم ظرافت خاصى نسبت به تيغه هاى هشت سانتى مترى و ده سانتى مترى دارد.

با توجه به آنچه گفته شد این تیغه براى پنجره ها، تراس، انبارى و درب وردى ساختمان ها مناسب می باشد. قيمت تیغه شصت میلیمتری آلومینیومی مناسب است و بطور كل براى كركره هايى با عرض زير ٣ متر توصيه ميشود.

از تیغه فوم دار با جنس آلومینیوم در ساختمان ها و پارکینگ ها استفاده می شود. علت استفاده از اینکه در ساختمان‌ها به دلیل تنوع در طرح و رنگ آن و همچنین عایق صدا بودن آن می باشد.

برای اینکه در ساخت این تیغه کرکره برقی از فوم استفاده می شود به همین دلیل در برابر حرارت و صوت عایق می باشد و برای مکان هایی که نسبت به صوت حساس هستند این تیغه پیشنهاد می شود.

پس برای ساخت کرکره برقی پارکینگ ساختمان ها و همچنین کرکره پنجره ای از تیغه فوم دار باجنس آلومینیوم استفاده می شود.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی رول گيتر

اين تيغه از جنس ميلگرد فولادى و روكش استيل يا آلومينيومى ساخته ميشود و از نظر امنيتى مانند حفاظ عمل ميكند و وزن نسبتا سنگينى دارد.
از تیغه رول گیتر  ميتوان براى اماكن مختلف استفاده نمود اما فراموش نکنید که هزينه ى بالايى نسبت به ديگر تيغه ها دارد. از تیغه رول گیتر می توان براى پنجره ها و درب هاى ورودى بجاى حفاظ استفاده نمود.

تیغه کرکره برقی لومیکو

تیغه کرکره برقی لومیکو با آلیاژ 6063 ساخته شده است و ضخامت این تیغه کرکره برقی 80 میلیمتر میباشد.

این تیغه از جنس آلومینیوم است. برای خرید تیغه کرکره برقی لومیکو شما میتوانید با انتخاب رنگ های مختلف همهنگی بین رنگ درب پارکینگ و ساختمان ایجاد کنید.

شما میتوانید تیغه کرکره برقی لومیکو را برای ارتفاع 4 متر و عرض 4.5 متر انتخاب کنید. این تیغه جزو تیغه های بی صدا است و در حین کار کردن کمترین صدا را تولید میکند.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع کرکره های برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

91003369

خدمات درب اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *